www.digimanie.cz
>
>
>

Širokoúhlá Laowa 17mm F4 Zero-D pro Fujifilm GFX

Širokoúhlá Laowa 17mm F4 Zero-D pro Fujifilm GFX
, , aktualita
Výčet nových objektivů značky Venus Optics pokračuje přírůstkem pro středoformátový systém Fujifilm GFX. Jde o objektiv Laowa 17mm F4 GFX Zero-D. Ten má nabídnout extrémně široký úhel záběru 115°.
K oblíbeným
reklama
Nejširokoúhlejším objektivem pro středoformátový systém Fujifilm GFX je nově objektiv Laowa 17mm F4 GFX Zero-D. Při reálné ohniskové vzdálenosti 17 milimetrů (přepočtené zhruba 13 mm) dává na tomto fotoaparátu 115° úhel záběru. Světelnost novinky je F4, maximální hodnota 7lamelové irisové clony se pak může zastavit na F22. Opticky jde o velmi složitý objektiv s 21 členy, které jsou uspořádány do 14 skupin.
 
Laowa 17mm F4 GFX Zero-D
 
Zaostřovat je možné ze vzdálenosti 20 centimetrů, což se promítne do maximálního zvětšení 0,28×. Nejde rozhodně o žádného drobka, na délku má 124,5 mm a v průměru 77,1 mm. Výrobce uvádí závit pro filtry o průměru 86 mm (což je více než samotný průměr objektivu). Možná jde o překlep, možná jde o podporu čtvercových filtrů ve stylu Cokinu. Hmotnost pak činí 829 gramů. Podle výrobce má být ideálním pro focení krajiny, architektury i interiérů. Ani zde zatím neznáme přesnou cenu nebo dostupnost.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Aplikace na focení automaticky vymaže lidi z každého snímku Aplikace na focení automaticky vymaže lidi z každého snímku
Aplikace nazvaná Bye Bye Camera je sice určená k fotografování, má ale jednu zajímavou vlastnost. Dokáže totiž z pořízených snímků přímo odstraňovat lidské osoby, které v záběru překážejí. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková7 komentářů
Objevil se první snímek ze 64MPx snímače Samsungu Objevil se první snímek ze 64MPx snímače Samsungu
V první polovině května představila společnost Samsung svůj 64MPx mobilní snímač ISOCELL Bright GW1. První snímek z tohoto snímače se objevil na čínských sociálních sítích, a to i v plném rozlišení 9216×6912 pixelů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic Lumix S Pro 50mm F1.4 Panasonic Lumix S Pro 50mm F1.4
Jedním z objektivů pro nový full frame CSC systém společnosti Panasonic je i světelná padesátka Lumix S Pro 50mm F1.4. Nestojí zrovna nejméně, takže je otázkou, zda za to nabídne dokonalé optické vlastnosti.
Dnes, recenze, Milan Šurkala3 komentáře
Na CD se našlo 2400 fotek s tragédií World Trade Center Na CD se našlo 2400 fotek s tragédií World Trade Center
Při prodeji nemovitosti v USA byla objevena CD, na kterých se našel nečekaný obsah. Bylo zde téměř 2400 fotografií dokumentujících události, které nastaly po tragickém 11. září v New Yorku. Ty jsou nyní dostupné online na Flickru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Canon uvedl 120MPx APS-H a 2,7MPx full frame čip Canon uvedl 120MPx APS-H a 2,7MPx full frame čip
Canon představil dvě novinky na poli průmyslových snímačů. Máme tu APS-H čip s velmi vysokým rozlišením 120 megapixelů a dále ještě větší full frame čip, jehož rozlišení je naopak velmi nízkých 2,7 MPx.
Včera, aktualita, Milan Šurkala