www.digimanie.cz
>
>
>

Širokoúhlý Viltrox 20mm f/1.8 nyní i pro Nikon Z

Širokoúhlý Viltrox 20mm f/1.8 nyní i pro Nikon Z
, , aktualita
Viltrox rozšiřuje počet podporovaných bajonetů svého nového manuálního širokoúhlého objektivu 20mm f/1.8 o další. Oznámil totiž, že tento model bude k dispozici i pro full frame fotoaparáty Nikon Z.
K oblíbeným
reklama
Pokud máte nový full frame CSC fotoaparát Nikon Z6 nebo Z7 a hledáte levnější výrazně širokoúhlý objektiv, pak se vám možná do noty trefí Viltrox 20mm f/1.8. Tento objektiv totiž bude k dispozici i pro tento bajonet (původně pro Sony E/FE a Fujifilm X). Novinka má 20mm ohniskovou vzdálenost a velmi dobrou světelnost F1,8. Irisová clona se 14 lamelami může být nastavena maximálně na hodnotu F16. Optická konstrukce se skládá ze 12 členů v 9 skupinách, přičemž tu je jeden HR člen, 4 ED elementy a jeden oboustranně asférický. Členy využívají povrchové úpravy HD Nano.
 
Viltrox 20mm f/1.8
 
Bohužel bude nutné zapomenout na mnoho vychytávek, takže tu nenajdete optickou stabilizaci, chybí dokonce i elektrické kontakty, takže není ani možný přenos informací do EXIFu, není tu ani autofokus a clonu nelze ovládat z těla fotoaparátu, ale pouze manuálně. Minimální zaostřovací vzdálenost činí 25 centimetrů a chod zaostřovacího kroužku je možný v rozsahu 148,5°. Objektiv je dlouhý 104 mm a v průměru má 76,8 mm. Hmotnost se zastavila na hodnotě 782 gramů. Novinka je vyrobena z kovu a slibuje tak solidní výdrž. Zajímavostí je přímá absence závitu pro filtry. Místo toho je zde objímka pro sluneční clonu nebo držák filtrů (jeho závit má pak průměr 82 mm). Cena objektivu se pohybuje okolo 320 britských liber.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fujifilm X-Pro3 má asi problém, uživatelé si stěžují na vadný hledáček Fujifilm X-Pro3 má asi problém, uživatelé si stěžují na vadný hledáček
Nový CSC fotoaparát Fujifilm X-Pro3 má patrně nemalý problém. Stále větší množství uživatelů si totiž stěžuje na problematické chování elektronického hledáčku, jehož jas není konzistentní a přeskakuje.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Techart TZC-01: adaptér objektivů Canon EF na Nikon Z Techart TZC-01: adaptér objektivů Canon EF na Nikon Z
Techart představil další zajímavý adaptér. Tentokrát jde o model TZC-01, který je určen pro fotoaparáty Nikon Z a umožňuje použití objektivů Canon EF. Navíc podporuje kompletní komunikaci s tělem, tedy i stabilizaci, autofokus a další.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tokina uvádí objektiv atx-m 85mm f/1.8 FE pro Sony Tokina uvádí objektiv atx-m 85mm f/1.8 FE pro Sony
Tokina představuje nový produkt řady atx-m. Jde o portrétní objektiv atx-m 85mm f/1.8 FE a už podle názvu je jasné, že je určený pro full frame CSC fotoaparáty značky Sony. Potěšit má i docela rozumnou cenou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Senzor Canonu EOS RP dostal v DxOMark jen 85 bodů Senzor Canonu EOS RP dostal v DxOMark jen 85 bodů
Fotoaparát Canon EOS RP je poměrně oblíbeným full frame CSC díky své nízké ceně. Ta je umožněna i tím, že využívá starší hardware. A právě to se projevilo v nízkém výsledku v tradičním testu snímačů DxOMark.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Hasselblad uvedl kompaktní objektiv XCD 4/45P Hasselblad uvedl kompaktní objektiv XCD 4/45P
Pro středoformátové fotoaparáty, jako je X1D II, je určen nový pevný objektiv XCD 4/45P. Vyznačuje se velmi kompaktní stavbou, vždyť na délku nemá ani 5 centimetrů a hmotnost dosahuje jen 320 gramů.
16.1.2020, aktualita, Milan Šurkala