Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Samyang oznamuje nové objektivy 50mm F1,4 a 50mm T1,5

27.8.2014, Milan Šurkala, aktualita
Společnost Samyang oznámila dva nové objektivy, které představí na Photokině. Půjde o V-DSLR 50mm T1.5 AS UMC pro natáčení videa a nebude chybět ani fotografická verze s klasicky aretovanou clonou.
Samyang konečně vyplňuje mezeru mezi 35mm F1,4 a 85mm F1,4 objektivem a během následujících týdnů představí i 50mm F1,4 objektiv, objeví se v září na Photokině (16. až 21. září 2014). Bude nabízen ve dvou variantách, jednou z nich bude V-DSLR 50mm T1.5 AS UMC, která je určena pro natáčení videa. Tato varianta tedy bude mít irisovou clonu bez aretace a jak clonový, tak i ostřící kroužek budou vybaveny ozubením. K dispozici má být i klasická fotografická verze 50mm F1.4 AS UMC, která už bude mít clonový kroužek s aretací jednotlivých poloh.


Samyang V-DSLR 50mm T1.5 AS UMC


Oba objektivy budou podporovat i full frame fotoaparáty, tedy přístroje se senzorem o rozměrech 36×24 mm. Mají výbornou světelnost F1,4 (reálně T1,5) s 8lamelovou irisovou clonou a na full frame fotoaparátech nabídnou úhel záběru 46,2°. Skládají se z 9 optických členů v 6 skupinách, z toho je zde jeden asférický a jeden hybridní asférický člen. Vysoký kontrast a nižší citlivost na odlesky a světelné závoje má na starosti vícevrstevný povrch čoček UMC.


Samyang 50mm F1.4 AS UMC


Prodej filmové verze bude zahájen v září za cenu 480 britských liber. Fotografická varianta by pak měla stát 450 britských liber. Hovoří se o tom, že by měl být vyráběn pro bajonety Canon EF, Nikon F, Sony E, Sony A, Fujifilm X, Pentax K a Micro Four Thirds. Společnost Samyang uvolnila také několik ilustračních snímků.


Ukázka z objektivu Samyang 50mm F1.4 AS UMC


Zdroj: www.samyang.pl, www.photographybog.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.