www.digimanie.cz
>
>
>

Ricoh vytvořil značku Vecnos, ukazuje svou první 360° selfie kamerku

Ricoh vytvořil značku Vecnos, ukazuje svou první 360° selfie kamerku
, , aktualita
Společnost Ricoh byla vždy trochu netradiční a v tomto hodlá pokračovat. Založila firmu Vecnos, který se má zabývat vývojem a výrobou moderních stylových fotoaparátů a kamer pro mladou generaci. Ukázal i první produkt.
K oblíbeným
reklama
V roce 2018 byl v rámci společnosti Ricoh založen tým Vecnos, který vede Shu Ubukata. Jádro tohoto týmu mělo na svědomí i kamerku Ricoh Theta 360 před několika lety. Ukázalo se, že tento tým má velmi solidního podnikatelského ducha, a tak se společnost Ricoh rozhodla ho vyčlenit jako samostatnou jednotku. Jako CEO bude právě Shu Ubukata, Ricoh je největším investorem nové firmy a společnost chce vyvíjet fotoaparáty a kamery pro mladou generaci s důrazem na moderní trendy.
 
Vecnos
 
Ukázala tak i svůj první produkt, kterým bude 360° selfie kamerka se čtyřmi objektivy, jedním nahoře a třemi po stranách, pro ovládání tu bude jen tlačítko na zapnutí, spoušť a přepínač mezi videosekvencemi a fotkami. Zařízení svým tvarem připomíná neuralyzér z Mužů v černém a s mobilní aplikací, která vyjde ještě v tomto roce, má nabídnout to, co potřebuje typický uživatel. Tam půjde především různě upravovat pořízené 360° snímky a sdílet je na sociálních sítích.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fotopast kromě snímků přírody zvěčnila i muže, který před ní pózoval Fotopast kromě snímků přírody zvěčnila i muže, který před ní pózoval
Fotografové divoké přírody se někdy nestačí divit, co všechno zachytí jejich nastražené fotopasti. Někdy mají štěstí a jsou odměněni snímky očekávaného zvířete, jindy je může překvapit například neznámý pózující muž.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Fotograf minimalisticky zachycuje bazény z ptačí perspektivy Fotograf minimalisticky zachycuje bazény z ptačí perspektivy
Nejrůznější plavecké bazény můžou představovat zajímavé téma k fotografování. O tom je alespoň přesvědčen australský fotograf, který pracuje na fotografickém projektu, jehož jednotlivé snímky zobrazují bazény z ptačí perspektivy.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Náhradní CCD snímače pro Leicu M9 došly, korodující čipy už nevyměníte Náhradní CCD snímače pro Leicu M9 došly, korodující čipy už nevyměníte
Leica M9 a její odvozeniny asi společnosti moc radosti neudělaly. Neslavně známé se totiž staly kvůli korodujícím CCD snímačům. Tato "koroze" postihovala krycí sklo čipu a nyní už dochází náhradní čipy pro výměnu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf Tatsuya Tanaka vytváří působivé miniatury, třeba bazén z roušky Fotograf Tatsuya Tanaka vytváří působivé miniatury, třeba bazén z roušky
Japonský fotograf Tatsuya Tanaka vytváří opravdu působivé fotografie. Jeho výsledné miniatury používají běžných objektů denní potřeby, které proměňují v úplně jiné věci. Salát v horu, plachtu v moře nebo roušku v bazén.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Meike 85mm f/1.8 s autofokusem nyní i pro Nikon F Meike 85mm f/1.8 s autofokusem nyní i pro Nikon F
Objektiv Meike 85mm f/1.8 s podporou automatického zaostřování je sice na trhu už dva roky, ale dosud byl k dispozici jen pro bajonet Canon EF. Nyní se objevuje i jeho varianta pro zrcadlovky značky Nikon.
Včera, aktualita, Milan Šurkala