www.digimanie.cz
>
>
>
>

Samyang uvádí lehký FF objektiv AF 24mm f/2.8 FE

Samyang uvádí lehký FF objektiv AF 24mm f/2.8 FE
, , aktualita
Internetem se proslýchalo, že se chystá nový 24mm full frame objektiv od Samyangu pro fotoaparáty Sony. Dnes se tak stalo a pouhých 93 gramů vážící objektiv je zde. Nabídne i podporu autofokusu.
reklama
Společnost Samyang si přichystala nový objektiv AF 24mm f/2.8 FE, který už podle názvu nabídne autofokus a je určen pro CSC fotoaparáty Sony, a to včetně těch s full frame senzorem. Při reálné ohniskové vzdálenosti 24 milimetrů nabídne diagonální úhel záběru 82,1° na full frame fotoaparátech a 60° na APS-C (přepočtených 36 mm). Pravdou je, že tyto úhly záběru odpovídají spíše 25mm objektivu.
 
Samyang AF 50mm F2.8 FE
 
V optické konstrukci je 7 optických členů uspořádaných do 7 skupin a mnoho z nich je ještě různých speciálních typů. 3 členy jsou tak asférické a 2 členy jsou pak typu HR s vysokým indexem lomu. Světelnost objektivu má dobrou hodnotu F2,8 a irisovou clonu se 7 lamelami můžete nastavit maximálně na F22. Pro potlačení odlesků a závojů je zde povrchová úprava UMC (Ultra Multi Coating).
 
Samyang AF 50mm F2.8 FE boční pohled
 
Objektiv podporuje automatické ostření a jeho minimální zaostřovací vzdálenost činí 24 centimetrů. Počítat tak můžete s maximálním zvětšením 0,13×. Zajímavostí jsou rozměry a hmotnost objektivu. Je sice určen i pro full frame, na délku má však jen 37 milimetrů a v průměru 61,8 mm. Využívá tak malých 49mm filtrů. Hmotnost se pak zastavila na pouhých 93 gramů a se všemi krytkami a sluneční clonou pak váží jen 120 gramů. Pokud jde o cenu, tak ta byla stanovena na 8990 Kč, resp. 359 EUR včetně DPH. Dostupný by měl být od července.
 
Zdroj: TZ Samyang, samyanglensglobal.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Adobe ukázal Moving Stills: AI vytváří prostorové video z fotky Adobe ukázal Moving Stills: AI vytváří prostorové video z fotky
Na konferenci Adobe MAX představila společnost také technologie, které má ve vývoji. Zajímavostí jsou např. Moving Stills, kdy systém pomocí umělé inteligence a zdrojové fotografie vytvoří video s iluzí pohybu v prostoru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Meyer Optik Görlitz končí, lidé neuvidí peníze ani objektivy Meyer Optik Görlitz končí, lidé neuvidí peníze ani objektivy
Kickstarter nepřináší vždy úspěšné projekty. Jedním z obrovských neúspěchů je společnost net SE, která oživovala objektivy Meyer Optik Görlitz nebo Oprema Jena. Společnost nicméně zbankrotovala a lidé neuvidí ani peníze ani objektivy.
19.10.2018, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Maličký fotoaparát TinyMOS NANO1 pro astrofotografii Maličký fotoaparát TinyMOS NANO1 pro astrofotografii
TinyMOS představuje druhou generaci maličkého fotoaparátu určeného dle tvůrců zejména pro astrofotografii. Proti předchůdci je výrazně menší a lehčí, rozumí si také se dvěma různými bajonety pro objektivy.
19.10.2018, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Sony oficiálně uvádí nové čipy, 1/3" až středoformát Sony oficiálně uvádí nové čipy, 1/3" až středoformát
Společnost Sony zveřejnila seznam nových snímačů pro smartphony, kompakty, CSC i DSLR. Najdeme mezi nimi novinky využívající klasickou technologii FSI, ale i modernější BSI a pochopitelně i vrstvené snímače.
18.10.2018, aktualita, Milan Šurkala20 komentářů
Yashica Y35 digiFilm je dle uživatelů příšerný fotoaparát Yashica Y35 digiFilm je dle uživatelů příšerný fotoaparát
Loni touto dobou byl oznámen fotoaparát Yashica Y35 digiFilm, do kterého se vkládaly jakési digitální filmy. Ty ovlivňovaly, jak se daná fotka převede do JPEGu. Dle uživatelů je ale kvalita fotoaparátů naprosto žalostná.
18.10.2018, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů