www.digimanie.cz
>
>
>
>

Samyang uvedl objektiv AF 85mm F1.4 F pro Nikon

Samyang uvedl objektiv AF 85mm F1.4 F pro Nikon
, , aktualita
Další z novinek z dílny společnosti Samyang je nový 85mm objektiv určený pro zrcadlovky Nikon. Přináší výbornou světelnost F1,4 a tentokrát se nezapomnělo ani na podporu automatického zaostřování.
K oblíbeným
reklama
Společnost Samyang představila další nový objektiv. Tentokrát se jedná o full frame model určený pro zrcadlovky Nikon nazvaný AF 85mm F1.4 F. Název napovídá, že jde o 85mm objektiv, má tedy úhel záběru 28,4° na full frame čipech a 19,0° na APS-C. Víme také to, že má výbornou světelnost F1,4. Irisová clona s 9 lamelami pak dovoluje clonění maximálně na hodnotu F16. Další zajímavostí je pak to, že je objektiv vybaven autofokusem se zaostřovacím motorkem LSM (Linear Supersonic Motor), což u Samyangu není úplně pravidlem. Ten totiž vyrábí spoustu objektivů jen s manuálním ostřením. Minimální zaostřovací vzdálenost činí 90 cm a maximálně lze dosáhnout 0,11× zvětšení.
 
Samyang AF 85mm F1.4 F
 
Optická konstrukce zahrnuje 9 členů, které jsou uspořádané do 7 skupin. Pokud jde o speciální členy, ten je tu jen jeden a jde o asférický element. Společnost Samyang použila povrchové vrstvy UMC (Ultra Multi Coating), které mají za úkol snížit vznik odlesků a světelných závojů. Novinka má poměrně kompaktní rozměry, na délku je to totiž jen 74,5 mm, nicméně v průměru má 88 mm. Podporovány jsou pak filtry s průměrem 77 mm. Objektiv váží 480 gramů, což na 85mm F1,4 objektiv není mnoho. Výrobce nezapomněl ani na odolnou konstrukci, která je odolná vůči nepříznivému počasí. Cena novinky byla stanovena na 17.399 Kč s DPH (resp. 699 EUR pro Slovensko).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zplošťelých hlav v rozích Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zplošťelých hlav v rozích
Širokoúhlé objektivy nepříjemně zplošťují hlavy v rozích obrazu. Stávající metody pro korekci sice vylepšují vzhled lidských tváří, ale vnáší zase jiné artefakty. Nová metoda společnosti Google a vědců z MIT má toto vyřešit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony
Společnost Sony je největším výrobcem obrazových snímačů a jeden z největších investorů této společnosti by uvítal, kdyby se divize čipů od Sony úplně oddělila. To však nemusí být úplně dobrý nápad.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem
Adobe Research a UC Berkeley společně vyvíjí systém umělé inteligence, jehož úkolem je rozpoznávat modifikace portrétů provedené Photoshopem a najít tak falešné portréty. Dokonce je má umět i vrátit zpátky.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí
Německý fotograf pracuje na nové sérii, která má za úkol na jednotlivých fotografiích zobrazovat hranici mezi dětstvím a dospělostí. Chce tím poukázat na to, co se stane s dětskými sny, až člověk vyroste. 
13.6.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS
Druhou novinkou společnosti Sony v teleobjektivech je nový model FE 600mm F4 GM OSS (SEL600F40GM). Přináší překvapivou světelnost F4 při 600mm ohniskové vzdálenosti, což dává tušit, že půjde o obrovský a těžký objektiv.
12.6.2019, aktualita, Milan Šurkala30 komentářů