www.digimanie.cz
>
>
>
>

Samyang AF 14mm F2.8 EF, první objektiv pro Canon s AF

Samyang AF 14mm F2.8 EF, první objektiv pro Canon s AF
, , aktualita
Samyang rozšířil nabídku svých objektivů o nový model AF 14mm F2.8 EF. Jde tedy o velmi širokoúhlý model, který je již podle názvu určen pro zrcadlovky s bajonetem Canon EF. Poprvé má u verze pro Canon také autofokus. 
reklama
Společnost Samyang představila nový extrémně širokoúhlý objektiv AF 14mm F2.8 EF. Jde o první objektiv této značky pro zrcadlovky Canon, který je vybaven autofokusem. Ten podporuje funkci AF/MF, tedy po zaostření autofokusem lze ještě manuálně doostřovat. Ostřit je možné ze vzdálenosti 20 cm od roviny čipu, což znamená maximální zvětšení 0,15x. 
 
Samyang AF 14mm F2.8 EF
 
Objektiv má reálnou ohniskovou vzdálenost 14 milimetrů na full frame fotoaparátech, což znamená úhel záběru 116,6 stupně (na APS-C je to přepočtených 21 mm a úhel záběru 92,8 stupně). V optické konstrukci je 15 optických členů v 10 skupinách. V tomto počtu máme i 2 asférické členy, 1 ED a dokonce 4 HR členy. Světelnost objektivu činí F2,8 a 7lamelovou clonu můžete nastavit maximálně na hodnotu F22. 
 
Nechybí ani povrchová úprava UMC pro minimalizaci odlesků. Objektiv má na délku 95,6 mm, v průměru pak 90,5 mm a nepodporuje použití filtrů. Jeho hmotnost je jen 485 gramů a potěší také odolnost vůči nepříznivému počasí. Prodej začne v únoru za cenu 700 EUR. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Cashback u Fujifilmu vrací i 7700 Kč za fotoaparát nebo objektiv Cashback u Fujifilmu vrací i 7700 Kč za fotoaparát nebo objektiv
Populární cashback akci spustili i u Fujifilmu. Zde se týká celého portfolia výrobků řady X snad s výjimkou kompaktního modelu XF10 a XC objektivů. Za fotoaparáty a objektivy X systému lze získat zpět až 7700 Kč za produkt.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Pixii, originální dálkoměr bez displeje Pixii, originální dálkoměr bez displeje
Francouzi přichází s nový fotoaparátem Pixii, který má být dálkoměrem kompatibilním s objektivy pro Leica M bajonet. Nebude mít žádný displej, zásadní zde totiž bude propojení se smartphonem. Tam si budete i prohlížet fotografie.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Olympus spustil dva cashbacky na CSC i objektivy Olympus spustil dva cashbacky na CSC i objektivy
Většina distributorů fotoaparátů spustila cashback akce a Olympus není výjimkou. Ten má rovnou dvě různé akce, jednu spojenou s modelem E-M1 Mark II, druhou pak s levnějšími modely E-M5 Mark II a E-M10 Mark III.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Zimní cashback na fotoaparáty Pentax a Ricoh Zimní cashback na fotoaparáty Pentax a Ricoh
České zastoupení fotoaparátů značek Pentax a Ricoh si pro nás připravilo tradiční akci typu cashback. I když jde o zimní cashback, poběží především během podzimu. Za fotoaparáty bude možno získat zpět až 2500 Kč.
22.10.2018, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené fotoaparáty: říjen 2018 Doporučené fotoaparáty: říjen 2018
Pokud vybíráte nový fotoaparát, může být dost těžké se v nabídce kompaktů, CSC fotoaparátů a zrcadlovek vůbec vyznat. Proto je zde náš pravidelný průvodce, který vás nasměruje k tomu nejlepšímu, co lze v jednotlivých kategoriích sehnat.
22.10.2018, návod, Milan Šurkala48 komentářů