www.digimanie.cz
>
>
>
>

Samyang AF 14mm F2.8 EF, první objektiv pro Canon s AF

Samyang AF 14mm F2.8 EF, první objektiv pro Canon s AF
, , aktualita
Samyang rozšířil nabídku svých objektivů o nový model AF 14mm F2.8 EF. Jde tedy o velmi širokoúhlý model, který je již podle názvu určen pro zrcadlovky s bajonetem Canon EF. Poprvé má u verze pro Canon také autofokus. reklama
Společnost Samyang představila nový extrémně širokoúhlý objektiv AF 14mm F2.8 EF. Jde o první objektiv této značky pro zrcadlovky Canon, který je vybaven autofokusem. Ten podporuje funkci AF/MF, tedy po zaostření autofokusem lze ještě manuálně doostřovat. Ostřit je možné ze vzdálenosti 20 cm od roviny čipu, což znamená maximální zvětšení 0,15x. 
 
Samyang AF 14mm F2.8 EF
 
Objektiv má reálnou ohniskovou vzdálenost 14 milimetrů na full frame fotoaparátech, což znamená úhel záběru 116,6 stupně (na APS-C je to přepočtených 21 mm a úhel záběru 92,8 stupně). V optické konstrukci je 15 optických členů v 10 skupinách. V tomto počtu máme i 2 asférické členy, 1 ED a dokonce 4 HR členy. Světelnost objektivu činí F2,8 a 7lamelovou clonu můžete nastavit maximálně na hodnotu F22. 
 
Nechybí ani povrchová úprava UMC pro minimalizaci odlesků. Objektiv má na délku 95,6 mm, v průměru pak 90,5 mm a nepodporuje použití filtrů. Jeho hmotnost je jen 485 gramů a potěší také odolnost vůči nepříznivému počasí. Prodej začne v únoru za cenu 700 EUR. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Fotograf ve videu rozebírá svůj Canon EOS 1D X Mark II Fotograf ve videu rozebírá svůj Canon EOS 1D X Mark II
Někteří fotografové na svůj přístroj nedají dopustit, jiným už poškození fotoaparátu tak těžkou hlavu nedělá. Když zrcadlovka Petera McKinnona vypověděla po nehodě službu, rozhodl se ji před opravou sám rozebrat a vše zdokumentovat.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Při předobjednávce Panasonicu Lumix GH5s dostanete 5 let záruky Při předobjednávce Panasonicu Lumix GH5s dostanete 5 let záruky
Nový CSC fotoaparát Panasonic Lumix GH5s vyvolal zájem nejen díky nižšímu rozlišení snímače a menšímu šumu. Aby byl ještě atraktivnější, připravil si Panasonic akci, kdy při předobjednávce fotoaparátu dostanete 5letou záruku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Časosběrné video ukazuje obálky National Geographic během 130 let Časosběrné video ukazuje obálky National Geographic během 130 let
Časopis National Geographic, který je známý svými fotografiemi, slaví kulaté výročí a k tomuto milníku se rozhodl vydat časosběrné video na YouTube, kde ukazuje vývoj titulních stránek, který za tu dobu proběhl. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Středoformát Hasselblad H6D-400c MS umí 400MPx fotky Středoformát Hasselblad H6D-400c MS umí 400MPx fotky
Společnost Hasselblad představila nový středoformátový fotoaparát H6D-400c MS. Ten umí díky multiexpozici fotit snímky s neuvěřitelně vysokým rozlišením 400 megapixelů. To je přes 23.000 pixelů na delší straně.
18.1.2018, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Leica uvedla CSC objektivy APO-Summicron-SL 75mm F2 a 90mm F2 Leica uvedla CSC objektivy APO-Summicron-SL 75mm F2 a 90mm F2
Německý výrobce fotoaparátů a objektivů Leica představil dva nové pevné objektivy pro svůj full frame CSC systém. Jde o APO-Summicron-SL 75mm F2 ASPH a 90mm F2 ASPH. Určeny jsou zejména pro focení portrétů. 
16.1.2018, aktualita, Milan Šurkala