SanDisk uvedl první 512GB SDXC kartu Extreme PRO

SanDisk uvedl první 512GB SDXC kartu Extreme PRO
, , aktualita
Společnost SanDisk je prvním výrobcem, který uvedl na trh SDXC kartu s 512GB kapacitou. Jde o model Extreme PRO UHS-I a díky své obří kapacitě i vysoké rychlosti zápisu má být vhodný pro natáčení 4K videa.
K oblíbeným
reklama
S příchodem 4K videa se znásobily požadavky na ukládání tak obrovského množství dat. SanDisk proto přispěchal s první 512GB SDXC kartou (zajímavé je to, že v roce 2003 přestavil SanDisk první 512MB kartu a za 11 let se kapacita zvýšila na tisícinásobek). Jde o řadu Extreme PRO UHS-I. Karta splňuje rychlostní standardy Class 10 a UHS-I U3. V řeči přesných čísel zde konkrétně jde o rychlost čtení 95 MB/s a velmi pěkných 90 MB/s u zápisu.


SanDisk SDXC Extreme PRO 512 GB UHS-I


Karta je odolná vůči vysokým teplotám, vodě, nárazu a rentgenovému záření. Záruka je doživotní a dostanete k ní i software RescuePRO Deluxe pro obnovení náhodou smazaných dat. Řada SanDisk Extreme PRO UHS-I U3 je k dispozici v kapacitách 128 GB, 256 GB a nově tedy i s kapacitou 512 GB. Tato nová varianta bude stát $800.

Zdroj: www.sandisk.com
Nejnovější články
Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8 Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8
Od společnosti Meike jsme se dočkali nového manuálního makro objektivu MK 85mm f/2.8. Ten je určený nově i pro další full frame CSC fotoaparáty a má dle výrobce dosahovat netradičně vysokého zvětšení 1,5:1.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění
Společnosti Sony se i letos hodně dařilo a v anketě EISA Awards 2019 zazářila. Dostala totiž ze všech výrobců fotografické techniky nejvyšší počet ocenění, šest. Dařilo se především full frame objektivům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Pinhole Pro X, pinhole objektiv se zoomem Pinhole Pro X, pinhole objektiv se zoomem
Na Kickstarteru se objevil zajímavý objektiv Pinhole Pro X. Jak už napovídá první slovo, jde o objektiv typu pinhole, tedy s velmi malým otvorem bez optiky. Tentokrát bude zajímavý tím, že má až 2× zoom.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené fotoaparáty: srpen 2019 Doporučené fotoaparáty: srpen 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala54 komentářů
Canon opravuje firmware, foťáky je možné hacknout Canon opravuje firmware, foťáky je možné hacknout
Bezpečnostní inženýři objevili zranitelnost v PTP komunikaci s fotoaparáty společnosti Canon, které pak lze hackersky napadnout. Prezentovali to např. na možnosti nainstalovat vyděračský ransomware. Canon už problém řeší.
15.8.2019, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů