www.digimanie.cz
>
>

Shutterdial, vyhledávejte fotografie na Flickru podle témat a EXIFu

Shutterdial, vyhledávejte fotografie na Flickru podle témat a EXIFu
, , aktualita
Shutterdial je novou webovou stránkou, která dokáže procházet databázi Flickru a zobrazit fotografie na základě několika vyhledávacích kritérií, mezi nimiž je téma snímku, ohnisková vzdálenost, clona i expoziční čas.reklama
Tiahne Yang vytvořil novou stránku Shutterdial, která vám na základě vyhledávacího dotazu umí zobrazit adekvátní snímky z Flickru. Můžete zadat téma fotografie, přibližnou ohniskovou vzdálenost, clonu a expoziční čas. Po chvilce se pak ukážou fotografie a můžete se dívat, co všechno se dá při daném nastavení vlastně vyfotit.

Po kliknutí na snímek se dostanete na stránku Flickru s touto fotografií. Stránku si můžete sami vyzkoušet. Je možné, že na Firefoxu bude zlobit "update" jako mně. Dalším neduhem je to, že ohnisková vzdálenost se bere reálná a nikoli přepočtená. Pokud se tedy chcete podívat na určitý typ snímků např. s 18mm ohniskovou vzdáleností, zobrazí se i 18mm APS-C objektivy (27mm přepočet) a dokonce i 20mm na Micro Four Thirds (40mm přepočet).

Zdroj: dpreview.com
Nejnovější články
Tamron uvolnil dva teasery na nové objektivy Tamron uvolnil dva teasery na nové objektivy
Společnost Tamron uvolnila dva teasery na nové připravované objektivy, které by měly být představeny již za dva dny. Jedním z nich bude podle vzhledu telezoom, druhým by mělo být něco širokoúhlejšího.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Zakladatelé Lexaru to opět zkouší, je tu ProGrade Digital Zakladatelé Lexaru to opět zkouší, je tu ProGrade Digital
Paměťové karty Lexaru nedávno ukončily svůj život pod taktovkou Micronu, aby je pak oživil Longsys. Zakladatelé společnosti však už v nynějším zbytku Lexaru nejsou a založili novou společnost ProGrade Digital.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Sony představilo CMOS BSI senzor s globální závěrkou Sony představilo CMOS BSI senzor s globální závěrkou
Klasická elektronická závěrka přináší mnoho problémů jako je např. kácení svislic při rychlém pohybu. Sony proto vyvinulo CMOS BSI snímač, který má globální závěrku a na tyto neduhy netrpí. Využívá 14bitových A/D převodníků.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lensbaby Burnside 35 s ovladačem vinětace i swirl bokehu Lensbaby Burnside 35 s ovladačem vinětace i swirl bokehu
Lensbaby rozšiřuje nabídku o nový 35mm objektiv Burnside 35, který dokáže řídit množství vinětace i charakter swril bokehu. Ten se vyznačuje jakýmsi zatočením obrazu v rozostřených částech pozadí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Video objektivy Fujinon MKX i pro Fujifilm X Video objektivy Fujinon MKX i pro Fujifilm X
V loňském roce představila společnost Fujifilm nové objektivy řady MK pro natáčení videa, tehdy jen pro Sony E. Nyní představuje stejné objektivy MKX 18-55mm a MKX 50-135mm pro vlastní systém Fujifilm X.
Včera, aktualita, Milan Šurkala