www.digimanie.cz
>
>
>
>

Samyang uvádí lehký FF objektiv AF 24mm f/2.8 FE

Samyang uvádí lehký FF objektiv AF 24mm f/2.8 FE
, , aktualita
Internetem se proslýchalo, že se chystá nový 24mm full frame objektiv od Samyangu pro fotoaparáty Sony. Dnes se tak stalo a pouhých 93 gramů vážící objektiv je zde. Nabídne i podporu autofokusu.
reklama
Společnost Samyang si přichystala nový objektiv AF 24mm f/2.8 FE, který už podle názvu nabídne autofokus a je určen pro CSC fotoaparáty Sony, a to včetně těch s full frame senzorem. Při reálné ohniskové vzdálenosti 24 milimetrů nabídne diagonální úhel záběru 82,1° na full frame fotoaparátech a 60° na APS-C (přepočtených 36 mm). Pravdou je, že tyto úhly záběru odpovídají spíše 25mm objektivu.
 
Samyang AF 50mm F2.8 FE
 
V optické konstrukci je 7 optických členů uspořádaných do 7 skupin a mnoho z nich je ještě různých speciálních typů. 3 členy jsou tak asférické a 2 členy jsou pak typu HR s vysokým indexem lomu. Světelnost objektivu má dobrou hodnotu F2,8 a irisovou clonu se 7 lamelami můžete nastavit maximálně na F22. Pro potlačení odlesků a závojů je zde povrchová úprava UMC (Ultra Multi Coating).
 
Samyang AF 50mm F2.8 FE boční pohled
 
Objektiv podporuje automatické ostření a jeho minimální zaostřovací vzdálenost činí 24 centimetrů. Počítat tak můžete s maximálním zvětšením 0,13×. Zajímavostí jsou rozměry a hmotnost objektivu. Je sice určen i pro full frame, na délku má však jen 37 milimetrů a v průměru 61,8 mm. Využívá tak malých 49mm filtrů. Hmotnost se pak zastavila na pouhých 93 gramů a se všemi krytkami a sluneční clonou pak váží jen 120 gramů. Pokud jde o cenu, tak ta byla stanovena na 8990 Kč, resp. 359 EUR včetně DPH. Dostupný by měl být od července.
 
Zdroj: TZ Samyang, samyanglensglobal.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Adobe má další rekordní čtvrtletí, příjmy opět vzrostly Adobe má další rekordní čtvrtletí, příjmy opět vzrostly
Společnosti Adobe se velmi daří. Přechod na předplatné se vyplácí, přestože mnoho lidí vyjadřuje nespokojenost a firmě meziročně rostou příjmy o zhruba čtvrtinu. Produkty Creative přitom tvoří více než polovinu příjmů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Umělá inteligence Nvidie vytváří slow-motion videa Umělá inteligence Nvidie vytváří slow-motion videa
Pokud váš fotoaparát nebo telefon neumí zpomalená (slow-motion) videa nebo je chcete zpomalit ještě více, má pro vás Nvidia řešení. Její systém umělé inteligence totiž dokáže zpomalovat videa s překvapivě dobrým výsledkem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
AMS začal s výrobou 48MPx FF čipu s globální závěrkou AMS začal s výrobou 48MPx FF čipu s globální závěrkou
AMS, kdysi známý jako CMOSIS, představil velký full frame senzor CMV50000 s rozlišením téměř 48 megapixelů. Na tom by nebylo nic až tak převratného, kdyby nebyl vybaven funkcí globální závěrky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Samyang uvedl kompaktní AF 85mm f/1.4 EF pro Canon Samyang uvedl kompaktní AF 85mm f/1.4 EF pro Canon
Korejský Samyang rozšířil nabídku svých objektivů s autofokusem na 7 modelů. Tím posledním je AF 85mm F1.4 EF. Už podle názvu je patrné, že je určený pro full frame zrcadlovky společnosti Canon. Má překvapivě malé rozměry.
18.6.2018, aktualita, Milan Šurkala
ALPA uvádí adaptér pro objektivy Leica M ALPA uvádí adaptér pro objektivy Leica M
Fotoaparáty ALPA mohou nově využívat i služeb objektivů s bajonetem Leica M díky novému adaptéru. Ten však přinese několik omezení a především bude nutné počítat s tím, že objektivy pro Leica M jsou určeny jen pro full frame.
18.6.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář