www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sigma uvedla objektiv 85mm F1.4 DG DN Art pro CSC

Sigma uvedla objektiv 85mm F1.4 DG DN Art pro CSC
, , aktualita
Společnost Sigma rozšířila nabídku svých objektivů pro CSC systémy novým modelem 85mm F1.4 DG DN Art. Vysoce světelný portrétní objektiv bude k mání nejen pro bajonet E-Mount, ale také pro L-Mount.
K oblíbeným
reklama
Společnost Sigma dnes představila nový objektiv 85mm F1.4 DG DN Art. Jde o portrétní objektiv s 85mm reálnou ohniskovou vzdáleností a úhlem záběru 28,6°. Skládá se z 15 optických členů v 11 skupinách, přičemž je zde 5 členů z SLD skla a jeden asférický element. Novinka nabídne vynikající světelnost F1,4 a irisovou clonu s 11 lamelami, kterou lze nastavit maximálně na F16.
 
Sigma 85mm F1.4 DG DN Art
 
Zaostřovat lze minimálně od 85 cm, což stačí na dosažení maximálního zvětšení 1:8,4 (tj. 0,12×). K zaostřování je využit krokový zaostřovací motorek, který je optimalizován pro kontrastní i fázové zaostřování. Objektiv bude k dispozici pro bajonety L-Mount i E-Mount. V průměru má 82,8 mm, na délku pak 94,1 mm (L-Mount), resp. 96,1 mm (E-Mount). Hmotnost je pak 630, resp. 625 gramů, což zas až tak mnoho. S objektivem jsou kompatibilní filtry se 77mm průměrem.
 
Zajímavostí je zámek clonového prstence proti nechtěnému otočení i možnost nastavení jeho aretace (může mít aretovaný nebo plynulý chod). Tlačítko AFL je pak konfigurovatelné. Samozřejmostí je konstrukce odolná vůči prachu a vodě. V konstrukci je využít hliník a TSC (Thermally Stable Composite). Povrchové vrstvy Super Multi-Layer Coating pak slouží k minimalizaci odlesků a závojů. Do prodeje půjde koncem srpna za cenu $1199.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Facebook začíná hlídat porušování autorských práv k fotkám Facebook začíná hlídat porušování autorských práv k fotkám
Sociální sítě Facebook a Instagram zavádí novou funkčnost. Nyní je možné si registrovat svůj obrazový obsah, jako jsou např. fotky, a hlídat, zda je někdo neoprávněně nezveřejňuje na těchto sociálních sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Žena filmovala jízdu z okna auta, v rychlosti vypadla na dálnici Žena filmovala jízdu z okna auta, v rychlosti vypadla na dálnici
Při focení snímků na sociální sítě se lidé dopouštějí mnoha hloupostí, které v některých případech končí smrtí. Štěstí v tomto měla jedna žena z Británie, která při filmování sebe sama z okna jedoucího auta spadla na dálnici.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Adobe ukázal novou funkci výměny oblohy ve Photoshopu pomocí AI Adobe ukázal novou funkci výměny oblohy ve Photoshopu pomocí AI
Společnost Adobe připravuje spoustu zajímavých funkcí pro své aplikace. Jednou z nich je i výměna oblohy (Sky Replacement) pomocí systémů umělé inteligence Adobe Sensei. Ta zajistí větší věrohodnost výsledku.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Doporučené fotoaparáty: září 2020 Doporučené fotoaparáty: září 2020
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
22.9.2020, článek, Milan Šurkala56 komentářů
Sony vede trh s CSC, Nikon je až pátý Sony vede trh s CSC, Nikon je až pátý
Nikkei zveřejnil data celosvětových prodejů CSC za minulý rok. S náskokem vede společnost Sony, ale vzhledem k rozšiřující se nabídce konkurence není divu, že se její tržní podíl snižuje. Překvapí např. Fujifilm.
21.9.2020, aktualita, Milan Šurkala