Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Samyang uvedl objektiv AF 18mm F2.8 FE pro Sony

, , aktualita
Samyang uvedl objektiv AF 18mm F2.8 FE pro Sony
Samyang rozšiřuje nabídku svých objektivů pro full frame fotoaparáty Sony s autofokusem o další kousek. Tentokrát jde o širokoúhlý model AF 18mm F2.8 FE. Ten má navíc zaujmout neuvěřitelně kompaktními rozměry.
Samyang uvedl objektiv AF 18mm F2.8 FE pro Sony
Korejská společnost Samyang přichází na trh s novinkou pro full frame CSC fotoaparáty Sony, objektivem AF 18mm F2.8 FE. Jak už napovídá název, objektiv má 18mm ohniskovou vzdálenost, což na full frame tělech dává úhel záběru 100,1°. Pokud byste ho použili s APS-C fotoaparátem, počítejte s přepočtenými 27 mm a úhlem 76,2°. Objektiv se skládá z 9 členů v 8 skupinách, až na jednu výjimku je ale každý člen speciální. Tři z nich jsou asférické, dva jsou z HR skla a další tři pak typu ED. Světelnost novinky dosahuje hodnoty F2,8, přičemž irisovou clonu se 7 lamelami můžete přiclonit maximálně na F22.
 
Samyang AF 18mm F2.8 FE
 
K zaostřování je použit lineární motorek STM. Minimální zaostřovací vzdálenost činí 25 cm, což znamená zvětšení maximálně 0,09×. Novinka má velmi kompaktní rozměry, a tak je její průměr jen 63,5 mm, délka 60,5 mm a váží pouhých 145 gramů. Pokud jde o filtry, tak jsou podporovány ty s 58mm průměrem. K dispozici jsou povrchové vrstvy UMC, které tradičně snižují vznik odlesků a světelných závojů. Do prodeje půjde v říjnu za cenu 9699 Kč s DPH (resp. 389 EUR).
 
Samyang AF 18mm F2.8 FE konstrukce
 
Zdroj: dpreview.com,