www.digimanie.cz
>
>
>
>

Samyang uvádí objektiv AF 85mm F1.4 FE pro CSC Sony

Samyang uvádí objektiv AF 85mm F1.4 FE pro CSC Sony
, , aktualita
Čtvrtým objektivem, který byl představen společností Samyang v rámci 2019 Spring Collection, je model AF 85mm F1.4 FE. Jak už napovídá název, je určen pro Sony CSC fotoaparáty a má i podporu autofokusu.
K oblíbeným
reklama
Společnost Samyang slíbila počátkem roku, že v rámci své 2019 Spring Collection představí 8 nových objektivů. Tři z nich už spatřily světlo světa, nyní přichází řada na čtvrtý. Tím je Samyang AF 85mm F1.4 FE. Bude tedy pasovat na bajonet Sony E/FE, tedy CSC fotoaparáty Sony s APS-C i full frame čipem. Při 85mm ohniskové vzdálenosti nabídne úhel záběru 28,9° na full frame a 19,1° na APS-C fotoaparátech. V optické konstrukci je 11 optických členů v 8 skupinách, v tomto počtu jsou i 4 HR členy a jeden ED člen.
 
Samyang AF 85mm F1.4 FE
 
Světelnost objektivu dosahuje vynikající hodnoty F1,4. Irisová clona má 9 lamel a maximálně lze přiclonit na F16. K zaostřování je použit duální ultrazvukový lineární zaostřovací motorek DLSM (Dual Linear Sonic Motor), přičemž lze ostřit od 90 cm a dosáhnout tak maximálního zvětšení 0,11×. Objektiv má 99,5 mm na délku a 88,0 mm v průměru a jeho hmotnost se zastavila na 568 gramech. S objektivem pak lze využívat filtry se 77mm průměrem. Pochopitelně se nezapomnělo na povrchové vrstvy UMC (pro minimalizaci odlesků a světelných závojů) a odolnost vůči nepříznivému počasí (prachu a dešti). Objektiv bude dostupný letos na jaře za cenu 16.699 Kč s DPH (resp. 665 EUR na Slovensku).
 
Samyang AF 85mm F1.4 FE konstrukce
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zplošťelých hlav v rozích Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zplošťelých hlav v rozích
Širokoúhlé objektivy nepříjemně zplošťují hlavy v rozích obrazu. Stávající metody pro korekci sice vylepšují vzhled lidských tváří, ale vnáší zase jiné artefakty. Nová metoda společnosti Google a vědců z MIT má toto vyřešit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony
Společnost Sony je největším výrobcem obrazových snímačů a jeden z největších investorů této společnosti by uvítal, kdyby se divize čipů od Sony úplně oddělila. To však nemusí být úplně dobrý nápad.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem
Adobe Research a UC Berkeley společně vyvíjí systém umělé inteligence, jehož úkolem je rozpoznávat modifikace portrétů provedené Photoshopem a najít tak falešné portréty. Dokonce je má umět i vrátit zpátky.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí
Německý fotograf pracuje na nové sérii, která má za úkol na jednotlivých fotografiích zobrazovat hranici mezi dětstvím a dospělostí. Chce tím poukázat na to, co se stane s dětskými sny, až člověk vyroste. 
13.6.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS
Druhou novinkou společnosti Sony v teleobjektivech je nový model FE 600mm F4 GM OSS (SEL600F40GM). Přináší překvapivou světelnost F4 při 600mm ohniskové vzdálenosti, což dává tušit, že půjde o obrovský a těžký objektiv.
12.6.2019, aktualita, Milan Šurkala30 komentářů