SanDisk uvedl 1TB SDXC kartu Extreme Pro

SanDisk uvedl 1TB SDXC kartu Extreme Pro
, , aktualita
Zejména při natáčení 4K nebo 8K videa, případně při využití moderních senzorů s vysokým rozlišením, se hodí paměťové karty s vysokou kapacitou. SanDisk tak představuje SDXC kartu, která je schopna pojmout 1 TB.
K oblíbeným
reklama
Ač se to nezdá, už před třemi lety, v roce 2016, prezentovala společnost SanDisk prototyp 1TB SDXC paměťové karty. Taková kapacita na sebe ale nechala docela dlouho čekat a první modely se objevily až letos v únoru v menším formátu microSDXC od SanDisku a Micronu. Nyní ale SanDisk představuje 1TB kartu i v klasickém formátu SDXC ve podobě karty Extreme Pro.
 
SanDisk Extreme Pro 1TB SDXC
 
Jde o paměťovou kartu s UHS-I U3 rozhraním, přičemž výrobce hovoří o rychlosti čtení až 170 MB/s (to ale vyžaduje speciální čtečku SanDisku, neboť to výrazně překračuje teoretické maximum UHS-I rozhraní). U zápisu je to pak 90 MB/s, čímž překonává 1TB SDXC kartu od Lexaru se 70 MB/s. Takové rychlosti mají všechny karty této řady od 64 GB, jedinou výjimkou je 32GB SDHC model s rychlostmi 95/90 MB/s. Novinka splňuje také rychlostní standard Class 10 a Video Class 30. Nechybí ani 2letá licence na software RescuePRO Deluxe pro obnovu smazaných fotek.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
15.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik