Samsung ISOCELL 2.0 přináší lepší citlivost i přesnější barvy

Samsung ISOCELL 2.0 přináší lepší citlivost i přesnější barvy
, , aktualita
Samsung dnes představil technologii snímacích čipů ISOCELL 2.0, která má dále vylepšit jejich vlastnosti. Především jde o ztráty světla na hranách pixelů, čímž se dále zvýší citlivost a barevná věrnost snímků.
K oblíbeným
reklama
Společnost Samsung dále vylepšuje své snímače ISOCELL. Když tato technologie přišla, zavedla fyzické bariéry mezi pixely, čímž se snížily úniky fotonů do sousedních pixelů (přeslechy - crosstalk). To významně vylepšilo barevnou přesnost i schopnost absorbovat a zpracovat více světla. Později přišla technologie ISOCELL Plus, která změnila materiál této bariéry v horní části pixelů. Ten byl původně kovový, zde se ale materiál změnil, a ačkoli stále obsahoval trochu kovu, jeho odrazivost byla lepší a pohlcoval méně světla. Ale ani to nestačilo, a tak ISOCELL 2.0 díky více reflexnímu materiálu dále zlepšuje odrazivost spodní části bariéry.
 
Samsung ISOCELL 2.0
klikněte pro zvětšení
 
To vše umožňuje dále usměrnit více světla k fotodiodě s nižšími ztrátami, čímž se zvýší citlivost čipu. Bariéry nadále zabraňují "přeslechům" a díky tomu Samsung může dále zmenšovat pixely, přičemž tím potlačí negativní jevy spojené s jejich zmenšující se plochou. Současně to také znamená, že při zachování pixelové hustoty mohou snímače fotit zase o něco kvalitněji.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kodak TriX 400: jednorázový kompakt s legendárním filmem Tri-X Kodak TriX 400: jednorázový kompakt s legendárním filmem Tri-X
Kodak Professional přichází na trh s dnes už nepříliš tradičním produktem. Jde o jednorázový kompaktní fotoaparát s kinofilmem. Tím je legendární Kodak Tri-X s citlivostí ISO 400 a charakteristickým zrnem. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Mitakon uvedl světelný objektiv Speedmaster 90mm f/1.5 Mitakon uvedl světelný objektiv Speedmaster 90mm f/1.5
ZY Optics uvádí na trh další světelný objektiv patřící do řady Mitakon Speedmaster. Má ohniskovou vzdálenost 90 mm, takže tentokrát není světelnost F0,95, jak je u této řady obvyklé, ale stále pěkných F1,5.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Qualcomm Snapdragon 8 Gen1 přináší 18bitový ISP a technologie Leicy Qualcomm Snapdragon 8 Gen1 přináší 18bitový ISP a technologie Leicy
Qualcomm uvedl nový high-endový procesor Snapdragon 8 Gen1, který hodně vylepšuje schopnosti pro zpracování fotografií. Má 18bitový ISP, technologie Leicy, ale také výkonnější procesor pro umělou inteligenci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Honor 50 Lite s 1/1,7" čipem přichází na český trh Honor 50 Lite s 1/1,7" čipem přichází na český trh
Další novinkou společnosti Honor je nový 50 Lite se čtveřicí fotoaparátů na zádi. Ty tvoří efektní kruh a využití najde i umělá inteligence. Jeho hlavní snímač je typu 1/1,7", vepředu pak najdeme 16MPx kamerku.
2.12.2021, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Unikají specifikace fotoaparátů v připravovaném Samsungu Galaxy S22 Unikají specifikace fotoaparátů v připravovaném Samsungu Galaxy S22
Už jen pár týdnů nás dělí od uvedení nových fotomobilů Samsung Galaxy S22. Nyní se na internetu objevují informace o fotografických modulech, které bychom tu měli najít. Měl by mít 1/1,57" hlavní snímač.
1.12.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů