www.digimanie.cz
>
>
>
>

Samyang uvedl objektiv AF 85mm F1.4 F pro Nikon

Samyang uvedl objektiv AF 85mm F1.4 F pro Nikon
, , aktualita
Další z novinek z dílny společnosti Samyang je nový 85mm objektiv určený pro zrcadlovky Nikon. Přináší výbornou světelnost F1,4 a tentokrát se nezapomnělo ani na podporu automatického zaostřování.
K oblíbeným
reklama
Společnost Samyang představila další nový objektiv. Tentokrát se jedná o full frame model určený pro zrcadlovky Nikon nazvaný AF 85mm F1.4 F. Název napovídá, že jde o 85mm objektiv, má tedy úhel záběru 28,4° na full frame čipech a 19,0° na APS-C. Víme také to, že má výbornou světelnost F1,4. Irisová clona s 9 lamelami pak dovoluje clonění maximálně na hodnotu F16. Další zajímavostí je pak to, že je objektiv vybaven autofokusem se zaostřovacím motorkem LSM (Linear Supersonic Motor), což u Samyangu není úplně pravidlem. Ten totiž vyrábí spoustu objektivů jen s manuálním ostřením. Minimální zaostřovací vzdálenost činí 90 cm a maximálně lze dosáhnout 0,11× zvětšení.
 
Samyang AF 85mm F1.4 F
 
Optická konstrukce zahrnuje 9 členů, které jsou uspořádané do 7 skupin. Pokud jde o speciální členy, ten je tu jen jeden a jde o asférický element. Společnost Samyang použila povrchové vrstvy UMC (Ultra Multi Coating), které mají za úkol snížit vznik odlesků a světelných závojů. Novinka má poměrně kompaktní rozměry, na délku je to totiž jen 74,5 mm, nicméně v průměru má 88 mm. Podporovány jsou pak filtry s průměrem 77 mm. Objektiv váží 480 gramů, což na 85mm F1,4 objektiv není mnoho. Výrobce nezapomněl ani na odolnou konstrukci, která je odolná vůči nepříznivému počasí. Cena novinky byla stanovena na 17.399 Kč s DPH (resp. 699 EUR pro Slovensko).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti
Společnost Nikon uvedla nový odolný kompakt Coolpix W150. Ten je díky svému jednoduchému rozhraní vhodný nejen pro dospělé, ale i pro děti. Má 13MPx snímač a objektiv s 3x optickým zoomem. Nově přibyly i další kreativní režimy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
"Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu "Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu
Brazilská reklamní agentura F/Nazca Saatchi & Saatchi vytvořila společnosti Leica novou reklamu, která ale ve výsledku Leice dost uškodila. Zobrazuje slavnou fotku muže před tankem na Náměstí nebeského klidu, což se Číně pochopitelně nelíbí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR
Zástupce společnosti Canon pro Evropu se zúčastnil rozhovoru s EOS Magazine, kde prozradil mnoho zajímavých vlastností o svých CSC i DSLR systémech. Nastínil i jejich další budoucnost a potenciál.
23.4.2019, aktualita, Milan Šurkala23 komentářů
Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony
Společnost Tokina přidala do nabídky svých objektivů novinku v podobě objektivu Fírin 100mm F2.8. Ten je určen pro APS-C i full frame CSC fotoaparáty značky Sony a nabídne tradiční makro zvětšení 1:1.
21.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO
Oblíbené stativy GorillaPod od společnosti Joby existují ve velkém množství variant a nyní se představuje další novinka. Jmenuje se GorillaPod 3K PRO a představuje kovovou variantu již známého modelu.
15.4.2019, aktualita, Milan Šurkala