www.digimanie.cz
>
>
>
>

Samyang uvedl objektiv AF 85mm F1.4 F pro Nikon

Samyang uvedl objektiv AF 85mm F1.4 F pro Nikon
, , aktualita
Další z novinek z dílny společnosti Samyang je nový 85mm objektiv určený pro zrcadlovky Nikon. Přináší výbornou světelnost F1,4 a tentokrát se nezapomnělo ani na podporu automatického zaostřování.
K oblíbeným
reklama
Společnost Samyang představila další nový objektiv. Tentokrát se jedná o full frame model určený pro zrcadlovky Nikon nazvaný AF 85mm F1.4 F. Název napovídá, že jde o 85mm objektiv, má tedy úhel záběru 28,4° na full frame čipech a 19,0° na APS-C. Víme také to, že má výbornou světelnost F1,4. Irisová clona s 9 lamelami pak dovoluje clonění maximálně na hodnotu F16. Další zajímavostí je pak to, že je objektiv vybaven autofokusem se zaostřovacím motorkem LSM (Linear Supersonic Motor), což u Samyangu není úplně pravidlem. Ten totiž vyrábí spoustu objektivů jen s manuálním ostřením. Minimální zaostřovací vzdálenost činí 90 cm a maximálně lze dosáhnout 0,11× zvětšení.
 
Samyang AF 85mm F1.4 F
 
Optická konstrukce zahrnuje 9 členů, které jsou uspořádané do 7 skupin. Pokud jde o speciální členy, ten je tu jen jeden a jde o asférický element. Společnost Samyang použila povrchové vrstvy UMC (Ultra Multi Coating), které mají za úkol snížit vznik odlesků a světelných závojů. Novinka má poměrně kompaktní rozměry, na délku je to totiž jen 74,5 mm, nicméně v průměru má 88 mm. Podporovány jsou pak filtry s průměrem 77 mm. Objektiv váží 480 gramů, což na 85mm F1,4 objektiv není mnoho. Výrobce nezapomněl ani na odolnou konstrukci, která je odolná vůči nepříznivému počasí. Cena novinky byla stanovena na 17.399 Kč s DPH (resp. 699 EUR pro Slovensko).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum
Poslední tři společnosti, které ještě získaly ocenění v letošní anketě EISA Awards 2019, jsou Huawei, Panasonic a Skylum, všechny shodně po jednom. Dostalo se na smartphone, CSC fotoaparát a software.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canonu unikla videa o EOS 90D a EOS M6 Mark II Canonu unikla videa o EOS 90D a EOS M6 Mark II
Na internet unikla dvě prezentační videa společnosti Canon, která ukazují dva připravované fotoaparáty, zrcadlovku EOS 90D a CSC fotoaparát EOS M6 Mark II. Oba dva budou mít nový 32,5MPx APS-C snímač.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Širokoúhlý Viltrox 20mm f/1.8 nyní i pro Nikon Z Širokoúhlý Viltrox 20mm f/1.8 nyní i pro Nikon Z
Viltrox rozšiřuje počet podporovaných bajonetů svého nového manuálního širokoúhlého objektivu 20mm f/1.8 o další. Oznámil totiž, že tento model bude k dispozici i pro full frame fotoaparáty Nikon Z.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sigma a Tamron získávají 2 ceny EISA 2019 Sigma a Tamron získávají 2 ceny EISA 2019
K dalším společnostem, které v letošní anketě EISA Awards 2019 vyhrály nějaké to ocenění, patří Sigma a Tamron. Není překvapivé, že v tomto případě šlo vždy o objektivy. Pro tento rok to byly jenom ty zoomvací.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon
Po dvou oceněních EISA Awards 2019 získalo několik společností. Nyní se podíváme na dvě z nich, Fujifilm a Nikon. Zde byly oceněny především CSC fotoaparáty s různými velikostmi snímačů a jeden objektiv.
18.8.2019, aktualita, Milan Šurkala