SanDisk uvedl první 512GB SDXC kartu Extreme PRO

SanDisk uvedl první 512GB SDXC kartu Extreme PRO
, , aktualita
Společnost SanDisk je prvním výrobcem, který uvedl na trh SDXC kartu s 512GB kapacitou. Jde o model Extreme PRO UHS-I a díky své obří kapacitě i vysoké rychlosti zápisu má být vhodný pro natáčení 4K videa.
K oblíbeným
reklama
S příchodem 4K videa se znásobily požadavky na ukládání tak obrovského množství dat. SanDisk proto přispěchal s první 512GB SDXC kartou (zajímavé je to, že v roce 2003 přestavil SanDisk první 512MB kartu a za 11 let se kapacita zvýšila na tisícinásobek). Jde o řadu Extreme PRO UHS-I. Karta splňuje rychlostní standardy Class 10 a UHS-I U3. V řeči přesných čísel zde konkrétně jde o rychlost čtení 95 MB/s a velmi pěkných 90 MB/s u zápisu.


SanDisk SDXC Extreme PRO 512 GB UHS-I


Karta je odolná vůči vysokým teplotám, vodě, nárazu a rentgenovému záření. Záruka je doživotní a dostanete k ní i software RescuePRO Deluxe pro obnovení náhodou smazaných dat. Řada SanDisk Extreme PRO UHS-I U3 je k dispozici v kapacitách 128 GB, 256 GB a nově tedy i s kapacitou 512 GB. Tato nová varianta bude stát $800.

Zdroj: www.sandisk.com
Nejnovější články
Canon umožní zrušení aretace prstence Control Ring u RF objektivů Canon umožní zrušení aretace prstence Control Ring u RF objektivů

Nové objektivy Canon řady RF pro full frame CSC fotoaparáty mají navíc jeden prstenec zvaný Control Ring. Ten umožňuje např. změnu ISO citlivosti nebo jiných parametrů. Za příplatek vás Canon zbaví aretovaných poloh, což se hodí např. pro video.

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Limitovaná edice Leica M Monochrom Drifter Lennyho Kravitze Limitovaná edice Leica M Monochrom Drifter Lennyho Kravitze
Lenny Kravitz je nejen hudebník, ale velmi rád i fotografuje, má rád fotoaparáty Leica a černobílé snímky. Není divu, že ve spolupráci s ním uvádí Leica už druhou limitovanou edici některého svého fotoaparátu.
25.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami

V nabídce společnosti Lomography se po šesti letech vývoje objevuje nový pevný objektiv Petzval 55mm f/1.7 Mk II. Ten se vyznačuje nastavitelným bokehem díky různě tvarovaným otvorům clony.

24.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx
Společnost Fujifilm představila nový středoformátový fotoaparát GFX 100, který už podle svého názvu zaujme jednou svou vlastností. Velmi vysokým rozlišením 102 MPx. Dále tu najdeme např. podporu 4K videa.
24.5.2019, aktualita, Milan Šurkala17 komentářů
Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou
Společnost Olympus představila novou generaci outdoorového kompaktu Tough TG-6. Ten proti svému předchůdci přichází s vylepšenými režimy pro focení makra a pod vodou. I nadále má objektiv se světelností F2,0.
23.5.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře