www.digimanie.cz
>
>
>
>

Samyang uvádí objektiv AF 85mm F1.4 FE pro CSC Sony

Samyang uvádí objektiv AF 85mm F1.4 FE pro CSC Sony
, , aktualita
Čtvrtým objektivem, který byl představen společností Samyang v rámci 2019 Spring Collection, je model AF 85mm F1.4 FE. Jak už napovídá název, je určen pro Sony CSC fotoaparáty a má i podporu autofokusu.
K oblíbeným
reklama
Společnost Samyang slíbila počátkem roku, že v rámci své 2019 Spring Collection představí 8 nových objektivů. Tři z nich už spatřily světlo světa, nyní přichází řada na čtvrtý. Tím je Samyang AF 85mm F1.4 FE. Bude tedy pasovat na bajonet Sony E/FE, tedy CSC fotoaparáty Sony s APS-C i full frame čipem. Při 85mm ohniskové vzdálenosti nabídne úhel záběru 28,9° na full frame a 19,1° na APS-C fotoaparátech. V optické konstrukci je 11 optických členů v 8 skupinách, v tomto počtu jsou i 4 HR členy a jeden ED člen.
 
Samyang AF 85mm F1.4 FE
 
Světelnost objektivu dosahuje vynikající hodnoty F1,4. Irisová clona má 9 lamel a maximálně lze přiclonit na F16. K zaostřování je použit duální ultrazvukový lineární zaostřovací motorek DLSM (Dual Linear Sonic Motor), přičemž lze ostřit od 90 cm a dosáhnout tak maximálního zvětšení 0,11×. Objektiv má 99,5 mm na délku a 88,0 mm v průměru a jeho hmotnost se zastavila na 568 gramech. S objektivem pak lze využívat filtry se 77mm průměrem. Pochopitelně se nezapomnělo na povrchové vrstvy UMC (pro minimalizaci odlesků a světelných závojů) a odolnost vůči nepříznivému počasí (prachu a dešti). Objektiv bude dostupný letos na jaře za cenu 16.699 Kč s DPH (resp. 665 EUR na Slovensku).
 
Samyang AF 85mm F1.4 FE konstrukce
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti
Společnost Nikon uvedla nový odolný kompakt Coolpix W150. Ten je díky svému jednoduchému rozhraní vhodný nejen pro dospělé, ale i pro děti. Má 13MPx snímač a objektiv s 3x optickým zoomem. Nově přibyly i další kreativní režimy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
"Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu "Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu
Brazilská reklamní agentura F/Nazca Saatchi & Saatchi vytvořila společnosti Leica novou reklamu, která ale ve výsledku Leice dost uškodila. Zobrazuje slavnou fotku muže před tankem na Náměstí nebeského klidu, což se Číně pochopitelně nelíbí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR
Zástupce společnosti Canon pro Evropu se zúčastnil rozhovoru s EOS Magazine, kde prozradil mnoho zajímavých vlastností o svých CSC i DSLR systémech. Nastínil i jejich další budoucnost a potenciál.
23.4.2019, aktualita, Milan Šurkala23 komentářů
Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony
Společnost Tokina přidala do nabídky svých objektivů novinku v podobě objektivu Fírin 100mm F2.8. Ten je určen pro APS-C i full frame CSC fotoaparáty značky Sony a nabídne tradiční makro zvětšení 1:1.
21.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO
Oblíbené stativy GorillaPod od společnosti Joby existují ve velkém množství variant a nyní se představuje další novinka. Jmenuje se GorillaPod 3K PRO a představuje kovovou variantu již známého modelu.
15.4.2019, aktualita, Milan Šurkala