www.digimanie.cz
>
>
>

Samsung si patentoval posuvné fotomoduly s variabilní světelností

Samsung si patentoval posuvné fotomoduly s variabilní světelností
, , aktualita
Společnost Samsung si patentovala zajímavou myšlenku posuvných fotomodulů do telefonů. Výsledkem má být měnitelná světelnost pro všechny tři fotografické moduly, čímž se mění i hloubka ostrosti.
K oblíbeným
reklama
Na Internetu se objevil zajímavý patent společnosti Samsung. Ten ukazuje posuvné fotomoduly, které mohou dosahovat různé světelnosti. Ve výchozím stavu jsou fotoaparáty v řadě vedle sebe a "plně odcloněné". Těmito moduly se dá ale hýbat, např. prostřední se může posunout dolů a boční pak blíže k sobě, čímž se přemístí do trojúhelníkové konfigurace.
 
Samsung, posuvné fotomoduly (patent)
 
A zde začíná kouzlo celého systému. Před samotnými moduly jsou otvory, resp. průzory. Zatímco při první konfiguraci v řadě jsou otvory takové, aby byl objektiv plně odcloněn, po posunutí se moduly dostanou pod menší otvory. Ty tak efektivně objektiv přicloní, což se může hodit pro některé typy snímků.
 
Samsung, posuvné fotomoduly (patent)
 
Jednou z výhod může být zlepšení kresby (nejde o celoplošný ND filtr, ale o menší průzor), v některých scénách se naopak může hodit delší expoziční čas. Toto je vhodné např. pro video, kde jsou objektivy telefonů příliš světelné a kvůli krátkým časům vzniká i při vysokých frekvencích mírně sekané video (ani zdaleka se totiž nedodržuje pravidlo poloviny převrácené hodnoty snímkovací frekvence). Zda se něčeho takového dočkáme i u komerčně dostupných telefonů Samsung, to ukáže až čas.
 
Samsung, posuvné fotomoduly (patent)
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené fotoaparáty: září 2021 Doporučené fotoaparáty: září 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, článek, Milan Šurkala55 komentářů
ProGrade uvedl kartu CFexpress Type A s kapacitou 160 GB ProGrade uvedl kartu CFexpress Type A s kapacitou 160 GB
Od společnosti ProGrade Digital jsme se dočkali nové paměťové karty CFexpress Type A. Tento typ zatím využívá jen málo fotoaparátů, nabízí však vysoké přenosové rychlosti. V tomto případě až 800 MB/s.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
7Artisans uvedl objektiv 25mm f/0.95 pro APS-C a MFT 7Artisans uvedl objektiv 25mm f/0.95 pro APS-C a MFT
Dalším novým objektivem v nabídce společnosti 7Artisans je extrémně světelný model 25mm f/0.95. Ten je určen pro fotoaparáty se snímačem Micro Four Thirds nebo APS-C. Dovoluje tak dosažení velmi malé hloubky ostrosti.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
O novinky Canonu je zájem: přidány na seznam nedostatkového zboží O novinky Canonu je zájem: přidány na seznam nedostatkového zboží
Canon před několika dny představil nový fotoaparát EOS R3 a také dva objektivy, kompaktní 16m F2.8 a telezoom 100-400mm. O novinky je velký zájem, výroba bude mít podle všeho problém, a prodlužují tak seznam nedostatkového zboží.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
Podmořské video ukazuje pestrý noční život ve Středozemním moři Podmořské video ukazuje pestrý noční život ve Středozemním moři
Středozemní moře ukrývá nádherný a pestrý život, to ostatně dokazují i záběry fotografa jménem Alexander Semenov, který zveřejnil zajímavé snímky a videa pořízené hluboko pod mořskou hladinou u břehů Itálie.
19.9.2021, aktualita, Kateřina Hoferková