www.digimanie.cz
>
>
>

Silver Efex Pro 2: digitální temná komora ve své druhé verzi

Silver Efex Pro 2: digitální temná komora ve své druhé verzi
, , aktualita
Oblíbený konverzní plugin pro černobílou fotografii přináší nově historii provedených akcí, lepší ovládání pro nastavení detailů, kontrastu a tonality obrazu v celkem 10 nových funkcích. Těšit se můžete i na zrychlení díky využití výpočetní síly vašeho GPU.
K oblíbeným
reklama
Společnost Nik Software oznámila druhé pokračování populárního černobílého konverzního a stylizačního pluginu pro Adobe Photoshop, Lightroom nebo Apple Aperture.Pokud vám jméno této společnosti nic neříká, je dobré připomenout, že se jedná o jednoho z největších výrobců doplňkového softwaru pro fotografy, který se proslavil zejména sadou plugin filtrů Color Efex Pro přinášející možnost aplikovat velkou škálu grafických filtrů (přechodové, efektové...) na vaše fotografie a to v prostředí nejpoužívanějších grafických editorů.


Nik Silver Efex Pro 2 s velkým množstvím novinek

Silver Efex Pro by se dal zjednodušeně nazvat digitální temnou komorou - jedná se o pokročilý převodní nástroj do černobílé fotografie s velkými možnostmi následných úprav fotografií. Jestliže se tedy nespokojíte s obyčejným převodem do černobílé a chcete z vašich fotografií dostat maximum pomocí jejich stylizace, je tento software určen právě vám.


Uživatelské rozhraní v příjemných tmavších odstínech

Nově oznámená druhá verze přináší intuitivní prohlížeč historií akcí History Browser, podobně jako jej známe z prostředí Adobe Photoshop. Nechybí ani nová funkce History State Selector, díky níž můžete porovnat aktuální vylepšení fotografie s jakýmkoliv předchozím krokem.


History Browser

Další novinkou je Dynamic Brightness umožňující selektivní nastavení jasu v různých částech fotografie nebo funkce Amplify Blacks/Whites pracující v oblasti jasů a stínů pro dosažení efektivního kontrastu černobílé fotografie.


Dynamic Brightness


Amplify Blacks/Whites

Pomocí více než třiceti Visual Presets uspořádaných do jednotlivých kategorií můžete jedním kliknutím aplikovat již předdefinované úpravy a následně je i vylepšovat a sdílet s ostatními.


Visual Presets

Fine Structure funkce zvýrazní jemné detaily i v těch nejmenších oblastech obrazu bez přeostření hran objektů a Soft Contrast funkce pracující podobně jako Dynamic Brightness upravuje kontrast dynamicky v různých částech obrazu, což má za následek přirozenější vzhled fotografie bez tvrdých přechodů mezi jasy a stíny.


Soft Contrast

Mezi posledními novinkami druhé verze stojí za zmínku Selective Color pro pokročilé možnosti lokálního obarvení fotografie pomocí U Point technologie bez nutnosti používání vrstev. K již hotovým černobílým obrazům můžete vytvořit velkou škálu působivých rámečků pomocí funkce Natural Image Border.


Selective Color


Natural Image Border

Pokud máte moderní PC, využije druhá verze Silver Efexu Pro veškeré jeho schopnosti - vícejádrové procesory, 64-bit či zpracování pomocí GPU vaší grafické karty.

Nik Silver Efex Pro 2 můžete zakoupit za cenu $200 (3800 Kč) nebo za cenu poloviční pro uživatele prvního Silver Efexu Pro.

Zdroje: www.dpreview.com, www.niksoftware.com
Nejnovější články
Nikon prozradil chystané objektivy pro Z-Mount Nikon prozradil chystané objektivy pro Z-Mount
Nikon nás pravidelně informuje o připravovaných objektivech pro svůj nový Z-Mount a nyní už víme plány až do roku 2021. Dostane se na pevná světelná skla, zoomy, ultrazoomy a dokonce i pancake objektivy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Canon uvedl IVY REC, malý fotoaparát ve formě klíčenky Canon uvedl IVY REC, malý fotoaparát ve formě klíčenky
Na začátku léta oznámila společnost Canon svůj nový fotoaparát IVY REC, který má tvar a velikost typickou spíše pro USB klíčenky. Karabina pro připnutí fotoaparátu pak může sloužit i jako průhledový hledáček.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fotoaparáty v Apple iPhone 11 Pro (Max) stojí $73,5 Fotoaparáty v Apple iPhone 11 Pro (Max) stojí $73,5
Server TechInsights rozebral 512GB smartphone Apple iPhone 11 Pro Max, aby zjistil, kolik vlastně stojí součástky do něj. Hodnotu spojenou s focením vyčíslil na $73,5 a jde tak o nejdražší položku.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Setové objektivy Nikkor Z 16-50mm a 50-250mm pro APS-C Setové objektivy Nikkor Z 16-50mm a 50-250mm pro APS-C
Spolu s fotoaparátem Nikon Z50, který je vstupem do APS-C CSC fotoaparátů od Nikonu, se objevily také první dva setové objektivy Nikkor Z DX 16-50mm f/3.5-6.3 VR a Nikkor Z DX 50-250mm f/4.5-6.3 VR.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Selfie v indické přehradě: 4 mrtví a konec nového sňatku Selfie v indické přehradě: 4 mrtví a konec nového sňatku
Pořizování selfie snímků už vedlo k mnoha tragickým úmrtím. Naprosto v tomto vede Indie a před pár dny byl navýšen počet obětí o další čtyři. Mladý pár a několik příbuzných se začalo topit v přehradě, zachránili se jen někteří.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře