www.digimanie.cz
>
>
>

Sigma získává 3 ceny TIPA 2019 pro své objektivy

Sigma získává 3 ceny TIPA 2019 pro své objektivy
, , aktualita
Dosti úspěšná byla v letošních cenách TIPA Awards 2019 i společnost Sigma. Ta vyrábí primárně objektivy, přesto to stačilo na zisk celkem 3 titulů. Máme tu oceněný pevný objektiv i dva zoomovací. Alianci L-Mount bychom pak mohli počítat jako 4. ocenění.
K oblíbeným
reklama
V anketě TIPA Awards 2019 bodovala i společnost Sigma. Ta totiž získala pro své objektivy celkem tři ocenění, čímž je čtvrtým nejúspěšnějším výrobcem. Jako první tu máme nejlepší pevný objektiv pro DSLR, přičemž tento titul získala Sigma 40mm F1.4 DG HSM | Art. Jeho ostrý obraz má stačit na dosažení 8K rozlišení a brzy bude k dispozici i v rámci aliance L-Mount, která byla rovněž oceněna a je v podstatě čtvrtým (poněkud sdíleným) oceněním pro Sigmu. V optické konstrukci objektivu najdeme 3 FLD a 3 SLD členy, které minimalizují chromatickou aberaci a jiné chyby. Objektiv má výbornou světelnost F1,4 a 9lamelovou irisovou clonu. Výrobce hovoří o tom, že objektiv je svými optickými vlastnostmi optimalizován i pro natáčení videa.
 
Sigma Art 40mm F1.4 DG HSM Art
 
Titul nejlepšího teleobjektivu pro DSLR si letos odnáší Sigma 60-600mm F4.5-6.3 DG OS HSM | Sports. Porota oceňuje odolnou konstrukci, která se nezalekne vody ani prachu, přičemž přední člen má ještě speciální povrchovou úpravu odpuzující vodu a nečistoty. Je tu i univerzální závit pro stativ pro focení na výšku i šířku a bohaté možnosti nastavení autofokusu i manuálního ostření. Optická konstrukce má 25 členů uspořádaných do 19 skupin. Irisová clona má 9 lamel a porotě se líbila kompaktní konstrukce. Při tomto rozsahu ohniskových vzdáleností překvapí délka jen 268,9 mm.
 
Sigma Sports 60-600mm F4.5-6.3 DG OS HSM
 
Nakonec tu máme ještě nejlepší profesionální DSLR objektiv se zoomem, model Sigma 70-200mm F2.8 DG OS HSM | Sports. I ten je odolný vůči vodě a prachu, jeho přední člen má rovněž úpravu odpuzující vodu a nečistoty. K dispozici je zde inteligentní optická stabilizace obrazu s optimalizací pro panning. Zajímavostí je 10 optických členů typu LD a optimalizace na příjemné podání bokehu. Podle výrobce tak může být použit i pro snímání portrétů.
 
Sigma 70-200mm F2.8 DG OS HSM Sports
 
Zdroj: tipa.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zplošťelých hlav v rozích Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zplošťelých hlav v rozích
Širokoúhlé objektivy nepříjemně zplošťují hlavy v rozích obrazu. Stávající metody pro korekci sice vylepšují vzhled lidských tváří, ale vnáší zase jiné artefakty. Nová metoda společnosti Google a vědců z MIT má toto vyřešit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony
Společnost Sony je největším výrobcem obrazových snímačů a jeden z největších investorů této společnosti by uvítal, kdyby se divize čipů od Sony úplně oddělila. To však nemusí být úplně dobrý nápad.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem
Adobe Research a UC Berkeley společně vyvíjí systém umělé inteligence, jehož úkolem je rozpoznávat modifikace portrétů provedené Photoshopem a najít tak falešné portréty. Dokonce je má umět i vrátit zpátky.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí
Německý fotograf pracuje na nové sérii, která má za úkol na jednotlivých fotografiích zobrazovat hranici mezi dětstvím a dospělostí. Chce tím poukázat na to, co se stane s dětskými sny, až člověk vyroste. 
13.6.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS
Druhou novinkou společnosti Sony v teleobjektivech je nový model FE 600mm F4 GM OSS (SEL600F40GM). Přináší překvapivou světelnost F4 při 600mm ohniskové vzdálenosti, což dává tušit, že půjde o obrovský a těžký objektiv.
12.6.2019, aktualita, Milan Šurkala30 komentářů