www.digimanie.cz
>
>
>
>

Samyang přichází s objektivem XP 35mm F1.2 pro Canon

Samyang přichází s objektivem XP 35mm F1.2 pro Canon
, , aktualita
V nabídce objektivů korejské společnosti Samyang se nově objevuje vysoce světelný model XP 35mm F1.2 i pro bajonet Canon EF. Doplňuje tak stávající verze pro bajonety MFT, Sony E/FE a Fujifilm X.
reklama
Už před dvěma lety byl představen vysoce světelný objektiv Samyang XP 35m F1.2. Ten byl dosud k dispozici pro bajonet Micro Four Thirds, Sony E/FE a Fujifilm X. To se ale nyní mění a objektiv budou moci využít i majitelé zrcadlovek Canon, neboť bude k dispozici také pro bajonet Canon EF. Novinka nabízí 35mm reálnou ohniskovou vzdálenost, která znamená 64,5° úhel záběru na full frame snímačích a 44,4° na modelech s APS-C čipech. Hlavním lákadlem objektivu je jednoznačně vynikající světelnost F1,2, díky které bude možno fotit s výrazně rozmazaným pozadím a nižších citlivostech i při horším světle. Irisová clona má 9 lamel a je možné ji nastavit maximálně na F16.
 
Samyang XP 35m F1.2
 
V optické konstrukci je 12 členů, které jsou uspořádány do 10 skupin, přičemž jsou zde dva asférické členy, 3 HR elementy a jeden člen z ED skla. Nezapomnělo se ani na povrchové vrstvy UMC, které snižují světelné závoje a odlesky objektivu v protisvětle. Objektiv je schopen zaostřit od 34 centimetrů, přičemž může dosahovat maximálního zvětšení 0,17×. Výrobce hovoří o tom, že by měl být dostatečně ostrý i pro natáčení 8K videa.
 
Samyang XP 35m F1.2 konstrukce
 
Rozhodně nejde o žádného drobka, v průměru má 93 mm a na délku 117,4 mm. Kompatibilní je s filtry o průměru 86 mm. Počítejte pak s hodně vysokou hmotností 1106 gramů. Cena ani dostupnost zatím nebyla zveřejněna. Pokud jde ale o varianty téhož objektivu pro jiné bajonety, ty stojí okolo 11 tisíc Kč s DPH.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Sony chystá 1/1,8" HDR čip pro smartphony s 38 MPx Sony chystá 1/1,8" HDR čip pro smartphony s 38 MPx
Na internetu se objevil další únik od Sony. Tentokrát hovoří o snímacím čipu pro smartphony s velkou úhlopříčkou 1/1,8" a rozlišením 38 MPx. Tento čip ale bude mít Dual Bayer masku, bílé pixely a HDR z jediné expozice.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Meyer Optik Görlitz žije, objektivy z crowdfundingu ale neobdržíte Meyer Optik Görlitz žije, objektivy z crowdfundingu ale neobdržíte
Společnost net SE, vlastnící značku Meyer Optik Görlitz a další, nedávno zbankrotovala. Jméno nicméně odkoupila společnost OPC Optics, která hodlá pokračovat v produkci některých těchto objektivů. Ty zaplacené crowdfundingem ale nedostanete.
14.12.2018, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Kipon uvádí speedboostery Baveyes pro Nikon Z a Canon RF Kipon uvádí speedboostery Baveyes pro Nikon Z a Canon RF
Bajonety Nikon Z a Canon RF se těší zájmu ze strany společnosti Kipon, která pro ně upravila nejen několik objektivů, ale přidala i tzv. speedboostery. Ty umožní montáž středoformátových objektivů se zachováním jejich charakteru.
13.12.2018, aktualita, Milan Šurkala
Egypt pohoršila fotografie páru majícího sex na pyramidě v Gíze Egypt pohoršila fotografie páru majícího sex na pyramidě v Gíze
Egypt nyní vyšetřuje pravost nahrávky na YouTube a fotografie páru, který měl před pár týdny vylézt na Velkou pyramidu v Gíze. Vstup na ni je zakázán a mít na ní ještě sex, to už přesahuje všechny meze.
11.12.2018, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Kipon představil F2,4 objektivy pro Nikon Z a Canon RF Kipon představil F2,4 objektivy pro Nikon Z a Canon RF
Společnost Kipon je sice více známá jako výrobce redukcí na objektivy, nicméně nyní představuje i samotné objektivy. Jde o 5 nových kousků řady Elegant s dobrou světelností F2,4 pro nové full frame CSC od Canonu a Nikonu.
10.12.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář