www.digimanie.cz
>
>
>
>

Samyang přichází s objektivem XP 35mm F1.2 pro Canon

Samyang přichází s objektivem XP 35mm F1.2 pro Canon
, , aktualita
V nabídce objektivů korejské společnosti Samyang se nově objevuje vysoce světelný model XP 35mm F1.2 i pro bajonet Canon EF. Doplňuje tak stávající verze pro bajonety MFT, Sony E/FE a Fujifilm X.
reklama
Už před dvěma lety byl představen vysoce světelný objektiv Samyang XP 35m F1.2. Ten byl dosud k dispozici pro bajonet Micro Four Thirds, Sony E/FE a Fujifilm X. To se ale nyní mění a objektiv budou moci využít i majitelé zrcadlovek Canon, neboť bude k dispozici také pro bajonet Canon EF. Novinka nabízí 35mm reálnou ohniskovou vzdálenost, která znamená 64,5° úhel záběru na full frame snímačích a 44,4° na modelech s APS-C čipech. Hlavním lákadlem objektivu je jednoznačně vynikající světelnost F1,2, díky které bude možno fotit s výrazně rozmazaným pozadím a nižších citlivostech i při horším světle. Irisová clona má 9 lamel a je možné ji nastavit maximálně na F16.
 
Samyang XP 35m F1.2
 
V optické konstrukci je 12 členů, které jsou uspořádány do 10 skupin, přičemž jsou zde dva asférické členy, 3 HR elementy a jeden člen z ED skla. Nezapomnělo se ani na povrchové vrstvy UMC, které snižují světelné závoje a odlesky objektivu v protisvětle. Objektiv je schopen zaostřit od 34 centimetrů, přičemž může dosahovat maximálního zvětšení 0,17×. Výrobce hovoří o tom, že by měl být dostatečně ostrý i pro natáčení 8K videa.
 
Samyang XP 35m F1.2 konstrukce
 
Rozhodně nejde o žádného drobka, v průměru má 93 mm a na délku 117,4 mm. Kompatibilní je s filtry o průměru 86 mm. Počítejte pak s hodně vysokou hmotností 1106 gramů. Cena ani dostupnost zatím nebyla zveřejněna. Pokud jde ale o varianty téhož objektivu pro jiné bajonety, ty stojí okolo 11 tisíc Kč s DPH.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Lomogon 2.5/32 s clonovým diskem na Kickstarteru Lomogon 2.5/32 s clonovým diskem na Kickstarteru
Další kampaň na Kickstarteru se věnuje uvedení nového objektivu. Za následujícím z nich stojí společnost Lomography a představuje nový Lomogon 2.5/32 pro digitální i analogové DSLR. Zajímavý je zejména clonovým diskem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fotíme dovolenou mobilem: italské Lecce nalehko Fotíme dovolenou mobilem: italské Lecce nalehko
Mobilní telefony jsou mezi nadšenci fotografie často zavrhovány, nicméně faktem je, že většinoví uživatelé hází kompakty i zrcadlovky do koše a nefotí už na nic jiného než na telefon. Proto jsem si to také vyzkoušel v italském Lecce.
Dnes, článek, Milan Šurkala3 komentáře
Tamron oznámil vývoj 3 objektivů včetně SP 35mm F1.4 Tamron oznámil vývoj 3 objektivů včetně SP 35mm F1.4
Známý výrobce objektivů Tamron oznámil, že si pro nás chystá hned tři nové objektivy. Konkrétně půjde o 35-150mm F/2.8-4 Di VC OSD, SP 35mm F/1.4 Di USD pro DSLR a 17-28mm F/2.8 Di III RXD pro CSC.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let
Slavná fotografie "V-J Day in Times Square" Alfreda Eisenstaedta zobrazuje námořníka George Mendonsu, který z radosti nad koncem války políbil okolo jdoucí sestřičku. Ten zemřel ve věku 95 let těsně před svými dalšími narozeninami.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Šrotovné u Panasonicu: Lumix S1/S1R s objektivy až o 15600 Kč levněji Šrotovné u Panasonicu: Lumix S1/S1R s objektivy až o 15600 Kč levněji
Pokud si děláte zálusk na nový full frame CSC fotoaparát Panasonic Lumix S1 nebo S1R a některé objektivy, tak má pro vás Panasonic připravenu akci typu "šrotovné". Za odkup starého CSC nebo DSLR můžete dostat slevu až 15600 Kč.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře