SanDisk uvedl 1TB SDXC kartu Extreme Pro

SanDisk uvedl 1TB SDXC kartu Extreme Pro
, , aktualita
Zejména při natáčení 4K nebo 8K videa, případně při využití moderních senzorů s vysokým rozlišením, se hodí paměťové karty s vysokou kapacitou. SanDisk tak představuje SDXC kartu, která je schopna pojmout 1 TB.
K oblíbeným
reklama
Ač se to nezdá, už před třemi lety, v roce 2016, prezentovala společnost SanDisk prototyp 1TB SDXC paměťové karty. Taková kapacita na sebe ale nechala docela dlouho čekat a první modely se objevily až letos v únoru v menším formátu microSDXC od SanDisku a Micronu. Nyní ale SanDisk představuje 1TB kartu i v klasickém formátu SDXC ve podobě karty Extreme Pro.
 
SanDisk Extreme Pro 1TB SDXC
 
Jde o paměťovou kartu s UHS-I U3 rozhraním, přičemž výrobce hovoří o rychlosti čtení až 170 MB/s (to ale vyžaduje speciální čtečku SanDisku, neboť to výrazně překračuje teoretické maximum UHS-I rozhraní). U zápisu je to pak 90 MB/s, čímž překonává 1TB SDXC kartu od Lexaru se 70 MB/s. Takové rychlosti mají všechny karty této řady od 64 GB, jedinou výjimkou je 32GB SDHC model s rychlostmi 95/90 MB/s. Novinka splňuje také rychlostní standard Class 10 a Video Class 30. Nechybí ani 2letá licence na software RescuePRO Deluxe pro obnovu smazaných fotek.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Unsplash uvolnil dataset 2 milionů bezplatných snímků např. pro vývoj AI Unsplash uvolnil dataset 2 milionů bezplatných snímků např. pro vývoj AI
Fotobanka Unsplash je mezi mnohými fotografy nenáviděna, protože jiní autoři zde dávají snímky k bezplatnému použití. Nyní navíc uvolňuje ke stažení dataset 2 milionů snímků v jednom velkém archivu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Video: Svatební focení nevěsty v Bejrútu přerušila ničivá exploze Video: Svatební focení nevěsty v Bejrútu přerušila ničivá exploze
Ničivý výbuch v hlavním městě státu Libanon - Bejrútu - překvapil tamější obyvatele zcela nečekaně. Na náměstí nedaleko epicentra v přístavu zrovna pózovala pro své svatební fotografie nevěsta, fotograf zaznamenal tlakovou vlnu.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Selfie, postrach muzeí: rakouský turista při focení soše ulomil prsty Selfie, postrach muzeí: rakouský turista při focení soše ulomil prsty
Focení selfie sice vypadá jednoduše, v praxi jde ale o náramně nebezpečnou disciplínu. Zemřelo a zranilo se při ní už spousta lidí, často také dochází k poškození majetku. V Itálii takto jeden Rakušan poničil sochu v muzeu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Finanční výsledky Nikonu: obrovské pády nejen ve fotodivizi Finanční výsledky Nikonu: obrovské pády nejen ve fotodivizi
Společnosti Nikon se v posledním čtvrtletí vůbec nedařilo. Koronavirová pandemie měla dle slov společnosti enormní dopad na hospodaření a zaznamenaná poklesy příjmů jsou opravdu velmi dramatické.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Sigma uvedla objektiv 85mm F1.4 DG DN Art pro CSC Sigma uvedla objektiv 85mm F1.4 DG DN Art pro CSC
Společnost Sigma rozšířila nabídku svých objektivů pro CSC systémy novým modelem 85mm F1.4 DG DN Art. Vysoce světelný portrétní objektiv bude k mání nejen pro bajonet E-Mount, ale také pro L-Mount.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář