www.digimanie.cz
>
>

Shutterstock se podvolil čínské cenzuře. Komu se to nelíbí, může jít

Shutterstock se podvolil čínské cenzuře. Komu se to nelíbí, může jít
, , aktualita
Čínská vláda to opět jednou vyhrála a donutila dalšího giganta se vzdát a podvolit se zdejší cenzuře. Fotobanka Shutterstock tak v Číně navzdory protestům svých zaměstnanců nebude vyhledávat snímky s nepohodlnými tématy.
K oblíbeným
reklama
Zhruba pětina z 1000 zaměstnanců fotobanky Shutterstock podepsala petici, ve které nesouhlasí s cenzurou snímků nabízených v Číně. Zdejší vládě se nelíbí, že by zde lidé mohli vyhledávat některá problematická témata včetně tchajwanské vlajky. Takový dotaz by neměl být povolen a fotobanka by na takový dotaz v Číně neměla nic vyhledat. Vedení fotobanky se nicméně rozhodlo podvolit se nátlaku a vyhledávání pro Čínu upravit.
 
Shutterstock logo
 
Jinak by se totiž mohlo stát, že by byla v Číně zakázána (a nemohla tak prodávat ani snímky, které jsou v pořádku), což by bolelo fotobanku i mnohé z více než milionu přispívajících fotografů, ilustrátorů a kameramanů. Shutterstock nespokojeným zaměstnancem vzkázal, že pokud se jim rozhodnutí fotobanky nelíbí, mohou si jít hledat jinou práci. Zatímco petici podepsalo kolem 200 lidí, v souvislosti s cenzurou dobrovolně odešli jen tři zaměstnanci.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fotograf používá veřejné webkamery k zachycení vylidněných italských měst Fotograf používá veřejné webkamery k zachycení vylidněných italských měst
Fotografové to v současné době pandemie COVID-19 nemají jednoduché, někteří z nich se tedy snaží vymýšlet netradiční projekty, které můžou vytvářet i z domova. Tím se řídí i fotograf, který používá webkamery k zachycení italských měst v nynější situaci.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
CIPA 02/2020: kompakty rychle mizí z trhu CIPA 02/2020: kompakty rychle mizí z trhu
Máme zde únorová čísla dodávek fotoaparátů na trh a nejsou to vůbec pěkné hodnoty. CSC se docela drží, DSLR ale stále padají a naprostou pohromou byl únor pro kompakty. Ty výrazně spadly meziročně i proti letošnímu lednu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
ProGrade Digital uvádí čtečky CFexpress pro USB 3.2 a Thunderbolt 3 ProGrade Digital uvádí čtečky CFexpress pro USB 3.2 a Thunderbolt 3
Profesionálové využívající karty CFexpress budou moci využít nových rychlých čteček paměťových karet od společnosti ProGrade Digital. Ty jsou určené pro rozhraní Thunderbolt 3 nebo USB 3.2 Gen2.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Phase One iXM-RS 280F: nový 280MPx fotoaparát pro leteckou fotografii Phase One iXM-RS 280F: nový 280MPx fotoaparát pro leteckou fotografii
Phase One vyrábí i speciální středoformátové fotoaparáty pro letecké snímkování. Novinkou pro toto učení je iXM-RS 280F, který bude možné zakoupit i v konfiguraci se IR snímáním. Nabídne vysoké 280MPx rozlišení.
31.3.2020, aktualita, Milan Šurkala
Italský fotograf v karanténě fotí portréty pomocí videohovorů Italský fotograf v karanténě fotí portréty pomocí videohovorů
Návod, jak provádět svou práci z domu kvůli plošné karanténě, ukazuje italský fotograf. I když se může zdát, že profesionální fotografové nemohou své povolání v takové situaci vykonávat, lze to například přes videohovor.
30.3.2020, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře