www.digimanie.cz
>
>
>

Rusové oznamují objektiv Zenitar-N 2.8/60 Macro pro CSC

Rusové oznamují objektiv Zenitar-N 2.8/60 Macro pro CSC
, , aktualita
Další novinkou pro CSC fotoaparáty bude nový objektiv z ruských dílen. Půjde o makro objektiv Zenitar-N 2.8/60 Macro podporující plné zvětšení obrazu 1:1. Navíc to nebude jediná novinka od tohoto výrobce.
K oblíbeným
reklama
S novými objektivy pro CSC fotoaparáty se nejen poslední dobou přetrhl pytel a své chtějí říci i Rusové. Ti oznámili vývoj nového pevného objektivu Zenitar-N 2.8/60 Macro. O něm toho moc nevíme a něco málo napoví akorát název, tedy 60mm ohniskovou vzdálenost a světelnost F2,8. Z dalších údajů víme to, že půjde o pravý makro objektiv, tedy nabídne zvětšení 1:1 a jeho minimální zaostřovací vzdálenost má být 23 cm.
 
Zenitar-N 2.8/60 Macro
 
Půjde o první objektiv v řadě Zenitar, který bude mít i elektronicky ovladatelnou irisovou clonu. Nový objektiv by měl být ve finální verzi představen na podzim letošního roku a tehdy se spustí i jeho prodeje. Nejprve bude k dispozici pro CSC fotoaparáty Sony, ale v plánu jsou i další bajonety pro CSC. V září 2020 se má představit také Zenitar 2/35 pro Sony E.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Žena filmovala jízdu z okna auta, v rychlosti vypadla na dálnici Žena filmovala jízdu z okna auta, v rychlosti vypadla na dálnici
Při focení snímků na sociální sítě se lidé dopouštějí mnoha hloupostí, které v některých případech končí smrtí. Štěstí v tomto měla jedna žena z Británie, která při filmování sebe sama z okna jedoucího auta spadla na dálnici.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Adobe ukázal novou funkci výměny oblohy ve Photoshopu pomocí AI Adobe ukázal novou funkci výměny oblohy ve Photoshopu pomocí AI
Společnost Adobe připravuje spoustu zajímavých funkcí pro své aplikace. Jednou z nich je i výměna oblohy (Sky Replacement) pomocí systémů umělé inteligence Adobe Sensei. Ta zajistí větší věrohodnost výsledku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Doporučené fotoaparáty: září 2020 Doporučené fotoaparáty: září 2020
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, článek, Milan Šurkala56 komentářů
Sony vede trh s CSC, Nikon je až pátý Sony vede trh s CSC, Nikon je až pátý
Nikkei zveřejnil data celosvětových prodejů CSC za minulý rok. S náskokem vede společnost Sony, ale vzhledem k rozšiřující se nabídce konkurence není divu, že se její tržní podíl snižuje. Překvapí např. Fujifilm.
21.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Mitakon Speedmaster 85mm F1.2 nyní i pro Canon RF a Nikon Z Mitakon Speedmaster 85mm F1.2 nyní i pro Canon RF a Nikon Z
Společnost Zhong Yi Optics rozšiřuje nabídku bajonetů pro svůj objektiv Mitakon Speedmaster 85mm F1.2 Ty budou nově dostupné i pro full frame CSC fotoaparáty s novými bajonety Canon RF a Nikon Z.
21.9.2020, aktualita, Milan Šurkala