www.digimanie.cz
>
>
>

Sigma získává 3 ceny TIPA 2019 pro své objektivy

Sigma získává 3 ceny TIPA 2019 pro své objektivy
, , aktualita
Dosti úspěšná byla v letošních cenách TIPA Awards 2019 i společnost Sigma. Ta vyrábí primárně objektivy, přesto to stačilo na zisk celkem 3 titulů. Máme tu oceněný pevný objektiv i dva zoomovací. Alianci L-Mount bychom pak mohli počítat jako 4. ocenění.
K oblíbeným
reklama
V anketě TIPA Awards 2019 bodovala i společnost Sigma. Ta totiž získala pro své objektivy celkem tři ocenění, čímž je čtvrtým nejúspěšnějším výrobcem. Jako první tu máme nejlepší pevný objektiv pro DSLR, přičemž tento titul získala Sigma 40mm F1.4 DG HSM | Art. Jeho ostrý obraz má stačit na dosažení 8K rozlišení a brzy bude k dispozici i v rámci aliance L-Mount, která byla rovněž oceněna a je v podstatě čtvrtým (poněkud sdíleným) oceněním pro Sigmu. V optické konstrukci objektivu najdeme 3 FLD a 3 SLD členy, které minimalizují chromatickou aberaci a jiné chyby. Objektiv má výbornou světelnost F1,4 a 9lamelovou irisovou clonu. Výrobce hovoří o tom, že objektiv je svými optickými vlastnostmi optimalizován i pro natáčení videa.
 
Sigma Art 40mm F1.4 DG HSM Art
 
Titul nejlepšího teleobjektivu pro DSLR si letos odnáší Sigma 60-600mm F4.5-6.3 DG OS HSM | Sports. Porota oceňuje odolnou konstrukci, která se nezalekne vody ani prachu, přičemž přední člen má ještě speciální povrchovou úpravu odpuzující vodu a nečistoty. Je tu i univerzální závit pro stativ pro focení na výšku i šířku a bohaté možnosti nastavení autofokusu i manuálního ostření. Optická konstrukce má 25 členů uspořádaných do 19 skupin. Irisová clona má 9 lamel a porotě se líbila kompaktní konstrukce. Při tomto rozsahu ohniskových vzdáleností překvapí délka jen 268,9 mm.
 
Sigma Sports 60-600mm F4.5-6.3 DG OS HSM
 
Nakonec tu máme ještě nejlepší profesionální DSLR objektiv se zoomem, model Sigma 70-200mm F2.8 DG OS HSM | Sports. I ten je odolný vůči vodě a prachu, jeho přední člen má rovněž úpravu odpuzující vodu a nečistoty. K dispozici je zde inteligentní optická stabilizace obrazu s optimalizací pro panning. Zajímavostí je 10 optických členů typu LD a optimalizace na příjemné podání bokehu. Podle výrobce tak může být použit i pro snímání portrétů.
 
Sigma 70-200mm F2.8 DG OS HSM Sports
 
Zdroj: tipa.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti
Společnost Nikon uvedla nový odolný kompakt Coolpix W150. Ten je díky svému jednoduchému rozhraní vhodný nejen pro dospělé, ale i pro děti. Má 13MPx snímač a objektiv s 3x optickým zoomem. Nově přibyly i další kreativní režimy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
"Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu "Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu
Brazilská reklamní agentura F/Nazca Saatchi & Saatchi vytvořila společnosti Leica novou reklamu, která ale ve výsledku Leice dost uškodila. Zobrazuje slavnou fotku muže před tankem na Náměstí nebeského klidu, což se Číně pochopitelně nelíbí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR
Zástupce společnosti Canon pro Evropu se zúčastnil rozhovoru s EOS Magazine, kde prozradil mnoho zajímavých vlastností o svých CSC i DSLR systémech. Nastínil i jejich další budoucnost a potenciál.
23.4.2019, aktualita, Milan Šurkala23 komentářů
Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony
Společnost Tokina přidala do nabídky svých objektivů novinku v podobě objektivu Fírin 100mm F2.8. Ten je určen pro APS-C i full frame CSC fotoaparáty značky Sony a nabídne tradiční makro zvětšení 1:1.
21.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO
Oblíbené stativy GorillaPod od společnosti Joby existují ve velkém množství variant a nyní se představuje další novinka. Jmenuje se GorillaPod 3K PRO a představuje kovovou variantu již známého modelu.
15.4.2019, aktualita, Milan Šurkala