www.digimanie.cz
>
>
>
>

Samyang uvádí AF 12mm F2 E nejen pro astrofotografii

Samyang uvádí AF 12mm F2 E nejen pro astrofotografii
, , aktualita
Dalším objektivem společnosti Samyang optimalizovaným pro astrofotografii je nový model AF 12mm F2 E. Tentokrát jde o objektiv pro APS-C CSC fotoaparáty společnosti Sony s minimalizovanými optickými aberacemi.
K oblíbeným
reklama
Před dvěma týdny představila společnost Samyang nový objektiv AF 24mm F1.8 FE optimalizovaný pro astrofotografii. Nyní tu máme další takový přírůstek do rodiny, model AF 12mm F2 E. Jak už napovídá název, tentokrát nepůjde o objektiv pro full frame přístroje, ale nanejvýš pro APS-C CSC modely od Sony (přídomek E místo FE). Při 12mm reálné ohniskové vzdálenosti tak nabídne přepočtených 18 mm a úhel záběru 99,1°. V optické konstrukci najdeme 12 členů v 10 skupinách, mezi nimiž je jeden hybridní asférický, jeden normální asférický člen a pak 3 elementy typu ED. To vše má zajistit minimalizaci optických aberací, které by mohly být problémem pro astrofotografii, ale nejen tam.
 
Samyang AF 12mm F2 E
 
Objektiv má velmi dobrou světelnost F2 a irisová clona se 7 lamelami podporuje maximálně F22. Zaostřovat lze od 19 cm, což stačí na dosažení 0,09× zvětšení. K zaostřování byl použit lineární krokový motorek STM. Novinka je poměrně kompaktní, má 59,2 mm na délku, 70 mm v průměru, využívá filtry se 62mm průměrem a váží 213 gramů. Dostalo se na povrchové vrstvy UMC minimalizující odlesky a závoje. Objektiv je také odolný vůči prachu a vodě. Do prodeje půjde koncem května za cenu 9490 Kč s DPH, resp. 369 EUR.
 
Samyang AF 12mm F2 E
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vaonis Hyperia: hvězdářský fotoaparát s 61MPx full frame čipem Vaonis Hyperia: hvězdářský fotoaparát s 61MPx full frame čipem
Pokud máte rádi astrofotografii a opravdu hodně peněz na účtu, mohl by se vám líbit hvězdářský fotoaparát Vaonis Hyperia. Ten je vybaven full frame snímačem Sony s velmi vysokým rozlišením 61 megapixelů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Doporučené fotoaparáty: září 2021 Doporučené fotoaparáty: září 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, článek, Milan Šurkala56 komentářů
ProGrade uvedl kartu CFexpress Type A s kapacitou 160 GB ProGrade uvedl kartu CFexpress Type A s kapacitou 160 GB
Od společnosti ProGrade Digital jsme se dočkali nové paměťové karty CFexpress Type A. Tento typ zatím využívá jen málo fotoaparátů, nabízí však vysoké přenosové rychlosti. V tomto případě až 800 MB/s.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
7Artisans uvedl objektiv 25mm f/0.95 pro APS-C a MFT 7Artisans uvedl objektiv 25mm f/0.95 pro APS-C a MFT
Dalším novým objektivem v nabídce společnosti 7Artisans je extrémně světelný model 25mm f/0.95. Ten je určen pro fotoaparáty se snímačem Micro Four Thirds nebo APS-C. Dovoluje tak dosažení velmi malé hloubky ostrosti.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
O novinky Canonu je zájem: přidány na seznam nedostatkového zboží O novinky Canonu je zájem: přidány na seznam nedostatkového zboží
Canon před několika dny představil nový fotoaparát EOS R3 a také dva objektivy, kompaktní 16m F2.8 a telezoom 100-400mm. O novinky je velký zájem, výroba bude mít podle všeho problém, a prodlužují tak seznam nedostatkového zboží.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala