Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Samsung DV300F se dvěma displeji a Wi-Fi

3.1.2012, Milan Šurkala, aktualita
Samsung byl vždy mezi prvními v zavádění netradičních technologií do svých fotoaparátů. Nový model DV300F přináší dva LCD displeje i Wi-Fi konektivitu. Objektiv pak disponuje 5× optickým zoomem se světelností již od F2,5.
Samsung DV300F je dalším kompaktem společnosti Samsung, který přináší zvýšené množství zajímavých technologií. Vedle toho, že jde o normální kompakt, totiž přináší DualView technologii, tedy druhý 1,5" LCD displej na přední části fotoaparátu. Díky tomu je mnohem snazší fotit např. autoportréty. Další zajímavostí je rozhodně Wi-Fi připojení. Díky tomu můžete snadno uploadovat snímky na sociální sítě jako Facebook, Picasa, Flickr a YouTube. Pomocí funkce Auto PC Backup můžete snadno nahrát snímky do počítače přes Wi-Fi, aniž byste museli používat čtečku karet nebo USB kabel. Nechybí ani podpora služeb jako Microsoft SkyDrive nebo Samsung AllShare Play.

DV300F obsahuje 1/2,3" CCD čip s vysokým rozlišením 16 megapixelů. Ten by měl podle všeho natáčet HD videa s rozlišením 1280×720 pixelů při 30 snímcích za sekundu. O něco zajímavější je objektiv. Ten nabízí 5× optický zoom od velmi širokoúhlého ohniska 25 mm. Maximální ohnisko pak činí 125 mm. Rozhodně potěší výborná světelnost F2,5 na nejširším ohnisku, naopak hodně zklame podprůměrná světelnost F6,3 na tom nejdelším. Tato hodnota je opravdu ostuda, byť v dnešní době čím dál častější. K dispozici je však optická stabilizace obrazu.

Objektiv je schopen ostřit od 80 cm na širokém a 150 cm na nejdelším ohnisku. V makro režimu se tyto vzdálenosti zkracují na 5 cm, resp. 100 cm. Podporovány jsou expoziční časy 1/2000 s až 1 sekunda, v nočním režimu je možno dosáhnout maximálně 8 sekund. Citlivosti mají rozsah ISO 80 až ISO 3200. Expozice je výhradně automatická s možností korekce expozice od -2 EV do +2 EV.

Režim Child Mode zobrazuje dětské animace na displeji, aby přitáhnul pozornost dětí a ty se tedy dívali směrem k fotoaparátu. Použít můžete microSD a microSDHC karty. Napájení má na starosti 880mAh Li-Ion akumulátor BP88. Rozměry přístroje činí 95,2×56,5×18,3 mm, hmotnost je pak 103 gramů bez příslušenství. Zadní 3,0" LCD displej má rozlišení 460.000 bodů (320×240 pixelů), přední 1,5" displej pak 61.000 bodů. K dispozici bude černá, stříbrná, modrá a červená varianta. Prodej by měl začít v březnu za cenu od $199.

Zdroj: www.dpreview.com, www.zdnet.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.