www.digimanie.cz
>
>

Série fotografií z dronu zachycuje módu 40. let a osamělost kvůli pandemii

Série fotografií z dronu zachycuje módu 40. let a osamělost kvůli pandemii
, , aktualita
Fotografie z dronu nabídnou netradiční úhel záběru, který se ale nemusí využívat jen při snímcích přírody. Brad Walls se pustil do uměleckého projektu, v němž na snímcích kombinuje módu 40. let a také pocity z pandemie.
K oblíbeným
reklama
Fotograf Brad Walls, který se zaměřuje na vytváření uměleckých snímků z ptačí perspektivy, představil sérii fotografií, jež zachycuje módu 40. let minulého století. Do snímků pronikl také odraz pandemie covidu-19 v pocitech osamělosti, které vyvolala.

Brad Walls využívá k fotografování dron, nezaměřuje se ale na běžné snímání krajiny nebo architektury. Na svých uměleckých snímcích, které zveřejňuje například na Instagramu, využívá netradiční úhel záběru ze vzduchu, hraje si s negativním prostorem, symetrií a vodicími liniemi. 
 

Ve své nejnovější sérii nazvané "Detached, in Harmony" se Brad Walls rozhodl věnovat pozornost detailům, které zrcadlí svět během pandemie. Aby fotograf ilustroval odtažitost a stereotyp, využil jako ústřední motiv svého díla opakující se vzory a také minimalismus. Postavy jsou umístěny v rovnoměrných vzdálenostech a stíny zdůrazňují jejich osamělost. Dle slov autora jsou záměrně statické, aby zdůraznily zamrznutí v čase během posledního roku a půl. 
 

Největší výzvou při fotografování bylo podle Brada Wallse správné načasování. Náměty jednotlivých snímků měl fotograf předem nakreslené, v realitě musel ale čelit nehostinnému prostředí písečných dun. Pro dosažení správného vzhledu písku bylo potřeba, aby noc před focením pršelo. Kvůli silnému větru nad písečnými dunami musel být Brad Walls při manipulaci s dronem velmi opatrný, proto se držel především v malých výškách. 
 

Inspirací k této sérii byl pro fotografa snímek Clifforda Coffina ze 40. let s modelkami sedícími na písečných dunách, který vznikl pro Vogue v roce 1949. Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sirui představuje anamorfický objektiv 50mm T2.9 1.6x Sirui představuje anamorfický objektiv 50mm T2.9 1.6x
Sirui rozšířilo nabídku svých anamorfických objektivů o další novinku. Tentokrát jde o model 50mm T2.9 1.6x. V tomto případě půjde o objektiv určený pro full frame CSC fotoaparáty s 1,6× rozšířením obrazu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samyang uvedl objektiv 24-70mm F2.8 s autofokusem Samyang uvedl objektiv 24-70mm F2.8 s autofokusem
Samyang uvedl nový objektiv AF 24-70mm F2.8 FE. Název už napovídá, že podporuje zaostřování autofokusem a je určen pro full frame fotoaparáty Sony. Kameramany jistě potěší parfokální konstrukce.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Sony uvedlo druhou generaci objektivu FE 70-200mm F2.8 GM OSS II Sony uvedlo druhou generaci objektivu FE 70-200mm F2.8 GM OSS II
Sony přichystalo novou generaci objektivu FE 70-200mm F2.8 GM OSS II (SEL70200GM2). Novinka rychleji zaostřuje, je také znatelně lehčí. Těšit se můžeme i na další úpravy pro natáčení videosekvencí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Milánský fotografický festival: studentka plagovala fotku etiopské fotografky Milánský fotografický festival: studentka plagovala fotku etiopské fotografky
Plagiátorství je věčným problémem. Přesvědčila se o tom i etiopská fotografka Aïda Muluneh, jejíž interpretace Dantova Pekla "inspirovala" italskou studentku na Milánského fotografickém festivalu. Snímek byl až moc podobný.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nikon ukázal druhý teaser na Z9, láká na 8K video Nikon ukázal druhý teaser na Z9, láká na 8K video
Uvedení full frame CSC fotoaparátu Nikonu Z9 se rychle blíží a společnost Nikon uvolnila další teaser. V něm se snaží nalákat na schopnost natáčení 8K videa, které má zvládat při 30 snímcích za sekundu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář