Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Selfie fotoaparát Casio Exilim EX-MR1 se zrcadlem

5.12.2014, Milan Šurkala, aktualita
I když se už fotoaparáty Casio na evropském trhu neprodávají, podívejme se ve zkratce na vskutku netradiční asijský model Exilim EX-MR1 pro selfie fotografie. Ten skrývá objektiv a senzor za velkým polopropustným zrcadlem.
Prodeje kompaktů Casio na evropském trhu jsou již minulostí, přesto se dnes podíváme, jaké novinky mají v Asii. Velmi zajímavým počinem je Casio Exilim EX-MR1 (Kawaii Selfie by Mirror Cam), což je fotoaparát určený pro selfie snímky. Dosahuje toho velmi jednoduše. Na fotoaparátu najdete velké zrcátko, které výrazně usnadňuje komponování selfie snímků. Objektiv a senzor je jednoduše ukryt za zrcadlem, které je z druhé strany propustné podobně jako u výslechových místností v amerických detektivních seriálech. Je jasné, že se tím o něco snižuje průhlednost ze strany objektivu, takže bude nutné volit delší časy nebo vyšší citlivosti. Naopak výhodou tohoto řešení je to, že po zakomponování nemusíte přesměrovat svůj pohled do objektivu (jako u smartphonu), ale díváte se pořád do zrcátka.


Casio Exilim EX-MR1


Samozřejmostí jsou funkce pro vyhlazení pokožky a bezdrátové připojení Wi-Fi. Díky němu lze snímky promítat na tabletu nebo smartphonu s větší obrazovkou, snadné by mělo být také sdílení na sociálních sítích. Nechybí spousta efektů jako rybí oko, miniatura, monochromatické fotografie, soft focus a mnoho dalších. Mezi nimi třeba různé "dekorace" jako doplnění hvězdiček, srdíček, medvídků, květinek,...


Casio Exilim EX-MR1 se zrcadlem


Technicky jde o kompakt s 1/2,3" senzorem s 16,76MPx čipem (efektivně využito 14 MPx). Objektiv složený z 5 optických členů má po přepočtu velmi širokoúhlou 21mm vzdálenost a světelnost hodně špatných F5 (už se započítáním ztráty světla kvůli zrcátku). Zoom je pouze digitální. Fotoaparát umí natáčet Full HD video s rozlišením 1920×1080 pixelů. Ostřit je možné od 10 cm, vnitřní paměť má kapacitu 28 MB a lze ji rozšiřovat microSD až microSDXC kartami. Funkci blesku zde má LED světlo. 2,7" displej na druhé straně přístroje disponuje rozlišením 460.800 bodů (320×480 RGB pixelů). Baterie vydrží na pořízení 230 snímků. Rozměry činí 104,2×60,8×21,1 mm, hmotnost je pak 133 gramů včetně baterie a karty.

Zdroj: www.casio-intl.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.