Samsung ISOCELL 2.0 přináší lepší citlivost i přesnější barvy

Samsung ISOCELL 2.0 přináší lepší citlivost i přesnější barvy
, , aktualita
Samsung dnes představil technologii snímacích čipů ISOCELL 2.0, která má dále vylepšit jejich vlastnosti. Především jde o ztráty světla na hranách pixelů, čímž se dále zvýší citlivost a barevná věrnost snímků.
K oblíbeným
reklama
Společnost Samsung dále vylepšuje své snímače ISOCELL. Když tato technologie přišla, zavedla fyzické bariéry mezi pixely, čímž se snížily úniky fotonů do sousedních pixelů (přeslechy - crosstalk). To významně vylepšilo barevnou přesnost i schopnost absorbovat a zpracovat více světla. Později přišla technologie ISOCELL Plus, která změnila materiál této bariéry v horní části pixelů. Ten byl původně kovový, zde se ale materiál změnil, a ačkoli stále obsahoval trochu kovu, jeho odrazivost byla lepší a pohlcoval méně světla. Ale ani to nestačilo, a tak ISOCELL 2.0 díky více reflexnímu materiálu dále zlepšuje odrazivost spodní části bariéry.
 
Samsung ISOCELL 2.0
klikněte pro zvětšení
 
To vše umožňuje dále usměrnit více světla k fotodiodě s nižšími ztrátami, čímž se zvýší citlivost čipu. Bariéry nadále zabraňují "přeslechům" a díky tomu Samsung může dále zmenšovat pixely, přičemž tím potlačí negativní jevy spojené s jejich zmenšující se plochou. Současně to také znamená, že při zachování pixelové hustoty mohou snímače fotit zase o něco kvalitněji.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
DxO PureRAW pro lepší RAWy, než je začnete plně upravovat DxO PureRAW pro lepší RAWy, než je začnete plně upravovat
DxO vydává nový software PureRAW. Nepůjde přímo o editor RAWů jako spíše o aplikaci, která RAWy vylepší dříve, než je začnete upravovat v běžných aplikacích. Využití zde najde např. umělá inteligence.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář