www.digimanie.cz
>
>

Shutterdial, vyhledávejte fotografie na Flickru podle témat a EXIFu

Shutterdial, vyhledávejte fotografie na Flickru podle témat a EXIFu
, , aktualita
Shutterdial je novou webovou stránkou, která dokáže procházet databázi Flickru a zobrazit fotografie na základě několika vyhledávacích kritérií, mezi nimiž je téma snímku, ohnisková vzdálenost, clona i expoziční čas.
reklama
Tiahne Yang vytvořil novou stránku Shutterdial, která vám na základě vyhledávacího dotazu umí zobrazit adekvátní snímky z Flickru. Můžete zadat téma fotografie, přibližnou ohniskovou vzdálenost, clonu a expoziční čas. Po chvilce se pak ukážou fotografie a můžete se dívat, co všechno se dá při daném nastavení vlastně vyfotit.

Po kliknutí na snímek se dostanete na stránku Flickru s touto fotografií. Stránku si můžete sami vyzkoušet. Je možné, že na Firefoxu bude zlobit "update" jako mně. Dalším neduhem je to, že ohnisková vzdálenost se bere reálná a nikoli přepočtená. Pokud se tedy chcete podívat na určitý typ snímků např. s 18mm ohniskovou vzdáleností, zobrazí se i 18mm APS-C objektivy (27mm přepočet) a dokonce i 20mm na Micro Four Thirds (40mm přepočet).

Zdroj: dpreview.com
Nejnovější články
Fotograf zachycuje blesky v sopečných erupcích Fotograf zachycuje blesky v sopečných erupcích
Sopečné erupce jsou samy o sobě zajímavým fotografickým motivem. Chilan Francisco Negroni je ale fotí při bouřích, z čehož vznikají úchvatné krajinářské fotografie přírodních sil – plné lávy, dýmu a blesků. 
21.7.2018, aktualita, Kateřina Hoferková
Fotosoutěž Huawei, porotcem bude umělá inteligence v P20 Pro Fotosoutěž Huawei, porotcem bude umělá inteligence v P20 Pro
Huawei chce propagovat svůj telefon P20 Pro a jeho systém umělé inteligence určený pro pořizování lepších fotografií. Ten se totiž stane jedním ze dvou porotců nové fotosoutěže. Cenami bude nejen smartphone, ale i zájezd do Florencie.
21.7.2018, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Fujifilm uvádí širokoúhlý zoom XF 8-16mm F2.8 R LM WR Fujifilm uvádí širokoúhlý zoom XF 8-16mm F2.8 R LM WR
Další z mnoha novinek společnosti Fujifilm, které se objevily v těchto dnech, je tu extrémně širokoúhlý zoomovací objektiv XF 8-16mm F2.8 R LM WR. Potěší i velmi dobrou konstantní světelností F2,8.
21.7.2018, aktualita, Milan Šurkala
Kniha Tonyho Northrupa o digitální fotografii nyní zdarma Kniha Tonyho Northrupa o digitální fotografii nyní zdarma
Tony Northrup a jeho YouTube kanál slaví. Dosáhl totiž vysněné mety jednoho milionů odběratelů. Jako dárek je nyní po omezenou dobu k dispozici jeho kniha How to Create Stunning Digital Photography za libovolný příspěvek.
20.7.2018, aktualita, Milan Šurkala
Roadmapa Fujifilmu nyní obsahuje i F1,0 objektiv Roadmapa Fujifilmu nyní obsahuje i F1,0 objektiv
Fujifilm se s námi tradičně podělil o roadmapu připravovaných objektivů, takže víme, nač se můžeme v budoucnu těšit. Ta nyní obsahuje tři objektivy, přičemž nejzajímavější je rozhodně supersvětelný F1,0 model.
20.7.2018, aktualita, Milan Šurkala