www.digimanie.cz
>
>
>

Sigma prý začne s výrobou objektivů pro Canon RF a Nikon Z

Sigma prý začne s výrobou objektivů pro Canon RF a Nikon Z
, , aktualita
Full frame CSC fotoaparáty Canonu a Nikonu sice mohou s adaptéry využívat zrcadlovkové objektivy, těch nativních je ale zatím málo. CSC objektivy by ale pro tyto platformy brzy měla údajně nabízet i Sigma.
K oblíbeným
reklama
V posledních letech se objevilo několik nových full frame CSC systémů. V případě Canonu a Nikonu je tu sice výhoda možnosti využít zrcadlovkové objektivy přes adaptér, ale nabídka objektivů vyvíjených přímo pro CSC je zatím docela omezená. To by se ale v příštím roce mohlo změnit. Objevují se totiž informace, že by pro bajonet Canon RF a Nikon Z měla začít vyrábět objektivy společnost Sigma. Ta je prozatím nabízí pro L-Mount (Sigma, Leica, Panasonic) a Sony E/FE.
 
Objektiv Sigma pro CSC
 
Konverze DSLR objektivů pro CSC bajonety by zde ale neměla smysl, ta kvůli absenci zrcadlovkových verzí dávala smysl spíše u L-Mount. U Canonu a Nikonu si člověk může koupit DSLR verze Sigmy a ty používat přes adaptér. Nabídka CSC objektivů (přímo konstruovaných pro CSC) se ale poslední dobou rozšiřuje, což je pozitivní zpráva, a profitovat by z toho mohli i majitelé CSC těchto dvou tradičních značek. Vypadá to tedy, že Sigma vyčkávala na to, s čím Canon a Nikon přijde. Jejich poslední modely jako EOS R6, EOS R5, Z5, Z6 II a Z7 II totiž vypadají dost slibně. Mimo to se dokonce hovoří o tom, že by se Sigma mohla začít věnovat i objektivům pro Fujifilm X. Tak uvidíme. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek
Fotografický obchod v Norsku na sebe přitáhl pozornost díky netradiční atrakci, kterou zveřejnil na Instagramu. V prodejně postavili velkou šachovnici, na které je možné hrát místo figurek s fotografickým vybavením.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu
Konkurence na trhu full frame CSC sílí a Sony chce mít nejlepší CSC na trhu. Tím se má stát Alpha 1. Nový fotoaparát přinese 50MPx vrstvený čip, podporu 8K videa, přičemž i to je s oversamplingem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle
I s minimem rekvizit je možné vytvořit celou sérii zajímavých fotografií. Fotografka Ziqian Liu se tímto heslem řídí při tvorbě svého projektu, v němž při fotografování autoportrétů pracuje s odrazy.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru
Leica představila speciální limitovanou edici svého dálkoměrného fotoaparátu M10-P Reporter. Novinka sází na nenápadný vzhled v khaki barvě a přidává grip z kevlarových vláken. Ten má časem blednout a dát fotoaparátu jedinečnou patinu.
25.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem
Zítra společnost Sony představí jednu nebo možná několik fotografických novinek, na které láká novým teaserem. Spekuluje se, že by mezi nimi mohl být první fotoaparát značky se zakřiveným senzorem.
25.1.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů