Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Samsung ISOCELL Auto 4AC: snímač s různě velkými pixely

, , aktualita
Samsung ISOCELL Auto 4AC: snímač s různě velkými pixely
Snímače pro automotive jsou čím dál významnějším produktem. Dnešní auta jsou jimi doslova prošpikována. Samsung proto představuje speciální čip určen právě pro auta s 1,0µm i 3,0µm pixely a vysokým dynamickým rozsahem.
Samsung ISOCELL Auto 4AC: snímač s různě velkými pixely
V poslední době žene vývoj snímačů především video a trh automotive. S narůstajícími počtem funkcí umožňující autonomní řízení je potřeba i kvalitnějších snímacích senzorů pro kamery kolem celém auta. Jedním z nich je i ISOCELL Auto 4AC. Jde o malý 1/3,7" čip s rozlišením 1280×960 pixelů.
 
Samsung ISOCELL Auto 4AC
 
Slibuje extrémní dynamický rozsah 120 dB (tedy 20 EV), za což může struktura podobná té, kterou známe z někdejších čipů Fujifilm Super CCD. Základ tvoří velké osmiúhelníkové pixely se stranou 3,0 µm, což jsou větší pixely než např. na 20MPx 1,0" čipech. V mezerách mezi osmiúhelníky jsou čtvercové pixely o menší 1,0µm straně. Velké buňky mají za úkol poskytovat kvalitní obraz za špatných světelných podmínek a vykreslit dobře tmavá (stinná) místa, malé pixely naopak slouží k záznamu dobře nasvětlených ploch.
 
Samsung ISOCELL Auto 4AC
 
Snímač má také funkci pro prodlužování expozičního času, aby zamezil blikání LED světel nad 90 Hz. Obsahuje v sobě i ISP pro zpracování obrazu a odpovídá standardu AEC-Q100 Grade 2. Zvládne tak pracovat při teplotách od -40 °C do +125 °C. V autech se plánuje jeho nasazení zejména pro přední a zadní kamery, případně kamery na boku vozidla. Už je ve velkosériové výrobě. Připomeňme ještě, že Samsung získal velkou zakázku pro dodávku snímačů pro Teslu Cybertruck.