www.digimanie.cz
>
>
>
>

Samyang uvádí AF 12mm F2 E nejen pro astrofotografii

Samyang uvádí AF 12mm F2 E nejen pro astrofotografii
, , aktualita
Dalším objektivem společnosti Samyang optimalizovaným pro astrofotografii je nový model AF 12mm F2 E. Tentokrát jde o objektiv pro APS-C CSC fotoaparáty společnosti Sony s minimalizovanými optickými aberacemi.
K oblíbeným
reklama
Před dvěma týdny představila společnost Samyang nový objektiv AF 24mm F1.8 FE optimalizovaný pro astrofotografii. Nyní tu máme další takový přírůstek do rodiny, model AF 12mm F2 E. Jak už napovídá název, tentokrát nepůjde o objektiv pro full frame přístroje, ale nanejvýš pro APS-C CSC modely od Sony (přídomek E místo FE). Při 12mm reálné ohniskové vzdálenosti tak nabídne přepočtených 18 mm a úhel záběru 99,1°. V optické konstrukci najdeme 12 členů v 10 skupinách, mezi nimiž je jeden hybridní asférický, jeden normální asférický člen a pak 3 elementy typu ED. To vše má zajistit minimalizaci optických aberací, které by mohly být problémem pro astrofotografii, ale nejen tam.
 
Samyang AF 12mm F2 E
 
Objektiv má velmi dobrou světelnost F2 a irisová clona se 7 lamelami podporuje maximálně F22. Zaostřovat lze od 19 cm, což stačí na dosažení 0,09× zvětšení. K zaostřování byl použit lineární krokový motorek STM. Novinka je poměrně kompaktní, má 59,2 mm na délku, 70 mm v průměru, využívá filtry se 62mm průměrem a váží 213 gramů. Dostalo se na povrchové vrstvy UMC minimalizující odlesky a závoje. Objektiv je také odolný vůči prachu a vodě. Do prodeje půjde koncem května za cenu 9490 Kč s DPH, resp. 369 EUR.
 
Samyang AF 12mm F2 E
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Krásnou motorkářkou byl ve skutečnosti 50letý muž, stačila mu aplikace FaceApp Krásnou motorkářkou byl ve skutečnosti 50letý muž, stačila mu aplikace FaceApp
50letý motorkář nebyl úspěšný na sociálních sítích, a tak se rozhodl ze sebe pomocí softwaru vytvořit mladou motorkářku. Postupně nasbíral téměř 30 tisíc sledujících, nicméně lež má krátké nohy a všechno prasklo.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
28letá žena zatčena za "vloupání" se do školy, kde propagovala svůj Instagram 28letá žena zatčena za "vloupání" se do školy, kde propagovala svůj Instagram
Ve Spojených státech se 28letá žena vydávala ze středoškolačku a vnikla do školy, kde chtěla mezi mládeží nasbírat fanoušky pro svůj účet na sociální síti Instagram. Nedopadlo to pro ní zrovna dobře.
13.5.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Nabírá to spád, Nikon ukončuje další objektivy pro DSLR Nabírá to spád, Nikon ukončuje další objektivy pro DSLR
Před pár dny jsme vás informovali, že Nikon ukončil výrobu dvou objektivů pro DSLR a naznačil tak blížící se konec této koncepce ve svém výrobním programu. Nyní se ukazuje, že seznam se dále prodlužuje.
13.5.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
TTartisan uvádí 90mm objektiv se světelností F1,25 TTartisan uvádí 90mm objektiv se světelností F1,25
Máme tu další nový objektiv společnosti TTartisan. Tentokrát jde o 90mm model s velmi dobrou světelností F1,25. Kvůli vyšší hmotnosti dostal i závit pro stativ. S adaptéry je možné použít ho na mnoha různých systémech.
12.5.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Nikon už také omezuje nabídku objektivů pro DSLR Nikon už také omezuje nabídku objektivů pro DSLR
Vypadá to, že nejen společnost Canon optimalizuje nabídku svých objektivů, což znamená postupné rušení modelů pro zrcadlovky. Nyní to vypadá, že s omezováním nabídky pro DSLR začíná také společnost Nikon.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala