www.digimanie.cz
>
>
>
>

Samyang uvedl APS-C objektiv MF 85mm F1.8 ED UMC CS

Samyang uvedl APS-C objektiv MF 85mm F1.8 ED UMC CS
, , aktualita
Další novinkou ve výrobním programu značky Samyang je nový 85mm objektiv MF 85mm F1.8 ED UMC CS. Ten bude určen nanejvýš pro APS-C CSC fotoaparáty. Díky tomu bude mít velmi kompaktní rozměry a nízkou hmotnost.
K oblíbeným
reklama
Společnost Samyang uvádí na trh nový objektiv MF 85mm F1.8 ED UMC CS. Ten má už dle názvu 85mm reálnou ohniskovou vzdálenost, nicméně podporuje nanejvýš APS-C fotoaparáty, takže po přepočtu to dělá 128 milimetrů. Podporovány jsou CSC fotoaparáty s bajonety Sony E, Fujifilm X a Canon M, nezapomnělo se však ani na menší Micro Four Thirds systém (tam bude nabízet 170 mm po přepočtu). Světelnost bude dosahovat výborné hodnoty F1,8.
 
Samyang MF 85mm F1.8 ED UMC CS
 
I přesto budou rozměry objektivu dost kompaktní (na délku má jen 8 centimetrů) a hmotnost zlehka přesahuje hranici 300 gramů. V optické konstrukci je 9 optických členů uspořádaných do 7 skupin. Mezi nimi se nachází i členy typu HR a ED. K dispozici je také povrchová vrstva UMC snižující tendenci na vznik odlesků a světelných závojů. Zaostřování je však pouze manuální, na autofokus si musíte nechat zajít chuť. Objektiv bude v prodeji za cenu 319,99 britských liber.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Aplikace na focení automaticky vymaže lidi z každého snímku Aplikace na focení automaticky vymaže lidi z každého snímku
Aplikace nazvaná Bye Bye Camera je sice určená k fotografování, má ale jednu zajímavou vlastnost. Dokáže totiž z pořízených snímků přímo odstraňovat lidské osoby, které v záběru překážejí. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková7 komentářů
Objevil se první snímek ze 64MPx snímače Samsungu Objevil se první snímek ze 64MPx snímače Samsungu
V první polovině května představila společnost Samsung svůj 64MPx mobilní snímač ISOCELL Bright GW1. První snímek z tohoto snímače se objevil na čínských sociálních sítích, a to i v plném rozlišení 9216×6912 pixelů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic Lumix S Pro 50mm F1.4 Panasonic Lumix S Pro 50mm F1.4
Jedním z objektivů pro nový full frame CSC systém společnosti Panasonic je i světelná padesátka Lumix S Pro 50mm F1.4. Nestojí zrovna nejméně, takže je otázkou, zda za to nabídne dokonalé optické vlastnosti.
Dnes, recenze, Milan Šurkala3 komentáře
Na CD se našlo 2400 fotek s tragédií World Trade Center Na CD se našlo 2400 fotek s tragédií World Trade Center
Při prodeji nemovitosti v USA byla objevena CD, na kterých se našel nečekaný obsah. Bylo zde téměř 2400 fotografií dokumentujících události, které nastaly po tragickém 11. září v New Yorku. Ty jsou nyní dostupné online na Flickru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Canon uvedl 120MPx APS-H a 2,7MPx full frame čip Canon uvedl 120MPx APS-H a 2,7MPx full frame čip
Canon představil dvě novinky na poli průmyslových snímačů. Máme tu APS-H čip s velmi vysokým rozlišením 120 megapixelů a dále ještě větší full frame čip, jehož rozlišení je naopak velmi nízkých 2,7 MPx.
Včera, aktualita, Milan Šurkala