reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Samsung Galaxy S11 bude mít patrně 8K video a 108MPx čip

18.11.2019, Milan Šurkala, aktualita
Neoficiální zprávy hovoří o tom, že by se další generace vlajkových lodí od Samsungu mohla zbavit 12MPx senzoru pro hlavní fotoaparát a místo toho má dostat 108MPx senzor schopný 8K videozáznamu.
Smartphony Samsung Galaxy S byly v posledních generacích známy tím, že to nepřeháněly s rozlišením a měly rozumných 12 MPx. Podle neoficiálních informací to ale vypadá, že by Galaxy S11 mohl dostat hlavní fotoaparát se 108 MPx. Spolu s tím by měl umět i videozáznam ve velmi vysokém 8K rozlišení (na to je potřeba alespoň 33MPx senzor). Napovídá tak alespoň rozbor betaverze One UI 2.0 provedený v XDA Developers. Takto vysoké rozlišení by mělo být podporováno jak novým procesorem Samsung Exynos 990, tak i Qualcomm Snapdragon 865, který by měl být v telefonu na některých trzích.
 
Samsung Galaxy S10
 
Z fotografického hlediska by tu měly být nové některé zajímavé funkce. Single Take Photo při komponování (až 15 sekund) samo bude natáčet video i pořizovat snímky a za uživatele vybere správnou kompozici. Dále by tu měla být i funkce Director’s View s výběrem hlavního motivu nebo Night Hyperlapse. Mají tu být i uživatelské filtry, kdy si uživatel může navolit nastavení barev, jasu a jiných detailů a ty si pak uložit do vlastních filtrů.
 
Dále se hovoří o tom, že Galaxy S11e by měl mít 8 GB RAM, 128GB úložiště, 6,2" AMOLED displej a 4000mAh akumulátor. Galaxy S11 si má údajně polepšit na 12 GB RAM, úložiště nabídne 256GB kapacitu, dále tu má být větší 6,7" displej a o trochu větší 4300mAh akumulátor. Výčet ukončuje Galaxy S11+. Ten by měl být shodný s S11 v oblasti paměti (12 GB RAM, 256GB úložiště), ale jeho displej nabídne ještě větší 6,9" úhlopříčku a akumulátor si má polepšit až na 4800 mAh. Všechny verze by měly mít Android 10 a One UI 2.1.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama