www.digimanie.cz
>
>
>
>

Samyang uvádí na trh objektiv AF 50/1.4 FE s autofokusem

Samyang uvádí na trh objektiv AF 50/1.4 FE s autofokusem
, , aktualita
Před dvěma měsíci Samyang oznámil dva nové objektivy s autofokusem. Nyní se dozvídáme více podrobností o světelném objektivu AF 50/1.4 FE. Dozvěděli jsme se také, že jeho prodej začne již velmi brzy.
K oblíbeným
reklama
V rámci akce 2016 Summer Samyang Blockbusters (každý týden jeden nový obejktiv) zde po objektivu XEEN 135mm T2.2 máme další novinku. Je jí objektiv AF 50/1.4 FE, který byl oznámen již v květnu. Nyní se ale dozvídáme více detailů, cenu i datum uvedení. Jde tedy o klasický 50mm objektiv s velmi dobrou světelností F1,4. Je určen pro CSC fotoaparáty Sony. Na APS-C modelech dává po přepočtu 75 mm a úhel záběru 31,4°, u full frame je to pak 47°. Irisová clona má 9 lamel, maximální možné zaclonění je na F16.


Samyang AF 50/1.4 FE


Objektiv se skládá z 9 optických členů v 8 skupinách, tři členy jsou asférické. Podporováno je manuální i automatické ostření. Minimální ostřící vzdálenost je 45 centimetrů, což je u objektivů tohoto typu typické. Maximální zvětšení pak dosahuje hodnoty 0,15×. Rozměry objektivu jsou 97,7 mm na délku a 73,5 mm v průměru. Využívá filtry s průměrem 67 mm a váží 585 gramů.


Samyang AF 50/1.4 FE MTF


Samyang použil povrchovou úpravu UMC (Ultra Multi Coating) pro minimalizaci odlesků a závojů. Zajímavá je MTF křivka s nízkými hodnotami v rozích obrazu. Prodej začne v srpnu za cenu 579 EUR.

Zdroj: samyanglensglobal.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti
Společnost Nikon uvedla nový odolný kompakt Coolpix W150. Ten je díky svému jednoduchému rozhraní vhodný nejen pro dospělé, ale i pro děti. Má 13MPx snímač a objektiv s 3x optickým zoomem. Nově přibyly i další kreativní režimy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
"Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu "Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu
Brazilská reklamní agentura F/Nazca Saatchi & Saatchi vytvořila společnosti Leica novou reklamu, která ale ve výsledku Leice dost uškodila. Zobrazuje slavnou fotku muže před tankem na Náměstí nebeského klidu, což se Číně pochopitelně nelíbí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR
Zástupce společnosti Canon pro Evropu se zúčastnil rozhovoru s EOS Magazine, kde prozradil mnoho zajímavých vlastností o svých CSC i DSLR systémech. Nastínil i jejich další budoucnost a potenciál.
23.4.2019, aktualita, Milan Šurkala23 komentářů
Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony
Společnost Tokina přidala do nabídky svých objektivů novinku v podobě objektivu Fírin 100mm F2.8. Ten je určen pro APS-C i full frame CSC fotoaparáty značky Sony a nabídne tradiční makro zvětšení 1:1.
21.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO
Oblíbené stativy GorillaPod od společnosti Joby existují ve velkém množství variant a nyní se představuje další novinka. Jmenuje se GorillaPod 3K PRO a představuje kovovou variantu již známého modelu.
15.4.2019, aktualita, Milan Šurkala