www.digimanie.cz
>
>
>
>

Samyang uvedl objektiv AF 14mm F2.8 pro Canon RF

Samyang uvedl objektiv AF 14mm F2.8 pro Canon RF
, , aktualita
Korejská společnost Samyang uvedla na trh širokoúhlý objektiv AF 14mm F2.8 RF. Ten je už podle svého jména určen pro full frame CSC fotoaparáty Canon s bajonetem RF a nechybí mu ani autofokus.
K oblíbeným
reklama
Společnost Samyang rozšířila nabídku svých objektivů o novinku v podobě modelu AF 14mm F2.8 RF. Jde o velmi širokoúhlý rektilineární objektiv s reálnou ohniskovou vzdáleností 14 mm, což na full frame CSC fotoaparátech znamená úhel záběru 113,9°, na APS-C senzorech by to pak bylo 89,8° (prozatím APS-C fotoaparáty s Canon RF neexistují). Novinka se skládá ze 14 členů uspořádaných do 10 skupin, jsou zde 3 asférické členy, jeden z HR a dva z ED skla. Světelnost objektivu činí F2,8, irisová clona se 7 lamelami pak podporuje maximálně F22.
 
Samyang AF 14mm F2.8 RF
 
Objektiv má autofokus v podobě lineárního motorku STM, takže nejste limitováni jen na manuální zaostřování. Zaostřovat lze od 20 cm, maximální zvětšení pak dosahuje hodnoty 0,12×. Rozměry objektivu činí 86 mm v průměru a 95,3 mm na délku, nepodporuje však přední filtry, ale ty zadní (u bajonetu). Hmotnost objektivu se dostala na 484 gramů. Objektiv je odolný vůči vodě a prachu, nezapomnělo se ani na povrchovou úpravu UMC, která potlačuje závoje a odlesky. Novinka bude v prodeji od listopadu za cenu 629 britských liber.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Patenty Canonu ukazují RF 18mm F1.0 a další extrémy Patenty Canonu ukazují RF 18mm F1.0 a další extrémy
Canon si nechal patentovat další čtyři zajímavé návrhy objektivů. V tomto případě jde o širokoúhlé objektivy s vynikající světelností F1,4, F1,2 a v jednom případě dokonce extrémní hodnotou F1,0. A to navíc u 18mm objektivu!
15.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nikon Coolpix B600: kamarád do přírody Nikon Coolpix B600: kamarád do přírody
Nikon v poslední době trochu přeorganizoval nabídku svých ultrazoomů a vytvořil model Coolpix B600. Ten je kombinací předchozích modelů B500 a B700. Nabídne 16MPx rozlišení i velmi slušný 60× optický zoom. Jaký však bude?
14.11.2019, recenze, Milan Šurkala5 komentářů
Finance u Nikonu: přes dramatický pokles je stále v zisku Finance u Nikonu: přes dramatický pokles je stále v zisku
Poslední finanční výsledky Nikon asi akcionáře a fanoušky společnosti moc nepotěšily. I když je celá společnost a dokonce i fotografická divize stále v zisku, čísla jsou o mnoho horší než v předchozím roce.
13.11.2019, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle
Vyrábět objektivy, které mají záměrně zvýrazněné odlesky v protisvětle, nezní moc smysluplně. Pravdou však je, že ve filmu mohou odlesky působivě dotvářet atmosféru, a proto mají objektivy Superme Prime Radiance vrstvy T*Blue.
12.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho
Chodit moc blízko k divokým zvířatům není příliš bezpečné. Přesvědčil se o tom indický fotograf, který fotil divoké slony. Ze své chyby se ale nepoučí, stádo ho ušlapalo a na následky zranění zemřel.
12.11.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář