Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Sigma představila full frame objektiv 17mm DG DN Contemporary

, , aktualita
Sigma představila full frame objektiv 17mm DG DN Contemporary
Sigma představila trojici nových objektivů. Jedním z nich je vysoce širokoúhlý full frame model 17mm F4 DG DN Contemporary. Tato novinka nabídne téměř 104° úhel záběru, přitom je velmi kompaktní a váží jen 220-225 gramů.
Sigma představila full frame objektiv 17mm DG DN Contemporary
V nabídce objektivů společnosti Sigma se objevily tři nové pevné objektivy. Dnes si představíme první z nich, model 17mm F4 DG DN Contemporary. Je určen pro full frame bezzrcadlovky a díky 17mm reálné ohniskové vzdálenosti nabídne 103,7° úhel záběru. Díky širokému úhlu záběru a nízké hmotnosti může být vhodný i na vloggování. Skládá se z 9 členů v 8 skupinách, 2 členy jsou z SLD skla a 3 členy jsou asférické. Světelnost objektivu je F4 a irisová clona se 7 lamelami podporuje max. F22, ovladatelná je z těla fotoaparátu i pomocí clonového kroužku.
 
Sigma 17mm F4 DG DN Contemporary
 
Objektiv je schopen zaostřovat minimálně od 12 cm, což umožní dosáhnout zvětšení nanejvýš 1:3,6 (tj. 0,28×), autofokus je zajištěn krokovým motorkem. Novinka měří 64 mm v průměru, na délku má pak 48,8 mm ve verzi pro L-Mount a 50,8 mm pro Sony E/FE. Jejich hmotnosti jsou pak 225, resp. 220 gramů. S oběma verzemi jsou pak kompatibilní 55mm filtry, krytka objektivu je magnetická. Samozřejmostí je konstrukce odolná vůči prachu a vodě, objektiv je převážně z hliníku, máme tu i povrchové vrstvy Super Multi-Layer Coating. Cena byla stanovena na 599 USD.