Samsung uvádí nový 1/1,33" snímač ISOCELL HM3 se 108 MPx

Samsung uvádí nový 1/1,33" snímač ISOCELL HM3 se 108 MPx
, , aktualita
Samsung uvedl nový obrazový snímač pro telefony, ISOCELL HM3. Novinka je typu 1/1,33" a disponuje rozlišením 108 megapixelů při malých 0,8μm pixelech. Disponuje technologií Nonacell slučující 9 pixelů.
K oblíbeným
reklama
Další novinkou na trhu mobilních snímačů pro telefony je Samsung ISOCELL HM3. Nový snímač typu 1/1,33" má pro telefony dost velkou úhlopříčku, ale disponuje také velmi vysokým rozlišením 108 MPx (12000×9000 pixelů). To znamená, že má jen miniaturní 0,8μm pixely. Díky technologii Nonacell se ale může slučovat až 9 pixelů (3×3 pixely) a vznikne tak plošně ekvivalent 2,4μm pixelu. Rozlišení pak spadne na 12 MPx. To umožňuje např. zvyšovat dynamický rozsah v rámci jedné expozice.
 
Samsung ISOCELL HM3
 
Novinka podporuje nejen 8bitový a 10bitový výstup RAW, ale dokonce i 12bitový. To znamená více než 68 miliard odstínů (otázkou samozřejmě je, jak moc budou degradovány šumem malých pixelů). K dispozici je fázové zaostřování Super-PD, které má lépe fungovat i za horšího světla. V plném 108MPx rozlišení lze využít snímkovací frekvenci 10 fps, ve sníženém 12MPx rozlišení je to dokonce 90 fps. Pokud jde o video, tam je maximem 8K záznam při 30 fps, dále je tu 4K při 120 fps nebo Full HD při 240 fps. Závěrka je pochopitelně elektronická.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fotograf zachytil hejno špačků připomínající tvarem siluetu ptáka Fotograf zachytil hejno špačků připomínající tvarem siluetu ptáka
Příroda nabízí mnohdy zajímavou podívanou a jeden nevšední okamžik se podařilo zachytit i irskému fotografovi. Na jeho fotografii je zvěčněno letící hejno špačků, které svým uskupením připomíná siluetu ptáka.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Nikon chystá Z s 8K a vrstveným čipem, budou i levnější objektivy Nikon chystá Z s 8K a vrstveným čipem, budou i levnější objektivy
Keiji Oishi z Nikonu poskytl rozhovor serveru DPreview, kde jsme se dozvěděli např. to, že se chystá CSC alternativa k Nikonu D6. Má však umět 8K video a mít vrstvený senzor. Nezapomene se ale ani na levnější produkty.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
CIPA 01/21: pozitivní začátek roku pro full frame a CSC CIPA 01/21: pozitivní začátek roku pro full frame a CSC
Dosavadní přehledy prodejů fotoaparátů byly obvykle plné záporných čísel. Pro letošní leden to ale vypadá o něco lépe. Ukazuje se, že trh s CSC fotoaparáty, a to zejména s těmi s full frame čipem, je na tom dobře.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvádí APO-Summicron-M 35mm F2 ASPH Leica uvádí APO-Summicron-M 35mm F2 ASPH
V nabídce objektivů společnosti Leica se objevuje nový model APO-Summicron-M 35mm F2 ASPH. Schopen je zaostřit už od 30 cm, na to ale budete potřebovat live-view, neboť je určen pro dálkoměry Leica M.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů
Na nový smartphone iPhone 13 si budeme muset počkat ještě půl roku, ale už nyní se objevují informace o tom, co by měl přinést. Hovoří se o větší 1TB variantě Pro a také větším množství stabilizovaných fotomodulů.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala