Série fotografií z dronu zachycuje módu 40. let a osamělost kvůli pandemii
19.9.2021, Kateřina Hoferková, aktualita
Fotografie z dronu nabídnou netradiční úhel záběru, který se ale nemusí využívat jen při snímcích přírody. Brad Walls se pustil do uměleckého projektu, v němž na snímcích kombinuje módu 40. let a také pocity z pandemie.
Fotograf Brad Walls, který se zaměřuje na vytváření uměleckých snímků z ptačí perspektivy, představil sérii fotografií, jež zachycuje módu 40. let minulého století. Do snímků pronikl také odraz pandemie covidu-19 v pocitech osamělosti, které vyvolala.
Brad Walls využívá k fotografování dron, nezaměřuje se ale na běžné snímání krajiny nebo architektury. Na svých uměleckých snímcích, které zveřejňuje například na Instagramu, využívá netradiční úhel záběru ze vzduchu, hraje si s negativním prostorem, symetrií a vodicími liniemi.
Ve své nejnovější sérii nazvané "Detached, in Harmony" se Brad Walls rozhodl věnovat pozornost detailům, které zrcadlí svět během pandemie. Aby fotograf ilustroval odtažitost a stereotyp, využil jako ústřední motiv svého díla opakující se vzory a také minimalismus. Postavy jsou umístěny v rovnoměrných vzdálenostech a stíny zdůrazňují jejich osamělost. Dle slov autora jsou záměrně statické, aby zdůraznily zamrznutí v čase během posledního roku a půl.
Největší výzvou při fotografování bylo podle Brada Wallse správné načasování. Náměty jednotlivých snímků měl fotograf předem nakreslené, v realitě musel ale čelit nehostinnému prostředí písečných dun. Pro dosažení správného vzhledu písku bylo potřeba, aby noc před focením pršelo. Kvůli silnému větru nad písečnými dunami musel být Brad Walls při manipulaci s dronem velmi opatrný, proto se držel především v malých výškách.
Inspirací k této sérii byl pro fotografa snímek Clifforda Coffina ze 40. let s modelkami sedícími na písečných dunách, který vznikl pro Vogue v roce 1949.
Zdroj: petapixel.com