www.digimanie.cz
>
>
>
>
>

Samsung chce pokořit Sony na poli snímačů, to totiž trpí banem na Huawei

Samsung chce pokořit Sony na poli snímačů, to totiž trpí banem na Huawei
, , aktualita
Sony je dosud největším výrobcem snímačů na světě, má více než 53% podíl na trhu. Jeho nemalá závislost na Huawei, na které byl v minulosti uvalen ban USA, se mu může vymstít. A konkurenční Samsung cítí příležitost.
K oblíbeným
reklama
Na trhu se snímači je docela jasná situace. Jedničkou je s velkým přehledem společnost Sony, která měla v roce 2019 opravdu významných 53,5 % trhu. Zájem o její snímače je obrovský a drtivou většinu logicky tvoří ty do mobilních telefonů a nikoli fotoaparátů. Sony vždy upřednostňovalo své největší zákazníky, kterými jsou Apple a Huawei, což se mu ale nyní může vymstít. Poněvadž nebylo schopno uspokojit obří poptávku a prioritu měli tito dva výrobci, mnoho dalších výrobců telefonů začalo odebírat snímače i od Samsungu, který své portfolio významně rozšiřuje především o modely s obřími rozlišeními a slučováním pixelů. Dnes není nic divného mít 48MPx, 64MPx nebo dokonce 108MPx čip v telefonu a vypadá to, že by se brzy mohly stát relativně běžné i 144MPx a 180MPx snímače.
 
Samsung ISOCELL GN1
 
To zlepšilo situaci pro Samsung, ale současně je tu jeden problém pro Sony. A tím je Huawei. Americký ban na tuto společnost omezuje možnost dodávat snímače této čínské společnosti, přestože je Sony japonskou a nikoli americkou firmou. Ban samotný i omezil konkurenceschopnost telefonů Huawei, jejichž prodeje se na mnoha místech světa snížily. Předpokládá se, že dodávky pro Huawei tvořily 20 % příjmů z prodeje snímačů, což by znamenalo, že tržní podíl Sony by se takto mohl dostat někam ke 40 %.
 
Samsung by pak z dnešních 18,1 % mohl vyskočit a překonat 20% hranici. Jeho cílem je do roku 2030 překonat Sony. Tak uvidíme, zda se mu to podaří lépe než plánovaná dominance na trhu s CSC plánovaná na rok 2015, která byla ve skutečnosti rokem jeho odchodu z trhu. Pro zajímavost, OmniVision (USA) má pak asi 12 % trhu, On Semiconductor (USA) asi okolo 4 %. Také je otázkou, co se stane s novým americkým prezidentem Joem Bidenem, jehož příchod by mohl pozměnit situaci v americko-čínských vztazích.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mitakon má tři nové cine objektivy se světelností T1,0 Mitakon má tři nové cine objektivy se světelností T1,0
Natáčení videa je stále významnější funkcí moderních fotoaparátů a pro profesionální nasazení jsou vyráběny optimalizované objektivy. Takové má v nabídce i Mitakon. Ten představil hned trojici MFT objektivů se světelností T1,0.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
17.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala