www.digimanie.cz
>
>
>

Rusové oznamují objektiv Zenitar-N 2.8/60 Macro pro CSC

Rusové oznamují objektiv Zenitar-N 2.8/60 Macro pro CSC
, , aktualita
Další novinkou pro CSC fotoaparáty bude nový objektiv z ruských dílen. Půjde o makro objektiv Zenitar-N 2.8/60 Macro podporující plné zvětšení obrazu 1:1. Navíc to nebude jediná novinka od tohoto výrobce.
K oblíbeným
reklama
S novými objektivy pro CSC fotoaparáty se nejen poslední dobou přetrhl pytel a své chtějí říci i Rusové. Ti oznámili vývoj nového pevného objektivu Zenitar-N 2.8/60 Macro. O něm toho moc nevíme a něco málo napoví akorát název, tedy 60mm ohniskovou vzdálenost a světelnost F2,8. Z dalších údajů víme to, že půjde o pravý makro objektiv, tedy nabídne zvětšení 1:1 a jeho minimální zaostřovací vzdálenost má být 23 cm.
 
Zenitar-N 2.8/60 Macro
 
Půjde o první objektiv v řadě Zenitar, který bude mít i elektronicky ovladatelnou irisovou clonu. Nový objektiv by měl být ve finální verzi představen na podzim letošního roku a tehdy se spustí i jeho prodeje. Nejprve bude k dispozici pro CSC fotoaparáty Sony, ale v plánu jsou i další bajonety pro CSC. V září 2020 se má představit také Zenitar 2/35 pro Sony E.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
17.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
15.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik