www.digimanie.cz
>
>
>
>

Samyang uvádí objektiv AF 85mm F1.4 FE pro CSC Sony

Samyang uvádí objektiv AF 85mm F1.4 FE pro CSC Sony
, , aktualita
Čtvrtým objektivem, který byl představen společností Samyang v rámci 2019 Spring Collection, je model AF 85mm F1.4 FE. Jak už napovídá název, je určen pro Sony CSC fotoaparáty a má i podporu autofokusu.
K oblíbeným
reklama
Společnost Samyang slíbila počátkem roku, že v rámci své 2019 Spring Collection představí 8 nových objektivů. Tři z nich už spatřily světlo světa, nyní přichází řada na čtvrtý. Tím je Samyang AF 85mm F1.4 FE. Bude tedy pasovat na bajonet Sony E/FE, tedy CSC fotoaparáty Sony s APS-C i full frame čipem. Při 85mm ohniskové vzdálenosti nabídne úhel záběru 28,9° na full frame a 19,1° na APS-C fotoaparátech. V optické konstrukci je 11 optických členů v 8 skupinách, v tomto počtu jsou i 4 HR členy a jeden ED člen.
 
Samyang AF 85mm F1.4 FE
 
Světelnost objektivu dosahuje vynikající hodnoty F1,4. Irisová clona má 9 lamel a maximálně lze přiclonit na F16. K zaostřování je použit duální ultrazvukový lineární zaostřovací motorek DLSM (Dual Linear Sonic Motor), přičemž lze ostřit od 90 cm a dosáhnout tak maximálního zvětšení 0,11×. Objektiv má 99,5 mm na délku a 88,0 mm v průměru a jeho hmotnost se zastavila na 568 gramech. S objektivem pak lze využívat filtry se 77mm průměrem. Pochopitelně se nezapomnělo na povrchové vrstvy UMC (pro minimalizaci odlesků a světelných závojů) a odolnost vůči nepříznivému počasí (prachu a dešti). Objektiv bude dostupný letos na jaře za cenu 16.699 Kč s DPH (resp. 665 EUR na Slovensku).
 
Samyang AF 85mm F1.4 FE konstrukce
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE
Tamron zveřejnil nový teaser, ve kterém láká na "velké" věci. Hodlá totiž představit hned 4 nové objektivy pro CSC fotoaparáty. Má jít o modely pro velmi populární full frame systém od společnosti Sony.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF
Výrobce objektivů a příslušenství Viltrox si chystá tři novinky s pevnou ohniskovou vzdáleností. Všechny budou mít autofokus a výbornou světelnost F1,4, přičemž budou určeny pro APS-C CSC fotoaparáty.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX
SpeedBoostery od společnosti Metabones nemusí být určeny jen pro malé senzory, kde chceme dosáhnout výkony velkých senzorů. Nová verze je dokonce pro středoformát Fujifilm GFX a dovoluje montáž objektivů Hasselblad V.
21.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci
Aljaška představuje díky své krásné přírodě ráj pro krajinářské fotografy. To si o této zemi myslí i Toby Harriman a Jussi Ruottinen, kteří vytváří fotografie a videa při paddleboardingu po ledovcových jezerech. 
21.8.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem
Čínská společnost Yongnuo vylepšila svůj 35mm F1.4 objektiv a uvedla jeho novou verzi YN 35mm F1.4C DF UWM. Ta se může chlubit především rychlým a tichým ultrazvukovým zaostřovacím motorkem UWM.
20.8.2019, aktualita, Milan Šurkala