Rozpoznávání obličejů pro zaostření beru, ale vylepšení obrazu pomocí AI se mě nelíbí včetně 10 let starých inteligentnějších odšumování, kde si program splete malý objekt se šumem a odstraní ho i když bude super inteligentní protože neví jaké detaily v záběru jsou. Tak odšumování radši mírný a hodně primitiví a další AI úpravy nechci vůbec. Jedině nástroje do fotoeditoru s ručním ovládáním.
Vidím větší kouzlo v zachycení skutečné scény, než umělecky hezký.
Odpovědět0 0
Jestli to půjde vypnout, tak ať to tam mají pro ty, kteří dnes hojně využívají různé art filtry.
Odpovědět0 0
Přijde mi to jako marketingový tah, dát AI buzzword kamkoli. Dočkáme se i napajecího kabelu s AI? Určitě :-)
Processing v mobilech se opravdu zlepšuje, jen je optimalizován na to, aby to vypadalo dobře na malém displeji. Na desktop monitoru to vypadá obvykle hrozně. Jak moc vlastně lidé používají i klasický postup do RAWu a pak editovat ručně? Vypadá to lépe nebo je to u mobilů víceméně nepoužitelné?
Odpovědět0 0
Tuším, která firma bude AI napájecí kabely vnucovat zákazníkům jako první... :-)
Odpovědět0 0
Mobil s jakžtakž rozumnou velikostí pixelu na snímači má RAW v pohodě. Tohle je vlastně ten zásadní problém - JPEG z mobilu se extrémně odpoutává od výsledku rozumné editace RAWu. Ne vždy, ale často to tak je. Třeba můj MFT dělá v běžné denní venkovní scéně zcela korektní JPEG. Něco podobného lze ve světě mobilů nalézt, ale spíše velmi vzácně.
Odpovědět0 0
Nevím, no. Připadá mi, že fotky z telefonů jsou o jakémsi nekonečném příběhu vylepšování obrazu. Technologie na kvalitní snímky už dávno máme, tak je aplikujme (pochopitelně s omezeními, kterým se telefon nevyhne).
Je to něco podobného jako svého času "mýdlové krabičky" (cvakátka s cca 20 Mpx) - u nich byla snaha udělat je tak, aby výstup ani trochu nekonkuroval modelům vyšších řad.
Odpovědět1 0
To je jen reakce na plastickou chirurgii v USA, která se začíná dost zvrtávat díky influencerům. Ti, co nemají na lepší těla si alespoň vylepší svou fotku přes AI v mobilu.
Odpovědět0 0