www.digimanie.cz
>
>
>

Sigma získává 3 ceny TIPA 2019 pro své objektivy

Sigma získává 3 ceny TIPA 2019 pro své objektivy
, , aktualita
Dosti úspěšná byla v letošních cenách TIPA Awards 2019 i společnost Sigma. Ta vyrábí primárně objektivy, přesto to stačilo na zisk celkem 3 titulů. Máme tu oceněný pevný objektiv i dva zoomovací. Alianci L-Mount bychom pak mohli počítat jako 4. ocenění.
K oblíbeným
reklama
V anketě TIPA Awards 2019 bodovala i společnost Sigma. Ta totiž získala pro své objektivy celkem tři ocenění, čímž je čtvrtým nejúspěšnějším výrobcem. Jako první tu máme nejlepší pevný objektiv pro DSLR, přičemž tento titul získala Sigma 40mm F1.4 DG HSM | Art. Jeho ostrý obraz má stačit na dosažení 8K rozlišení a brzy bude k dispozici i v rámci aliance L-Mount, která byla rovněž oceněna a je v podstatě čtvrtým (poněkud sdíleným) oceněním pro Sigmu. V optické konstrukci objektivu najdeme 3 FLD a 3 SLD členy, které minimalizují chromatickou aberaci a jiné chyby. Objektiv má výbornou světelnost F1,4 a 9lamelovou irisovou clonu. Výrobce hovoří o tom, že objektiv je svými optickými vlastnostmi optimalizován i pro natáčení videa.
 
Sigma Art 40mm F1.4 DG HSM Art
 
Titul nejlepšího teleobjektivu pro DSLR si letos odnáší Sigma 60-600mm F4.5-6.3 DG OS HSM | Sports. Porota oceňuje odolnou konstrukci, která se nezalekne vody ani prachu, přičemž přední člen má ještě speciální povrchovou úpravu odpuzující vodu a nečistoty. Je tu i univerzální závit pro stativ pro focení na výšku i šířku a bohaté možnosti nastavení autofokusu i manuálního ostření. Optická konstrukce má 25 členů uspořádaných do 19 skupin. Irisová clona má 9 lamel a porotě se líbila kompaktní konstrukce. Při tomto rozsahu ohniskových vzdáleností překvapí délka jen 268,9 mm.
 
Sigma Sports 60-600mm F4.5-6.3 DG OS HSM
 
Nakonec tu máme ještě nejlepší profesionální DSLR objektiv se zoomem, model Sigma 70-200mm F2.8 DG OS HSM | Sports. I ten je odolný vůči vodě a prachu, jeho přední člen má rovněž úpravu odpuzující vodu a nečistoty. K dispozici je zde inteligentní optická stabilizace obrazu s optimalizací pro panning. Zajímavostí je 10 optických členů typu LD a optimalizace na příjemné podání bokehu. Podle výrobce tak může být použit i pro snímání portrétů.
 
Sigma 70-200mm F2.8 DG OS HSM Sports
 
Zdroj: tipa.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle
Vyrábět objektivy, které mají záměrně zvýrazněné odlesky v protisvětle, nezní moc smysluplně. Pravdou však je, že ve filmu mohou odlesky působivě dotvářet atmosféru, a proto mají objektivy Superme Prime Radiance vrstvy T*Blue.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho
Chodit moc blízko k divokým zvířatům není příliš bezpečné. Přesvědčil se o tom indický fotograf, který fotil divoké slony. Ze své chyby se ale nepoučí, stádo ho ušlapalo a na následky zranění zemřel.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Leica SL2 aneb full frame Lumix S1R z Německa Leica SL2 aneb full frame Lumix S1R z Německa
Leica přichází s novým full frame CSC fotoaparátem SL2. Přináší 47MPx snímač s možností natáčení 4K60p videa i slow-motion ve Full HD při 180 fps. Má i DFD ostření a jde v podstatě  o převlečený Lumix S1R.
11.11.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Olympusu se výrazně daří, neplatí to však o fotoaparátech Olympusu se výrazně daří, neplatí to však o fotoaparátech
Společnosti Olympus se finančně hodně daří, podařilo se jí opravdu velmi výrazným způsobem navýšit zisky. Zatímco příjmy rostly jen minimálně, zisk šel na násobky. To bohužel neplatí o divizi fotoaparátů.
11.11.2019, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Fotobanka Getty Images končí s Rights-Managed, nyní už jen Royalty-Free Fotobanka Getty Images končí s Rights-Managed, nyní už jen Royalty-Free
Fotobanka Getty Images mění možnosti licencování vložených fotografií. Už brzy nebude možné kupovat snímky v tradiční Rights-Managed licenci, která tu s námi byla mnoho desítek let. Nově budou k dispozici už jen Royalty-Free snímky.
10.11.2019, aktualita, Milan Šurkala