www.digimanie.cz
>
>
>
>
>

Samsung chce pokořit Sony na poli snímačů, to totiž trpí banem na Huawei

Samsung chce pokořit Sony na poli snímačů, to totiž trpí banem na Huawei
, , aktualita
Sony je dosud největším výrobcem snímačů na světě, má více než 53% podíl na trhu. Jeho nemalá závislost na Huawei, na které byl v minulosti uvalen ban USA, se mu může vymstít. A konkurenční Samsung cítí příležitost.
K oblíbeným
reklama
Na trhu se snímači je docela jasná situace. Jedničkou je s velkým přehledem společnost Sony, která měla v roce 2019 opravdu významných 53,5 % trhu. Zájem o její snímače je obrovský a drtivou většinu logicky tvoří ty do mobilních telefonů a nikoli fotoaparátů. Sony vždy upřednostňovalo své největší zákazníky, kterými jsou Apple a Huawei, což se mu ale nyní může vymstít. Poněvadž nebylo schopno uspokojit obří poptávku a prioritu měli tito dva výrobci, mnoho dalších výrobců telefonů začalo odebírat snímače i od Samsungu, který své portfolio významně rozšiřuje především o modely s obřími rozlišeními a slučováním pixelů. Dnes není nic divného mít 48MPx, 64MPx nebo dokonce 108MPx čip v telefonu a vypadá to, že by se brzy mohly stát relativně běžné i 144MPx a 180MPx snímače.
 
Samsung ISOCELL GN1
 
To zlepšilo situaci pro Samsung, ale současně je tu jeden problém pro Sony. A tím je Huawei. Americký ban na tuto společnost omezuje možnost dodávat snímače této čínské společnosti, přestože je Sony japonskou a nikoli americkou firmou. Ban samotný i omezil konkurenceschopnost telefonů Huawei, jejichž prodeje se na mnoha místech světa snížily. Předpokládá se, že dodávky pro Huawei tvořily 20 % příjmů z prodeje snímačů, což by znamenalo, že tržní podíl Sony by se takto mohl dostat někam ke 40 %.
 
Samsung by pak z dnešních 18,1 % mohl vyskočit a překonat 20% hranici. Jeho cílem je do roku 2030 překonat Sony. Tak uvidíme, zda se mu to podaří lépe než plánovaná dominance na trhu s CSC plánovaná na rok 2015, která byla ve skutečnosti rokem jeho odchodu z trhu. Pro zajímavost, OmniVision (USA) má pak asi 12 % trhu, On Semiconductor (USA) asi okolo 4 %. Také je otázkou, co se stane s novým americkým prezidentem Joem Bidenem, jehož příchod by mohl pozměnit situaci v americko-čínských vztazích.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung uvádí nový 1/1,33" snímač ISOCELL HM3 se 108 MPx Samsung uvádí nový 1/1,33" snímač ISOCELL HM3 se 108 MPx
Samsung uvedl nový obrazový snímač pro telefony, ISOCELL HM3. Novinka je typu 1/1,33" a disponuje rozlišením 108 megapixelů při malých 0,8μm pixelech. Disponuje technologií Nonacell slučující 9 pixelů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Godox uvádí SZ200Bi: 200W zoomovací LED světlo s nastavitelnou teplotou barev Godox uvádí SZ200Bi: 200W zoomovací LED světlo s nastavitelnou teplotou barev
Společnost Godox přichází s dalším novým studiovým světlem. Novinka v podobě modelu SZ200Bi přichází se zoomem, tedy možností měnit úhel svícení. Také zvládne nastavit barevnou teplotu od 2800 K do 6500 K.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala
Koronavirová pandemie sice tvrdě dopadla na výrobce fotoaparátů, ale možná nebude tak zle, jak se čekalo. Canon totiž už podruhé zvyšuje své predikce pro rok 2020, kdy díky úspěchu EOSů R5 a R6 čeká větší zisky než původně.
18.1.2021, aktualita, Milan Šurkala22 komentářů
Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály
Další fotografický film to má spočítané. Tentokrát jde o barevný film Fujifilm Fujicolor PRO 400H. Jeho výroba skončí, přičemž primárním problémem by zde nebyl ani tak nedostatek zájmu jako spíše materiálu pro jeho výrobu.
18.1.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí
Nizozemský fotograf se rozhodl vytvořit netradiční fotografický projekt, kdy ve svém ateliéru zachytil nejrůznější starou elektroniku. Aby toho ale nebylo málo, před vyfocením každý přístroj rozbil. 
18.1.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře