www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sigma uvádí nativní 24-70mm F2.8 Art pro CSC

Sigma uvádí nativní 24-70mm F2.8 Art pro CSC
, , aktualita
Sigma v rámci své iniciativy Digital Native představuje speciální verzi 24-70mm F2.8 objektivu pro CSC fotoaparáty. Ty tedy mají jinou konstrukci než obdobné verze pro DSLR a přináší např. i nižší hmotnost.
K oblíbeným
reklama
Společnost Sigma je v rámci L-Mount Alliance, a proto není divu, že pro tento systém Leicy, Panasonicu a sebe samé přináší nové objektivy. Jedním z nich je nové "sklo" Sigma Art
24-70mm F2.8 DG DN. DN zde znamená Digital Native, tedy řada nativních objektivů pro CSC fotoaparáty optimalizovaných pro krátkou "flange distance" (vzdálenost bajonet-senzor). Novinka tak má znatelně pozměněnou konstrukci proti verzi pro DSLR (hodně podobné jsou však přední členy), celkově tu máme 19 členů v 15 různých skupinách. V tomto počtu je 6 členů z FLD skla, dva z SLD a tři asférické členy.
 
Sigma Art 24-70mm F2.8 DG DN
 
Při reálných ohniskových vzdálenostech 24 až 70 mm nabízí úhel záběru 84,1° až 34,3°. Světelnost dosahuje v celém ohniskovém rozsahu hodnoty F2,8, irisová clona má pak 11 lamel (DSLR verze 9) a podporuje clonění nanejvýš na F22. Proti zrcadlovkové verzi se podařilo změnit minimální zaostřovací vzdálenost ze 37 cm na 18 až 38 cm podle zoomu. Na nejširším úhlu záběru tak objektiv dosahuje zvětšení 1:2,9 (0,345×), na max. zoomu je to pak jen 1:4,9 (0,205×). Pro zaostřování je použit krokový motorek a najdeme zde i programovatelné tlačítko AFL.
 
Objektiv bude k dispozici pro bajonety Sony E/FE a L-Mount. V průměru má 87,8 mm, na délku pak 124,9 mm, resp. 122,9 mm. Zajímavé je, že verze pro DSLR má tyto míry 88 mm a jen 107,6 mm. Na druhou stranu je však varianta pro CSC o téměř 200 gramů lehčí, váží 830/835 gramů, zatímco varianta pro DSLR má 1020 gramů. Sigma použila povrchové vrstvy Super Multi-Layer Coating a Nano Porous Coating, ty mají za úkol potlačovat světelné odlesky a závoje. Samozřejmostí je i odolnost vůči prachu a vodě (postříkání). Cenu zatím neznáme.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Senzor Canonu EOS RP dostal v DxOMark jen 85 bodů Senzor Canonu EOS RP dostal v DxOMark jen 85 bodů
Fotoaparát Canon EOS RP je poměrně oblíbeným full frame CSC díky své nízké ceně. Ta je umožněna i tím, že využívá starší hardware. A právě to se projevilo v nízkém výsledku v tradičním testu snímačů DxOMark.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Hasselblad uvedl kompaktní objektiv XCD 4/45P Hasselblad uvedl kompaktní objektiv XCD 4/45P
Pro středoformátové fotoaparáty, jako je X1D II, je určen nový pevný objektiv XCD 4/45P. Vyznačuje se velmi kompaktní stavbou, vždyť na délku nemá ani 5 centimetrů a hmotnost dosahuje jen 320 gramů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
8K hybridní fotoaparát Sharpu je hotov a levnější 8K hybridní fotoaparát Sharpu je hotov a levnější
Před rokem představila společnost Sharp prototyp hybridního fotoaparátu, resp. kamery, která je schopna 8K záznamu. Přinese H.265 video, 5,5” dotykovou obrazovku i znatelně nižší cenu, než bylo původně předpokládáno, a to o čtvrtinu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Adobe Creative Cloud v akci, nyní o 40 % levněji Adobe Creative Cloud v akci, nyní o 40 % levněji
Společnost Adobe spustila další prodejní akci. Tentokrát se nabídka týká plného předplatného všech aplikací Creative Cloud a celý balík lze nyní dočasně získat o 40 % levněji. To je opravdu výrazné snížení ceny.
15.1.2020, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů
Sony GP-VPT2BT: nový bezdrátový grip i stativ pro vloggery Sony GP-VPT2BT: nový bezdrátový grip i stativ pro vloggery
Vloggování je dnes velmi populární a uzpůsobují se tomu nejen fotoaparáty, ale i příslušenství pro ně. Sony tak představilo kombinovaný stativ a grip GP-VPT2BT, který umožňuje bezdrátovou komunikaci pomocí Bluetooth.
15.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář