www.digimanie.cz
>
>
>
>

Samyang uvede objektiv AF 45mm f/1,8 FE pro Sony

Samyang uvede objektiv AF 45mm f/1,8 FE pro Sony
, , aktualita
Další novinkou pro full frame systém CSC fotoaparátů Sony je objektiv z dílen společnosti Samyang, model AF 45mm f/1.8. Tento objektiv potěší i tím, že je vybaven autofokusem, není tedy nutno ostřit výhradně ručně.
K oblíbeným
reklama
Majitelé full frame CSC fotoaparátů Sony si na nedostatek objektivů rozhodně nemohou stěžovat. Nabídku jim navíc obohacuje společnost Samyang novým kouskem AF 45mm f/1.8 FE. Tento objektiv už podle svého názvu nabídne ohniskovou vzdálenost 45 mm a úhel záběru 52,31°. Víme také to, že má velmi slušnou světelnost F1,8. Jeho irisová clona má 9 lamel a podporuje clonění maximálně na F22. V optické konstrukci je 7 členů v 6 skupinách, najdeme tu však i speciální členy jako dva asférické elementy a jeden z ED skla. Nechybí ani povrchová vrstva Ultra Multi-Coating pro potlačení vzniku odlesků a světelných závojů.
 
Samyang AF 45mm f/1.8 FE
 
Na rozdíl od mnoha jiných objektivů Samyangu tento patří do řady AF, má tedy vedle manuálního ostření i možnost toho automatického. Zaostřovat je možné od 45 cm, maximální zvětšení pak dosahuje hodnoty 0,12×. Je zde i možnost manuálního doostření po autofokusu. S optickou stabilizací nicméně počítat nelze. Objektiv potěší i kompaktními rozměry, na délku má 56,1 mm, v průměru pak 61,8 mm a hmotnost se pak zastavila na pouhých 162 gramech. Cena novinky byla stanovena na 9599 Kč včetně DPH pro český trh a 379 EUR pro ten slovenský.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx
Společnost Fujifilm představila nový středoformátový fotoaparát GFX 100, který už podle svého názvu zaujme jednou svou vlastností. Velmi vysokým rozlišením 102 MPx. Dále tu najdeme např. podporu 4K videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou
Společnost Olympus představila novou generaci outdoorového kompaktu Tough TG-6. Ten proti svému předchůdci přichází s vylepšenými režimy pro focení makra a pod vodou. I nadále má objektiv se světelností F2,0.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 % Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 %
Společnosti Sony se na trhu fotoaparátů docela daří a podle posledních zpráv se jí podařilo zvýšit tržní podíl na velmi slušných 24 %, čímž se dostává na druhou pozici. V mnoha sledovaných kategoriích fotoaparátů dokonce vede.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4
Další novinkou z dílen společnosti Cosina je vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Aspherical. Ten je určený pro full frame CSC fotoaparáty Sony s bajonetem E/FE.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4 Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4
Na trhu se objevuje nový fotomobil z dílen společnosti Honor. Ta představila novinku v podobě modelu 20 Pro, který přináší rovnou čtveřici zadních fotoaparátů. Mezi nimi vynikne makro fotoaparát a modul s rekordní světelností F1,4.
21.5.2019, aktualita, Milan Šurkala18 komentářů