www.digimanie.cz
>
>
>
>

Samyang uvedl objektiv AF 18mm F2.8 FE pro Sony

Samyang uvedl objektiv AF 18mm F2.8 FE pro Sony
, , aktualita
Samyang rozšiřuje nabídku svých objektivů pro full frame fotoaparáty Sony s autofokusem o další kousek. Tentokrát jde o širokoúhlý model AF 18mm F2.8 FE. Ten má navíc zaujmout neuvěřitelně kompaktními rozměry.
K oblíbeným
reklama
Korejská společnost Samyang přichází na trh s novinkou pro full frame CSC fotoaparáty Sony, objektivem AF 18mm F2.8 FE. Jak už napovídá název, objektiv má 18mm ohniskovou vzdálenost, což na full frame tělech dává úhel záběru 100,1°. Pokud byste ho použili s APS-C fotoaparátem, počítejte s přepočtenými 27 mm a úhlem 76,2°. Objektiv se skládá z 9 členů v 8 skupinách, až na jednu výjimku je ale každý člen speciální. Tři z nich jsou asférické, dva jsou z HR skla a další tři pak typu ED. Světelnost novinky dosahuje hodnoty F2,8, přičemž irisovou clonu se 7 lamelami můžete přiclonit maximálně na F22.
 
Samyang AF 18mm F2.8 FE
 
K zaostřování je použit lineární motorek STM. Minimální zaostřovací vzdálenost činí 25 cm, což znamená zvětšení maximálně 0,09×. Novinka má velmi kompaktní rozměry, a tak je její průměr jen 63,5 mm, délka 60,5 mm a váží pouhých 145 gramů. Pokud jde o filtry, tak jsou podporovány ty s 58mm průměrem. K dispozici jsou povrchové vrstvy UMC, které tradičně snižují vznik odlesků a světelných závojů. Do prodeje půjde v říjnu za cenu 9699 Kč s DPH (resp. 389 EUR).
 
Samyang AF 18mm F2.8 FE konstrukce
 
Zdroj: dpreview.com,


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Kodak uvádí odolný Pixpro WPZ2 a ultrazoom AZ1000 Kodak uvádí odolný Pixpro WPZ2 a ultrazoom AZ1000
Kodak uvádí do nabídky svých fotoaparátů dva nové modely. Jedním z nich je outdoorový kompakt WPZ2 se 4× optickým zoomem a rok po prvním představení se dostává do prodeje 102× ultrazoom Pixpro AZ1000.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let
Lety s drony jsou v mnoha zemích čím dál více kontrolovány a je potřeba si dát velký pozor, kde si člověk může co dovolit. Nevyplatilo se to jednomu australskému páru, kterému za létání dronem v Íránu hrozí 10 let vězení.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Panasonic ukázal kameru se svým 8K organickým čipem Panasonic ukázal kameru se svým 8K organickým čipem
Organický snímač Panasonicu se přetřásá už hodně dlouho a nyní se konečně dostává do reálného produktu. Kamera AK-SHB800 totiž tento čip s 8K rozlišením dostala a s tím jsme se dozvěděli i několik dalších informací.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nikon Z6 ve speciálním video kitu pro filmaře Nikon Z6 ve speciálním video kitu pro filmaře
Nikon myslí i na filmaře a plánuje znatelné rozšíření schopností svých CSC fotoaparátů v oblasti videa. Nyní také uvádí speciální video kit, který bude obsahovat např. rekordér Atomos Ninja V a další příslušenství.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Phase One XT: kompaktní středoformát pro cestovatele Phase One XT: kompaktní středoformát pro cestovatele
Společnost Phase One uvedla nový středoformátový fotoaparát XT, který je zaměřen zejména na kompaktní rozměry a možnost využití i pro cestování a krajinářskou fotografii. Navíc bude dodáván s shift objektivem.
13.9.2019, aktualita, Milan Šurkala14 komentářů