www.digimanie.cz
>
>
>
>

Samyang uvedl kompaktní objektiv AF 35mm F1.8 FE pro Sony

Samyang uvedl kompaktní objektiv AF 35mm F1.8 FE pro Sony
, , aktualita
Samyang představil další nový objektiv pro full frame CSC fotoaparáty Sony, který se pyšní velmi kompaktní stavbou. Jde o model AF 35mm F1.8 FE, jenž zaujme i výrazně nižší cenou než varianta od Sony.
K oblíbeným
reklama
Společnost Samyang rozšiřuje portfolio svých pevných objektivů pro full frame CSC fotoaparáty Sony. Novinkou je tu model AF 35mm F1.8 FE, ten tak doplňuje podobný objektiv 35mm F1.8 přímo od Sony. Novinka má tedy 35mm ohniskovou vzdálenost, což se projevuje úhlem záběru 63,6° na full frame přístrojích, resp. 43,8° u APS-C těl. Skládá se z 10 optických členů v 8 skupinách, přičemž tu máme 2 asférické členy a 2 členy z HR skla. Světelnost dosahuje velmi dobré hodnoty F1,8, irisovou clonu s 9 lamelami pak lze přiclonit maximálně na hodnotu F22.
 
Samyang AF 35mm F1.8 FE
 
Jak už napovídá název, disponuje automatickým ostřením, které využívá nového lineárního krokového motorku STM. Zaostřovat lze od 29 cm, maximální zvětšení dosahuje 0,17×. Zajímavostí jsou kompaktní rozměry 58 mm v průměru a 65 mm na délku, přičemž hmotnost činí pouhých 210 gramů. Pro srovnání, verze od Sony má 65,6×73 mm a 280 gramů. To není nějak dramatický rozdíl, ale přesto mohou potěšit menší rozměry. Objektiv podporuje 58mm filtry. Je zde základní zvýšená odolnost objektivu (4 utěsněná místa). Zajímavostí je přepínač Custom, který přepíná zaostřovací kroužek na jinou funkci (např. nastavení clony). Oproti Sony je výrazně levnější. Zatímco ten stojí $749, Samyang chce za svůj objektiv jen $399. U nás byly ceny stanoveny na 9290 Kč, resp. 359 EUR.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Žádost o ruku na Brooklyn Bridge: fotograf byl sražen cyklistou Žádost o ruku na Brooklyn Bridge: fotograf byl sražen cyklistou
Skoro každý chce mít pěkné fotografie z významných momentů svého života. Chris Pain chtěl mít nafocenu a natočenu žádost o ruku na Brooklyn Bridge, ale nešlo to úplně podle plánu. Fotograf, který pořizoval snímky, byl totiž sražen cyklistou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Canon představil 0,71× speedbooster EF-EOS R 0.71x Canon představil 0,71× speedbooster EF-EOS R 0.71x
Canon představil nový zajímavý produkt. Je jím tzv. speedbooster, tedy konvertor, který rozšiřuje úhel záběru optické soustavy a s tím i znatelně zlepšuje světelnost. Mount Adapter EF-EOS R 0.71x ji zlepšuje o 1 EV.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon koupil superpočítač Fujitsu: více simulací, méně prototypů Canon koupil superpočítač Fujitsu: více simulací, méně prototypů
Společnost Canon chce zapracovat na efektivitě vývoje nových fotoaparátů a objektivů. Proto si zakoupila nový superpočítač Fujitsu PRIMEHPC FX1000, který by měl umožnit testování pomocí simulací a nikoli prototypů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Video: Krokodýl vyděsil turisty, kteří se s ním fotografovali Video: Krokodýl vyděsil turisty, kteří se s ním fotografovali
Zaměstnanci safari parku v Austrálii si udělali legraci ze skupiny šesti turistů, kteří si chtěli pořídit fotografii s krokodýlem. Krokodýl sklapl čelisti návštěvníkům za zády a ti vyděšeně utekli.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Tamron uvedl telezoom 70-300mm F4.5-6.3 pro Sony E/FE Tamron uvedl telezoom 70-300mm F4.5-6.3 pro Sony E/FE
Novinkou společnosti Tamron je nový objektiv typu telezoom 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD (Model A047). Ten je určen pro full frame CSC fotoaparáty Sony, přičemž nabídne kompaktní rozměry a nízkou hmotnost.
25.9.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů