www.digimanie.cz
>
>
>
>

Samsung ISOCELL Auto 4AC: snímač s různě velkými pixely

Samsung ISOCELL Auto 4AC: snímač s různě velkými pixely
, , aktualita
Snímače pro automotive jsou čím dál významnějším produktem. Dnešní auta jsou jimi doslova prošpikována. Samsung proto představuje speciální čip určen právě pro auta s 1,0µm i 3,0µm pixely a vysokým dynamickým rozsahem.
K oblíbeným
reklama
V poslední době žene vývoj snímačů především video a trh automotive. S narůstajícími počtem funkcí umožňující autonomní řízení je potřeba i kvalitnějších snímacích senzorů pro kamery kolem celém auta. Jedním z nich je i ISOCELL Auto 4AC. Jde o malý 1/3,7" čip s rozlišením 1280×960 pixelů.
 
Samsung ISOCELL Auto 4AC
 
Slibuje extrémní dynamický rozsah 120 dB (tedy 20 EV), za což může struktura podobná té, kterou známe z někdejších čipů Fujifilm Super CCD. Základ tvoří velké osmiúhelníkové pixely se stranou 3,0 µm, což jsou větší pixely než např. na 20MPx 1,0" čipech. V mezerách mezi osmiúhelníky jsou čtvercové pixely o menší 1,0µm straně. Velké buňky mají za úkol poskytovat kvalitní obraz za špatných světelných podmínek a vykreslit dobře tmavá (stinná) místa, malé pixely naopak slouží k záznamu dobře nasvětlených ploch.
 
Samsung ISOCELL Auto 4AC
 
Snímač má také funkci pro prodlužování expozičního času, aby zamezil blikání LED světel nad 90 Hz. Obsahuje v sobě i ISP pro zpracování obrazu a odpovídá standardu AEC-Q100 Grade 2. Zvládne tak pracovat při teplotách od -40 °C do +125 °C. V autech se plánuje jeho nasazení zejména pro přední a zadní kamery, případně kamery na boku vozidla. Už je ve velkosériové výrobě. Připomeňme ještě, že Samsung získal velkou zakázku pro dodávku snímačů pro Teslu Cybertruck.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Souboj medvědů se odehrál kameramanům přímo před nosem Souboj medvědů se odehrál kameramanům přímo před nosem
Fotografové a kameramani snažící se zaznamenat život ve volné přírodě to nemají příliš jednoduché. Jejich práce se často skládá z čekání na to, až se něco stane a objeví se zvíře. Kameramanům ve Finsku se takto povedlo zachytit souboj medvědů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Sony konečně představilo vlogerský CSC fotoaparát ZV-E10 Sony konečně představilo vlogerský CSC fotoaparát ZV-E10
Po třítýdenním odkladu kvůli nevhodně zvolenému termínu se konečně představuje APS-C CSC fotoaparát Sony ZV-E10. Jak už napovídá název, jde o speciální verzi určenou pro vloggery a youtubery.
1.8.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Zvířecí kamufláž: sova na fotografii dokonale splývá s kůrou stromu Zvířecí kamufláž: sova na fotografii dokonale splývá s kůrou stromu
Zvířata se dokážou v přírodě dokonale maskovat. Pokud fotograf zachytí živočicha v jeho přirozeném prostředí, stává se, že na výsledném snímku s pozadím naprosto splyne. To se stalo i kanadskému fotografovi, když fotil sovu.
1.8.2021, aktualita, Kateřina Hoferková
Fotograf fotí na iPhone propracované miniatury Fotograf fotí na iPhone propracované miniatury
Zajímavé a kvalitní fotografie je možné pořídit i jen s pomocí chytrého telefonu. To si myslí i fotograf, který se zaměřuje na vytváření miniatur, z nichž pak vznikají netradiční snímky pořízené iPhonem.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Doporučené fotoaparáty: červenec 2021 Doporučené fotoaparáty: červenec 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
27.7.2021, článek, Milan Šurkala54 komentářů