reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Samsung uvádí nové SDHC karty Standard, EVO a PRO

9.4.2014, Milan Šurkala, aktualita
Samsung inovoval svoje paměťové karty SDHC a SDXC včetně micro verzí. Přináší řady Standard, EVO a PRO. Všechny jsou odolné vůči rentgenovému záření, nabízí i voděodolnost a slušné přenosové rychlosti.
Společnost Samsung inovovala nabídku svých SD karet (microSDHC, microSDXC, SDHC a SDXC). Jsou k dispozici ve třech řadách Standard, EVO a PRO. Řada Standard bude mít modré ladění a bude nabízena v kapacitách 4 GB až 32 GB. Maximální přenosové rychlosti činí 24 MB/s (čtení), o zápisu řeč nebyla. Karty splňují rychlostní standard Class 6.


Paměťové karty Samsung


Řada EVO bude k mání s kapacitami 16 GB až 32 GB u SDHC variant a 8 GB až 64 GB u microSDHC a microSDXC. V tomto případě se už můžete těšit na čtení s rychlostí 48 MB/s a karty půjdou poznat podle oranžové barvy. Splňují rychlostní standard Class 10 a mají i UHS-I rozhraní. Výčet je zakončen řadou PRO, která bude nabízena s kapacitami 16 GB až 64 GB. Zde se můžete rovněž těšit na rychlostní standard Class 10 a UHS-I rozhraní. Rychlost čtení dosahuje velmi pěkných 90 MB/s, známe dokonce i zápis, který má činit maximálně 50 MB/s. Nejdražší 64GB SDXC PRO karta bude stát $80. 16GB PRO verzi jsme otestovali v našem testu paměťových karet.

U všech karet slibuje Samsung také dobrou výdrž. Jsou voděodolné, nevadí jim silné magnetické pole ani rentgenové záření. Podle výrobce by měly přežít 24 hodin ve slané mořské vodě bez poškození. Rovněž by jim neměly vadit teploty od -40 °C do +85 °C, za provozu se pak minimum posouvá na -25 °C, maximem je pořád +85 °C. Karty by měly vydržet tlak vozidla vážícího 1,9 tuny (patrně tedy tlak cca 500 kg na jedno kolo).

Zdroj: www.photographyblog.com, www.samsung.com


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama