www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sigma Contemporary F1.4 DC DN pro Sony E i M4/3

Sigma Contemporary F1.4 DC DN pro Sony E i M4/3
, , aktualita
Další novinkou z dílen společnosti Sigma je pevný 56mm objektiv Contemporary 56mm F1.4 DC DN, který se bude vyrábět pro APS-C fotoaparáty Sony a systém Micro Four Thirds. Potěší výbornou světelností F1,4.
K oblíbeným
reklama
Společnost Sigma představila spoustu nových objektivů. Jednou z novinek je i Contemporary 56mmF1.4 DC DN. Tento objektiv je určený pro APS-C systém Sony E (následující technické údaje se budou vázat k této verzi) a pro systém Micro Four Thirds. Má 56mm reálnou ohniskovou vzdálenost, což na APS-C čipu bude znamenat přepočtených 84 mm a úhel záběru 28,5°. Objektiv je složen z 10 elementů v 6 skupinách, jsou zde dva asférické členy a jeden z nich je navíc z SLD skla.
 
Contemporary 56mmF1.4 DC DN
 
Potěší výborná světelnost F1,4, která dovolil hodně mazat pozadí. Irisovou clonu s 9 lamelami je pak možné přiclonit maximálně na F16. Objektiv je schopen zaostřit minimálně ze vzdálenosti 50 centimetrů a dosahuje maximálního zvětšení 1:7,4 (tj. 0,135x). Má krokový zaostřovací motorek a je kompatibilní i s fázovým ostřením Sony Fast Hybrid AF. Nejde o příliš velký objektiv, má 66,5 mm v průměru a 59,5 mm na délku.
 
Contemporary 56mmF1.4 DC DN konstrukce
 
Podporuje filtry s 55mm průměrem a váží 280 gramů. Odolný je vůči polití a prachu. Aby méně trpěl na odlesky a světelné závoje, byly použity povrchové vrstvy Super Multi-Layer Coating. Dodáván je i se sluneční clonou. Dostupnost a cenu nicméně prozatím neznáme.
 
Contemporary 56mmF1.4 DC DN MTF
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Sony chystá high-endové APS-C i výpočetní fotografii Sony chystá high-endové APS-C i výpočetní fotografii
V rozhovoru pro Imaging Resource se manažer společnosti Sony Kenji Tanaka rozhovořil o budoucnosti fotoaparátů Sony. Slíbil příchod high-endového APS-C modelu i větší nástup výpočetní fotografie.
24.3.2019, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Canon EOS R na DxOMarku: dostal 89 bodů Canon EOS R na DxOMarku: dostal 89 bodů
DxOMark začal opět ve velkém testovat fotoaparáty a po full frame Nikonech se podíval také na nový Canon EOS R. Ten si v hodnocení vysloužil 89 bodů, což ve full frame třídě není moc vysoké číslo. Není to ale vůbec tak zlé, jak to vypadá.
21.3.2019, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Slavná pařížská ulice chce v určité časy zakázat vstup instagramerům Slavná pařížská ulice chce v určité časy zakázat vstup instagramerům
Bydlet v krásné a oblíbené pařížské ulici Rue Crémieux má i své nevýhody. Tamní obyvatelé totiž nejsou spokojeni se spoustou instagramerů, fotografů a tvůrců videoklipů, kteří se k nim bez přestání hrnou. 
21.3.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah? iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah?
Nedávno se na stránkách Digimanie rozhořela diskuze o tom, zda se modernější mobilní telefony mohou např. dynamickým rozsahem rovnat starým zrcadlovkám. Vyzkoušeli jsme tedy iPhone SE a postavili ho proti deset let starému 14,6MPx APS-C čipu.
20.3.2019, recenze, Milan Šurkala21 komentářů
Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou
Sony oznámilo vývoj nového 20MPx snímače, který bude vybaven systémem globální závěrky pro absenci nepříjemného rolling shutter efektu ve spojení s technologií BSI. Tato kombinace je zatím netradiční.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala