Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně
Registrace: 8.10.2007
Komentářů: 40, score 1.1 | TV Freak: 2/-2.0 | Svět hardware: 1/0.0
Účast v Expertiádách: 0
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 25.9.2018 s hodnocením +3:
Ještě tě doplním, že Panasonic jako první uvedl amatérské digi videokamery, které uměly 50 v progresu!
Komentář z 28.2.2018 s hodnocením +2:
Na TVFreak jsem si přečetl recenzi p.Šurkala ­(nevím jak se skloňuje abych neurazil­) a i když jsem byl přihlášený, nemohl jsem se do diskuze dostat, je to prý ­"uzavřené téma­". Ale že by přece?
Ale protože jsem vlastníkem G9 už pár chvil, mohu odpovědět na dotaz jak dlouhá je doba záznamu ve 4K 60p. Limit je 10 min., ale lze okamžitě pokračovat v dalším nahrávání aniž by se muselo čekat ­"třeba na vychladnutí senzoru­"! Nedavno jsem točil narozky, kameru ovládal přes chytrý mobil, jednotlivé záběry jsem třeba ukončil po 9 min., ale okamžitě pokračoval dalším záběrem ­(prakticky došlo k výpadku pouze několika snímků­) a tak jsem natočil
1 a půl hodiny. Mám 2 rychlé karty 64 GB a kamera po zaplnění jedné automaticky přepne na 2.kartu. Stejně tak s bateriovým gripem, když dojde jedna baterka, automaticky přepína na 2. baterii.
Ještě jednu poznámku: ten červený knoflík na spouštění videa není třeba vůbec používat, je fakt blbě umístěný, video lze spouštět tlačítkem pro foto a také dalším stiskem zastavit. Vůbec mne používání červeného tlačítka ani nenapadlo. V manuálu je to uvedeno při KREATIVNÍM VIDEU, ale funguje to i při nekreativním.
Ještě p. Šurkalovi děkuji za jeho recenzi, na některé vychytávky mne navedl ­(ještě jsem nestačil všechno vstřebat­) a pochvala ­"mého miláčka­" mne samozřejmě móc a móc potěšila.
Komentář z 15.2.2019 s hodnocením +1:
Ona to zase taková novinka není. Před časem tady upozorňoval jozkopower na program Topaz A.I.Gigapixel.
Není sice zdarma ale funguje překvapivě dobře. Zvýšení rozlišení je tam nastavitelné až 6x. Render sice trvá poměrně
dlouho ­(na mém PC cca 20min.­) a dává počítači zabrat, ale výsledek je velice příjemný!

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 1.3.2018 s hodnocením 0:
Milý Kolyy, jak napsal Jožka na jiném vláknu, záleží na tom, co kdo preferuje a já to doplním ještě o to, také na co si kdo zvykl u předešlých přístrojů.
Pro mne je silně úsměvné lamentování nad velikostí kamery, když jsem v minulosti chodil s PentagonSixem 6x6cm s TTL hranolem a zrcadlovým teleobjektivem 1000mm + Sonarem 300mm.
A s tím jsem lezl i po Vysokých Tatrách. Asi jsme byli odolnější ­(měli jsme za sebou vojenskou službu­)!

Ještě k té ergonómii: Je zajímavé, že recenzenti, kterých si vážím a na jejich názor dám, ať už p. Šurkala nebo p. Neff, se oba na G9 téměř rozplývají a Kolyymu na G9 nesedí téměř nic. Co myslíte, kde asi je ten ­"zakopaný pes­"??
Komentář z 1.3.2018 s hodnocením 0:
Kolyy mi připadá jako nespokojený králíček! Navíc pokud vím, má GX80, tak mi jeho srovnání s G80 připadá úsměvné.

Já G80 měl přes jeden rok a tak asi mohu porovnávat rozdíl mezi G9 a G80 kvalifikovaněji než on. A to porovnání je jednoznačně ve prospěch G9! A jestli někdo špatně vidí na pravé oko, jeho smůla.