www.digimanie.cz
>
>
>

Silver Efex Pro 2: digitální temná komora ve své druhé verzi

Silver Efex Pro 2: digitální temná komora ve své druhé verzi
, , aktualita
Oblíbený konverzní plugin pro černobílou fotografii přináší nově historii provedených akcí, lepší ovládání pro nastavení detailů, kontrastu a tonality obrazu v celkem 10 nových funkcích. Těšit se můžete i na zrychlení díky využití výpočetní síly vašeho GPU.
K oblíbeným
reklama
Společnost Nik Software oznámila druhé pokračování populárního černobílého konverzního a stylizačního pluginu pro Adobe Photoshop, Lightroom nebo Apple Aperture.Pokud vám jméno této společnosti nic neříká, je dobré připomenout, že se jedná o jednoho z největších výrobců doplňkového softwaru pro fotografy, který se proslavil zejména sadou plugin filtrů Color Efex Pro přinášející možnost aplikovat velkou škálu grafických filtrů (přechodové, efektové...) na vaše fotografie a to v prostředí nejpoužívanějších grafických editorů.


Nik Silver Efex Pro 2 s velkým množstvím novinek

Silver Efex Pro by se dal zjednodušeně nazvat digitální temnou komorou - jedná se o pokročilý převodní nástroj do černobílé fotografie s velkými možnostmi následných úprav fotografií. Jestliže se tedy nespokojíte s obyčejným převodem do černobílé a chcete z vašich fotografií dostat maximum pomocí jejich stylizace, je tento software určen právě vám.


Uživatelské rozhraní v příjemných tmavších odstínech

Nově oznámená druhá verze přináší intuitivní prohlížeč historií akcí History Browser, podobně jako jej známe z prostředí Adobe Photoshop. Nechybí ani nová funkce History State Selector, díky níž můžete porovnat aktuální vylepšení fotografie s jakýmkoliv předchozím krokem.


History Browser

Další novinkou je Dynamic Brightness umožňující selektivní nastavení jasu v různých částech fotografie nebo funkce Amplify Blacks/Whites pracující v oblasti jasů a stínů pro dosažení efektivního kontrastu černobílé fotografie.


Dynamic Brightness


Amplify Blacks/Whites

Pomocí více než třiceti Visual Presets uspořádaných do jednotlivých kategorií můžete jedním kliknutím aplikovat již předdefinované úpravy a následně je i vylepšovat a sdílet s ostatními.


Visual Presets

Fine Structure funkce zvýrazní jemné detaily i v těch nejmenších oblastech obrazu bez přeostření hran objektů a Soft Contrast funkce pracující podobně jako Dynamic Brightness upravuje kontrast dynamicky v různých částech obrazu, což má za následek přirozenější vzhled fotografie bez tvrdých přechodů mezi jasy a stíny.


Soft Contrast

Mezi posledními novinkami druhé verze stojí za zmínku Selective Color pro pokročilé možnosti lokálního obarvení fotografie pomocí U Point technologie bez nutnosti používání vrstev. K již hotovým černobílým obrazům můžete vytvořit velkou škálu působivých rámečků pomocí funkce Natural Image Border.


Selective Color


Natural Image Border

Pokud máte moderní PC, využije druhá verze Silver Efexu Pro veškeré jeho schopnosti - vícejádrové procesory, 64-bit či zpracování pomocí GPU vaší grafické karty.

Nik Silver Efex Pro 2 můžete zakoupit za cenu $200 (3800 Kč) nebo za cenu poloviční pro uživatele prvního Silver Efexu Pro.

Zdroje: www.dpreview.com, www.niksoftware.com
reklama
Nejnovější články
Ricoh uvedl barevnou edici K-1 Mark II J Limited 01 Ricoh uvedl barevnou edici K-1 Mark II J Limited 01
Ricoh uvádí speciální barevnou edici zrcadlovek K-1 Mark II. Edice J Limited 01 bude k dispozici ve čtyřech zajímavých barevných kombinacích využívající speciální laky, využije se také dřevo na gripu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Meike uvedlo cine objektiv 50mm T2.1 S35-Prime pro formát Super 35 Meike uvedlo cine objektiv 50mm T2.1 S35-Prime pro formát Super 35
Výrobce objektivů Meike rozšířil nabídku svých objektivů o další tzv. cine objektiv, tedy o model určený pro profesionální natáčení videa. Jde o pevnou světelnou padesátku 50mm T2.1 S35-Prime CINE.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvádí limitovanou edici kompaktu Q2 Daniel Craig x Greg Williams Leica uvádí limitovanou edici kompaktu Q2 Daniel Craig x Greg Williams
Leica představila další limitovanou edici svého fotoaparátu, která pro tentokrát vzdává hold Hollywoodu. Jde o kompaktní model Q2 Daniel Craig x Greg Williams, který kombinuje černou a zlatou barvu.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony údajně chystá 1" snímač pro telefony Sony údajně chystá 1" snímač pro telefony
Snímače pro telefony jsou v poslední době stále čím dál tím větší a Sony si podle posledních úniků chystá dokonce 1" senzor IMX800. Tím by měl překonal i nový velký Samsung ISOCELL GN2 typu 1/1,2".
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala18 komentářů
Harman uvedl kinofilmový kompakt EZ-35 Harman uvedl kinofilmový kompakt EZ-35
Společnost Harman, která vyrábí např. známé filmy Ilford, přichází na trh s novým kinofilmovým kompaktem EZ-35. Nepůjde o jednorázový fotoaparát, tento totiž nabídne možnost vyměnit film za jiný a šetří tak životní prostředí.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů