www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sigma uvádí nativní 24-70mm F2.8 Art pro CSC

Sigma uvádí nativní 24-70mm F2.8 Art pro CSC
, , aktualita
Sigma v rámci své iniciativy Digital Native představuje speciální verzi 24-70mm F2.8 objektivu pro CSC fotoaparáty. Ty tedy mají jinou konstrukci než obdobné verze pro DSLR a přináší např. i nižší hmotnost.
K oblíbeným
reklama
Společnost Sigma je v rámci L-Mount Alliance, a proto není divu, že pro tento systém Leicy, Panasonicu a sebe samé přináší nové objektivy. Jedním z nich je nové "sklo" Sigma Art
24-70mm F2.8 DG DN. DN zde znamená Digital Native, tedy řada nativních objektivů pro CSC fotoaparáty optimalizovaných pro krátkou "flange distance" (vzdálenost bajonet-senzor). Novinka tak má znatelně pozměněnou konstrukci proti verzi pro DSLR (hodně podobné jsou však přední členy), celkově tu máme 19 členů v 15 různých skupinách. V tomto počtu je 6 členů z FLD skla, dva z SLD a tři asférické členy.
 
Sigma Art 24-70mm F2.8 DG DN
 
Při reálných ohniskových vzdálenostech 24 až 70 mm nabízí úhel záběru 84,1° až 34,3°. Světelnost dosahuje v celém ohniskovém rozsahu hodnoty F2,8, irisová clona má pak 11 lamel (DSLR verze 9) a podporuje clonění nanejvýš na F22. Proti zrcadlovkové verzi se podařilo změnit minimální zaostřovací vzdálenost ze 37 cm na 18 až 38 cm podle zoomu. Na nejširším úhlu záběru tak objektiv dosahuje zvětšení 1:2,9 (0,345×), na max. zoomu je to pak jen 1:4,9 (0,205×). Pro zaostřování je použit krokový motorek a najdeme zde i programovatelné tlačítko AFL.
 
Objektiv bude k dispozici pro bajonety Sony E/FE a L-Mount. V průměru má 87,8 mm, na délku pak 124,9 mm, resp. 122,9 mm. Zajímavé je, že verze pro DSLR má tyto míry 88 mm a jen 107,6 mm. Na druhou stranu je však varianta pro CSC o téměř 200 gramů lehčí, váží 830/835 gramů, zatímco varianta pro DSLR má 1020 gramů. Sigma použila povrchové vrstvy Super Multi-Layer Coating a Nano Porous Coating, ty mají za úkol potlačovat světelné odlesky a závoje. Samozřejmostí je i odolnost vůči prachu a vodě (postříkání). Cenu zatím neznáme.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho
Chodit moc blízko k divokým zvířatům není příliš bezpečné. Přesvědčil se o tom indický fotograf, který fotil divoké slony. Ze své chyby se ale nepoučí, stádo ho ušlapalo a na následky zranění zemřel.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Leica SL2 aneb full frame Lumix S1R z Německa Leica SL2 aneb full frame Lumix S1R z Německa
Leica přichází s novým full frame CSC fotoaparátem SL2. Přináší 47MPx snímač s možností natáčení 4K60p videa i slow-motion ve Full HD při 180 fps. Má i DFD ostření a jde v podstatě  o převlečený Lumix S1R.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Olympusu se výrazně daří, neplatí to však o fotoaparátech Olympusu se výrazně daří, neplatí to však o fotoaparátech
Společnosti Olympus se finančně hodně daří, podařilo se jí opravdu velmi výrazným způsobem navýšit zisky. Zatímco příjmy rostly jen minimálně, zisk šel na násobky. To bohužel neplatí o divizi fotoaparátů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Fotobanka Getty Images končí s Rights-Managed, nyní už jen Royalty-Free Fotobanka Getty Images končí s Rights-Managed, nyní už jen Royalty-Free
Fotobanka Getty Images mění možnosti licencování vložených fotografií. Už brzy nebude možné kupovat snímky v tradiční Rights-Managed licenci, která tu s námi byla mnoho desítek let. Nově budou k dispozici už jen Royalty-Free snímky.
10.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nové firmwary pro Panasonic Lumix S1, S1R, GH5(S) i G9 Nové firmwary pro Panasonic Lumix S1, S1R, GH5(S) i G9
Panasonic přichází s novými firmwary pro svá pokročilá CSC jak systému Micro Four Thirds, tak i full frame řady S. Přidána tak byla u některých modelů podpora CFexpress karet, jinde zase přibyla detekce zvířat.
10.11.2019, aktualita, Milan Šurkala