www.digimanie.cz
>
>
>
>

Samyang uvádí lehký FF objektiv AF 24mm f/2.8 FE

Samyang uvádí lehký FF objektiv AF 24mm f/2.8 FE
, , aktualita
Internetem se proslýchalo, že se chystá nový 24mm full frame objektiv od Samyangu pro fotoaparáty Sony. Dnes se tak stalo a pouhých 93 gramů vážící objektiv je zde. Nabídne i podporu autofokusu.
reklama
Společnost Samyang si přichystala nový objektiv AF 24mm f/2.8 FE, který už podle názvu nabídne autofokus a je určen pro CSC fotoaparáty Sony, a to včetně těch s full frame senzorem. Při reálné ohniskové vzdálenosti 24 milimetrů nabídne diagonální úhel záběru 82,1° na full frame fotoaparátech a 60° na APS-C (přepočtených 36 mm). Pravdou je, že tyto úhly záběru odpovídají spíše 25mm objektivu.
 
Samyang AF 50mm F2.8 FE
 
V optické konstrukci je 7 optických členů uspořádaných do 7 skupin a mnoho z nich je ještě různých speciálních typů. 3 členy jsou tak asférické a 2 členy jsou pak typu HR s vysokým indexem lomu. Světelnost objektivu má dobrou hodnotu F2,8 a irisovou clonu se 7 lamelami můžete nastavit maximálně na F22. Pro potlačení odlesků a závojů je zde povrchová úprava UMC (Ultra Multi Coating).
 
Samyang AF 50mm F2.8 FE boční pohled
 
Objektiv podporuje automatické ostření a jeho minimální zaostřovací vzdálenost činí 24 centimetrů. Počítat tak můžete s maximálním zvětšením 0,13×. Zajímavostí jsou rozměry a hmotnost objektivu. Je sice určen i pro full frame, na délku má však jen 37 milimetrů a v průměru 61,8 mm. Využívá tak malých 49mm filtrů. Hmotnost se pak zastavila na pouhých 93 gramů a se všemi krytkami a sluneční clonou pak váží jen 120 gramů. Pokud jde o cenu, tak ta byla stanovena na 8990 Kč, resp. 359 EUR včetně DPH. Dostupný by měl být od července.
 
Zdroj: TZ Samyang, samyanglensglobal.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Full frame CSC Nikon Z6 a Z7 bude i s F0,95 objektivem Full frame CSC Nikon Z6 a Z7 bude i s F0,95 objektivem
Uvedení nového full frame Nikonu se kvapem blíží a objevují se i nové informace. Opravdu to vypadá, že novinky ponesou jméno Z6 a Z7. Zajímavostí ale bude, že by se docela brzy měl objevit supersvětelný F0,95 objektiv.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Selfíčkáři se poprali o lepší místo u fontány di Trevi Selfíčkáři se poprali o lepší místo u fontány di Trevi
V krátké době po sobě tu máme další incident se selfie maniaky, kteří jsou pro svou fotku občas schopni udělat snad cokoliv. Tentokrát se dvě rodiny z Nizozemí a USA popraly u slavné fontány di Trevi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Video Nikonu ukazuje, jak se testovala odolnost D850 Video Nikonu ukazuje, jak se testovala odolnost D850
Nikon Asia publikoval oficiální video, ve kterém ukazuje, jak se testovala odolnost full frame zrcadlovky Nikon D850. Výrobce se přitom snažil, aby byla znatelně odolnější, než uvádí papírové specifikace.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Zkrachovala Net SE, firma za kickstarterovými kampaněmi na Meyer-Optik Zkrachovala Net SE, firma za kickstarterovými kampaněmi na Meyer-Optik
Společnost Net SE, která stála za znovuzrozením objektivů Meyer-Optik-Görlitz, Oprema Jena a dalšími, vyhlásila nedávno bankrot. Dalších kampaní na Kickstarteru se tak už patrně v budoucnu nedočkáme.
14.8.2018, aktualita, Milan Šurkala
Corel PaintShop Pro 2019 s prvky umělé inteligence Corel PaintShop Pro 2019 s prvky umělé inteligence
Corel představil novou verzi svého softwaru PaintShop Pro 2019. Mezi mnoha novinkami je i systém umělé inteligence, který dokáže přetvořit fotografie na malby a kresby. Podporuje také práci se 360° fotografiemi.
14.8.2018, aktualita, Milan Šurkala