www.digimanie.cz
>
>

Shutterstock se podvolil čínské cenzuře. Komu se to nelíbí, může jít

Shutterstock se podvolil čínské cenzuře. Komu se to nelíbí, může jít
, , aktualita
Čínská vláda to opět jednou vyhrála a donutila dalšího giganta se vzdát a podvolit se zdejší cenzuře. Fotobanka Shutterstock tak v Číně navzdory protestům svých zaměstnanců nebude vyhledávat snímky s nepohodlnými tématy.
K oblíbeným
reklama
Zhruba pětina z 1000 zaměstnanců fotobanky Shutterstock podepsala petici, ve které nesouhlasí s cenzurou snímků nabízených v Číně. Zdejší vládě se nelíbí, že by zde lidé mohli vyhledávat některá problematická témata včetně tchajwanské vlajky. Takový dotaz by neměl být povolen a fotobanka by na takový dotaz v Číně neměla nic vyhledat. Vedení fotobanky se nicméně rozhodlo podvolit se nátlaku a vyhledávání pro Čínu upravit.
 
Shutterstock logo
 
Jinak by se totiž mohlo stát, že by byla v Číně zakázána (a nemohla tak prodávat ani snímky, které jsou v pořádku), což by bolelo fotobanku i mnohé z více než milionu přispívajících fotografů, ilustrátorů a kameramanů. Shutterstock nespokojeným zaměstnancem vzkázal, že pokud se jim rozhodnutí fotobanky nelíbí, mohou si jít hledat jinou práci. Zatímco petici podepsalo kolem 200 lidí, v souvislosti s cenzurou dobrovolně odešli jen tři zaměstnanci.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kodak Alaris opět prodává, část z PPF míří do Číny Kodak Alaris opět prodává, část z PPF míří do Číny
Kdysi slavný Kodak je dnes už téměř historií. Zbytky společnosti už byly dávno rozděleny, prodány a nyní došlo k dalšímu prodeji. Z Kodaku Alaris a jeho další části PPF byl vyčleněn další díl, který nyní putuje do Číny.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon EOS R5 bude mít problémy s chlazením i dle samotného Canonu Canon EOS R5 bude mít problémy s chlazením i dle samotného Canonu
Nový fotoaparát Canon EOS R5 je jedinečný svou schopností natáčet 8K video, nicméně překvapil relativně malým tělem a absencí pokročilého chlazení. I dle technických specifikací Canonu je viditelné, že mu přehřívání nebude úplně cizí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Canon přichází s novými telekonvertory pro systém EOS R: 1.4x a 2x Canon přichází s novými telekonvertory pro systém EOS R: 1.4x a 2x
Ve velké smršti novinek společnosti Canon se objevily také dva nové telekonvertory pro systém EOS R (bajonet RF). Ty nabízí 1,4× a 2× prodloužení ohniskové vzdálenosti se zachováním autofokusu, stabilizace i odolnosti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl A3+ fototiskárnu imagePROGRAF PRO-300 Canon uvedl A3+ fototiskárnu imagePROGRAF PRO-300
Novinkou ve výrobním programu společnosti Canon je i A3+ fototiskárna imagePROGRAF PRO-300. Má celkem 9 barevných inkoustů + Chroma Optimiser a schopnost využívat záložní trysky v případě problémů s jinými.
11.7.2020, aktualita, Milan Šurkala
DxOMark se omlouvá, recenze Canon EOS-1D X Mark III měla špatný výsledek DxOMark se omlouvá, recenze Canon EOS-1D X Mark III měla špatný výsledek
Autoři testů DxOMark si sypou popel na hlavu. Objevili totiž chybu, která vznikla při testu digitální zrcadlovky Canon EOS-1D X Mark III. Ta totiž dosáhla velmi podezřele nízkých výsledků a DxOMark nyní našel chybu.
11.7.2020, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů