www.digimanie.cz
>
>
>
>

Samyang uvede objektiv AF 45mm f/1,8 FE pro Sony

Samyang uvede objektiv AF 45mm f/1,8 FE pro Sony
, , aktualita
Další novinkou pro full frame systém CSC fotoaparátů Sony je objektiv z dílen společnosti Samyang, model AF 45mm f/1.8. Tento objektiv potěší i tím, že je vybaven autofokusem, není tedy nutno ostřit výhradně ručně.
K oblíbeným
reklama
Majitelé full frame CSC fotoaparátů Sony si na nedostatek objektivů rozhodně nemohou stěžovat. Nabídku jim navíc obohacuje společnost Samyang novým kouskem AF 45mm f/1.8 FE. Tento objektiv už podle svého názvu nabídne ohniskovou vzdálenost 45 mm a úhel záběru 52,31°. Víme také to, že má velmi slušnou světelnost F1,8. Jeho irisová clona má 9 lamel a podporuje clonění maximálně na F22. V optické konstrukci je 7 členů v 6 skupinách, najdeme tu však i speciální členy jako dva asférické elementy a jeden z ED skla. Nechybí ani povrchová vrstva Ultra Multi-Coating pro potlačení vzniku odlesků a světelných závojů.
 
Samyang AF 45mm f/1.8 FE
 
Na rozdíl od mnoha jiných objektivů Samyangu tento patří do řady AF, má tedy vedle manuálního ostření i možnost toho automatického. Zaostřovat je možné od 45 cm, maximální zvětšení pak dosahuje hodnoty 0,12×. Je zde i možnost manuálního doostření po autofokusu. S optickou stabilizací nicméně počítat nelze. Objektiv potěší i kompaktními rozměry, na délku má 56,1 mm, v průměru pak 61,8 mm a hmotnost se pak zastavila na pouhých 162 gramech. Cena novinky byla stanovena na 9599 Kč včetně DPH pro český trh a 379 EUR pro ten slovenský.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8 Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8
Od společnosti Meike jsme se dočkali nového manuálního makro objektivu MK 85mm f/2.8. Ten je určený nově i pro další full frame CSC fotoaparáty a má dle výrobce dosahovat netradičně vysokého zvětšení 1,5:1.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění
Společnosti Sony se i letos hodně dařilo a v anketě EISA Awards 2019 zazářila. Dostala totiž ze všech výrobců fotografické techniky nejvyšší počet ocenění, šest. Dařilo se především full frame objektivům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Pinhole Pro X, pinhole objektiv se zoomem Pinhole Pro X, pinhole objektiv se zoomem
Na Kickstarteru se objevil zajímavý objektiv Pinhole Pro X. Jak už napovídá první slovo, jde o objektiv typu pinhole, tedy s velmi malým otvorem bez optiky. Tentokrát bude zajímavý tím, že má až 2× zoom.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené fotoaparáty: srpen 2019 Doporučené fotoaparáty: srpen 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala54 komentářů
Canon opravuje firmware, foťáky je možné hacknout Canon opravuje firmware, foťáky je možné hacknout
Bezpečnostní inženýři objevili zranitelnost v PTP komunikaci s fotoaparáty společnosti Canon, které pak lze hackersky napadnout. Prezentovali to např. na možnosti nainstalovat vyděračský ransomware. Canon už problém řeší.
15.8.2019, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů