Samsung připravuje 2/3" čip ISOCELL GWB s bílými pixely

Samsung připravuje 2/3" čip ISOCELL GWB s bílými pixely
, , aktualita
Samsung to chce v budoucnosti vyzkoušet i s maskou RGBW. Ta by měla vycházet z klasické Bayerovy masky, nicméně místo jednoho zeleného pixelu by zde měl být bílý pro lepší citlivost na světlo.
K oblíbeným
reklama
Společnost Samsung je velkým výrobcem snímačů pro telefony a do budoucna se počítá i s modely, které by měly mít masku RGBW. Připravovaný čip ISOCELL GWB by měl mít právě takovou. Zatímco tradiční čipy mají červený, modrý a dva zelené pixely, zde by jeden zelený měl být nahrazen bílým.
 
Samsung ISOCELL GWB
 
Díky tomu by se jeho citlivost zvýšila zhruba 3násobně (rozpoznal by jas, ale už nikoli barvu) a čip by tak byl citlivější. I když by v daném pixelu nebyl záznam barvy, dle Samsungu by vyšší citlivost přesto mohla zajistit vyšší barevnou přesnost. Při pixelech o velikosti 1,12µm by tak měl mít výkon větších 1,4µm pixelů. Z toho známe také typ snímače, mělo by jít zhruba o 1/1,5" (2/3") senzor. Snímač byl vyvinut s výrobcem telefonů Tecno Mobile, má 64MPx rozlišení a patrně se objeví v jednom z telefonů Tecno (a možná nejen tam). Spekuluje se, že Samsung vyvíjí i 50MPX verzi s RGBW.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené fotoaparáty: leden 2022 Doporučené fotoaparáty: leden 2022
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat v nabídce nejrůznějších fotoaparátů a telefonů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, článek, Milan Šurkala3 komentáře
YouTube: Shorts mají 5 bilionů zhlédnutí, uvažuje se nad NFT YouTube: Shorts mají 5 bilionů zhlédnutí, uvažuje se nad NFT
CEO YouTube, Susan Wojcicki, zveřejnila několik zajímavých informací o tom, jak YouTube plánuje pokračovat v roce 2022. Zvažuje se např. integrace NFT nebo další rozšiřování možností YouTube Shorts.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Ricoh Theta X: 360° kamerka dostává výměnnou baterku a 2,25" displej Ricoh Theta X: 360° kamerka dostává výměnnou baterku a 2,25" displej
Ricoh uvede na trh novou 360° kamerku Theta X. Ta dostane několik užitečných vylepšení jako např. vyměnitelný akumulátor nebo 2,25" displej, díky čemuž sníží svou závislost na připojení k mobilnímu telefonu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Matka viní Instagram ze sebevraždy její 11leté dcery, podala žalobu Matka viní Instagram ze sebevraždy její 11leté dcery, podala žalobu
Sociální sítě mohou být zejména pro mladé lidi hodně návykové a ještě horší to může být pro ty, kteří tam kvůli svému věku ani nemají co dělat. Matka 11leté dcery, která spáchala sebevraždu, ze smrti dívky viní cílenou návykovost těchto sítí.
26.1.2022, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Fotomobil Huawei P50 Pro přichází na český trh s optikou Leica Fotomobil Huawei P50 Pro přichází na český trh s optikou Leica
Huawei se během posledních let poněkud odmlčel kvůli americkým sankcím. Nyní to chce ale zkusit znovu a přichází s novým telefonem P50 Pro. Jeho fotografická část nese proslulé jméno německé Leicy.
25.1.2022, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů