www.digimanie.cz
>
>
>
>
>
>

Samsung NX se nejspíš dočká pěti nových objektivů v roce 2012

Samsung NX se nejspíš dočká pěti nových objektivů v roce 2012
, , aktualita
Na veřejnost se začínají prodírat první informace o připravovaných objektivech systému Samsung NX. Dočkáme se portrétního pancaku, telezoomu, ultraširokoúhlého zoomu a také dvou světelných pevných objektivů. Je se na co těšit.
K oblíbeným
reklama
Tak jako na konci minulého roku, i letos začínají vyplouvat zprávy o připravovaných objektivech společnosti Samsung pro svůj NX systém. Zatím sice nejde o oficiální informace, ale očividně byla roadmapa objektivů ukořistěna na nějaké prezentaci Samsungu. Takže, co nás patrně čeká kromě 16-80mm F3,5-4,5 objektivu, který je ohlášen na začátek ledna?Samsung NX200, nejnovější fotoaparát NX systému bude příští rok doplněno o model NX20.


V roadmapě se objevil velmi zajímavý pancake 55mm F1,8 iFn. Tohle by mohl být velmi skladný portrétní objektiv. Dále tu máme telezoom 80-400mm F4-5,6 OIS SSA iFn. Jeho rozsah je tedy opravdu obrovský, po přepočtu jde o více než 600mm ohnisko. Rozhodně nepůjde o žádného drobečka. Když už jsme u těch zoomovacích objektivů, nesmíme zapomenout na připravovaný "ultraširokáč" 12-24mm F4 ED iFn VCM. Chystají se také dva pevné objektivy, prvním má být 135mm F2 OIS SSA iFn, druhým pak 24mm F1,8 ED SSA iFn. V první polovině roku 2012 bychom se měli dočkat 55mm pancaku a širokoúhlého objektivu 12-24mm. Přesná roadmapa ale bude potvrzena až v lednu 2012.

Zdroj: www.photorumors.com
Nejnovější články
Sony chystá high-endové APS-C i výpočetní fotografii Sony chystá high-endové APS-C i výpočetní fotografii
V rozhovoru pro Imaging Resource se manažer společnosti Sony Kenji Tanaka rozhovořil o budoucnosti fotoaparátů Sony. Slíbil příchod high-endového APS-C modelu i větší nástup výpočetní fotografie.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Canon EOS R na DxOMarku: dostal 89 bodů Canon EOS R na DxOMarku: dostal 89 bodů
DxOMark začal opět ve velkém testovat fotoaparáty a po full frame Nikonech se podíval také na nový Canon EOS R. Ten si v hodnocení vysloužil 89 bodů, což ve full frame třídě není moc vysoké číslo. Není to ale vůbec tak zlé, jak to vypadá.
21.3.2019, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Slavná pařížská ulice chce v určité časy zakázat vstup instagramerům Slavná pařížská ulice chce v určité časy zakázat vstup instagramerům
Bydlet v krásné a oblíbené pařížské ulici Rue Crémieux má i své nevýhody. Tamní obyvatelé totiž nejsou spokojeni se spoustou instagramerů, fotografů a tvůrců videoklipů, kteří se k nim bez přestání hrnou. 
21.3.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah? iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah?
Nedávno se na stránkách Digimanie rozhořela diskuze o tom, zda se modernější mobilní telefony mohou např. dynamickým rozsahem rovnat starým zrcadlovkám. Vyzkoušeli jsme tedy iPhone SE a postavili ho proti deset let starému 14,6MPx APS-C čipu.
20.3.2019, recenze, Milan Šurkala21 komentářů
Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou
Sony oznámilo vývoj nového 20MPx snímače, který bude vybaven systémem globální závěrky pro absenci nepříjemného rolling shutter efektu ve spojení s technologií BSI. Tato kombinace je zatím netradiční.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala