Samsung uvedl 200MPx snímač ISOCELL HP1 a 50MPx GN5 s Dual Pixel Pro

Samsung uvedl 200MPx snímač ISOCELL HP1 a 50MPx GN5 s Dual Pixel Pro
, , aktualita
Samsung včera představil dva nové mobilní snímače. Každý je svým způsobem pozoruhodný. ISOCELL HP1 nabídne extrémně vysoké rozlišení 200 megapixelů, ISOCELL GN5 pak disponuje fázovým ostřením Dual Pixel Pro.
K oblíbeným
reklama
Mobilní telefony budou moci využívat služeb dalších dvou zajímavých snímačů od Samsungu. Nový model ISOCELL HP1 je opravdu extrémistou, nabízí totiž rozlišení 200 MPx při 0,64μm pixelech. To znamená rozlišení 16384×12288 pixelů. Ačkoli Samsung neuvádí úhlopříčku čipu, z výše zmíněného můžeme spočítat velikost, která by měla být 10,5×7,9 mm. Z toho vychází, že by mělo jít o čip typu 1/1,2". Tento snímač má technologii ChameleonCell (místo TetraCell a NonaCell), kdy se může přepínat mezi snímáním ve 200 MPx, 50 MPx se slučováním 2×2 pixelů a 12,5 MPx, kdy slučuje rovnou 4×4 pixely. V takovém případě se už dostane na plochu ekvivalentní 2,56μm pixelu. Umí také natáčet 8K video při 30 fps.
 
Samsung ISOCELL HP1
 
Druhým snímačem je ISOCELL GN5. Ten je zajímavý svou technologií fázového zaostřování Dual Pixel Pro. V každém pixelu má dvě fotodiody a je dle výrobce prvním čipem s 1,0μm pixely a technologií Front Deep Trench Isolation (FDTI), který něco takového nabízí. Celkem jich tu najdeme milion, rozlišení čipu je pak 50 MPx. Současně se ale zapracovalo na vlastnostech čipu tak, že má nižší přetékání náboje mezi pixely i větší FWC (Full-Well Capacity), tedy množství náboje, který je schopen zachytit, než dojde k saturaci. Snímač by měl mít rozměry cca 8,2×6,1 mm, což by měl být zhruba typ 1/1,5".
 
Samsung ISOCELL GN5
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Podmořské video ukazuje pestrý noční život ve Středozemním moři Podmořské video ukazuje pestrý noční život ve Středozemním moři
Středozemní moře ukrývá nádherný a pestrý život, to ostatně dokazují i záběry fotografa jménem Alexander Semenov, který zveřejnil zajímavé snímky a videa pořízené hluboko pod mořskou hladinou u břehů Itálie.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Série fotografií z dronu zachycuje módu 40. let a osamělost kvůli pandemii Série fotografií z dronu zachycuje módu 40. let a osamělost kvůli pandemii
Fotografie z dronu nabídnou netradiční úhel záběru, který se ale nemusí využívat jen při snímcích přírody. Brad Walls se pustil do uměleckého projektu, v němž na snímcích kombinuje módu 40. let a také pocity z pandemie.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps
GoPro uvádí novou generaci svých odolných outdoorových kamer Hero10 Black. Nový procesor GP2 slibuje vyšší výkony a posouvá schopnosti videa zase o něco dále. Těšit se můžeme na 4K při 120 fps nebo 5.3K při 60 fps.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf Sebastião Salgado získal cenu Praemium Imperiale a cca 3 mil. Kč Fotograf Sebastião Salgado získal cenu Praemium Imperiale a cca 3 mil. Kč
The Japan Art Association ocenila práci světoznámého brazilského fotografa Sebastião Salgada. Ten získal letošní ocenění 2021 Praemium Imperiale a s tím i 15 milionů jenů, což odpovídá zhruba 3 milionům Kč.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 Aspherical pro SLR Nikonu Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 Aspherical pro SLR Nikonu
Pro zrcadlovky společnosti Nikon je určen nový objektiv společnosti Cosina. Jde o model s předlouhým názvem Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 SL II S Aspherical a bude k dispozici ve dvou barevných variantách.
17.9.2021, aktualita, Milan Šurkala