Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Sigma uvedla objektiv 85mm F1.4 DG DN Art pro CSC

, , aktualita
Sigma uvedla objektiv 85mm F1.4 DG DN Art pro CSC
Společnost Sigma rozšířila nabídku svých objektivů pro CSC systémy novým modelem 85mm F1.4 DG DN Art. Vysoce světelný portrétní objektiv bude k mání nejen pro bajonet E-Mount, ale také pro L-Mount.
Sigma uvedla objektiv 85mm F1.4 DG DN Art pro CSC
Společnost Sigma dnes představila nový objektiv 85mm F1.4 DG DN Art. Jde o portrétní objektiv s 85mm reálnou ohniskovou vzdáleností a úhlem záběru 28,6°. Skládá se z 15 optických členů v 11 skupinách, přičemž je zde 5 členů z SLD skla a jeden asférický element. Novinka nabídne vynikající světelnost F1,4 a irisovou clonu s 11 lamelami, kterou lze nastavit maximálně na F16.
 
Sigma 85mm F1.4 DG DN Art
 
Zaostřovat lze minimálně od 85 cm, což stačí na dosažení maximálního zvětšení 1:8,4 (tj. 0,12×). K zaostřování je využit krokový zaostřovací motorek, který je optimalizován pro kontrastní i fázové zaostřování. Objektiv bude k dispozici pro bajonety L-Mount i E-Mount. V průměru má 82,8 mm, na délku pak 94,1 mm (L-Mount), resp. 96,1 mm (E-Mount). Hmotnost je pak 630, resp. 625 gramů, což zas až tak mnoho. S objektivem jsou kompatibilní filtry se 77mm průměrem.
 
Zajímavostí je zámek clonového prstence proti nechtěnému otočení i možnost nastavení jeho aretace (může mít aretovaný nebo plynulý chod). Tlačítko AFL je pak konfigurovatelné. Samozřejmostí je konstrukce odolná vůči prachu a vodě. V konstrukci je využít hliník a TSC (Thermally Stable Composite). Povrchové vrstvy Super Multi-Layer Coating pak slouží k minimalizaci odlesků a závojů. Do prodeje půjde koncem srpna za cenu $1199.