www.digimanie.cz
>
>

Skandál u Fox News: magazín manipuloval snímky, aby zdramatizoval články

Skandál u Fox News: magazín manipuloval snímky, aby zdramatizoval články
, , aktualita
Magazín Fox News si uřízl pořádnou ostudu. Zjistilo se totiž, že u svých článků záměrně manipulovat s fotografiemi, aby působily dramatičtěji. Do různých snímků vkládal fotografii muže se zbraní.
K oblíbeným
reklama
Dokumentární fotografie má svá pravidla a jedním z nich je to, že nemají být fakticky upravovány. Zatímco úpravy barev nebo kontrastu jsou v pořádku, mazání nebo přidávání objektů je nepřípustné. A právě to provedl server Fox News u svých článků ohledně protestů iniciativy Black Lives Matter v Seattlu. Konkrétně mělo jít o snímky z Capital Hill Autonomous Zone (CHAZ), do kterých byly dodány fotografie muže se zbraní, aby poměrně poklidné protesty působily nebezpečněji. Toho editoři vyřízli z jiných snímků z téhož dne.
 
Fox News logo
 
Fotograf David Ryder, který tyto snímky pořídil pro fotobanku Getty Images, pochopitelně nebyl z takového použití vůbec nadšený. Jenže u těchto dvou snímků to neskončilo. Další snímek měl také dokumentovat CHAZ v Seattlu, jenže ve skutečnosti šlo o snímek vyfocený v Minnesotě o týden předtím, než tato zóna vůbec vznikla. Ani u jednoho snímku nebylo uvedeno, že jde o manipulovaný snímek. Fox News už dotčené snímky stáhl a za "chybu" se omluvil.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung ISOCELL JN1: 50MPx snímač s rekordně miniaturními 0,64μm pixely Samsung ISOCELL JN1: 50MPx snímač s rekordně miniaturními 0,64μm pixely
Pixely v mobilních snímačích se stále zmenšují a Samsung přišel s rekordně malými. Jeho ISOCELL JN1 má totiž miniaturní pixely o straně délky 0,64 μm. Nechybí však technologie Smart-ISO a ISOCELL 2.0, která má potlačit nevýhody.
10.6.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
CIPA 04/21: výrazné plus "po koroně", velký pád od roku 2019 CIPA 04/21: výrazné plus "po koroně", velký pád od roku 2019
Máme zde nový měsíc a s ním znovu statistiky dodávek fotoaparátů za ty předchozí. Proti loňskému dubnu vypadají čísla více než skvěle. To však platí jen do doby, než se podíváme na čísla z roku 2019.
9.6.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Olympus PEN E-P7 je zde, přináší stylový design a kompaktní rozměry Olympus PEN E-P7 je zde, přináší stylový design a kompaktní rozměry
Společnost OM Digital dnes představila nový CSC fotoaparát Olympus PEN E-P7. Novinka má 20MPx snímač podporující natáčení 4K videa. Nabídne stylový kompaktní design a nízkou hmotnost 337 gramů.
9.6.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
OM Digital uvedl objektiv M.Zuiko Digital ED 8-25mm F4 Pro OM Digital uvedl objektiv M.Zuiko Digital ED 8-25mm F4 Pro
Společnost OM Digital představila nový objektiv M.Zuiko Digital Digital 8-25mm F4.0 PRO a rozvíjí tak dále systém Micro Four Thirds pod značkou Olympus. Objektiv má skládací konstrukci a velmi širokoúhlý záběr.
9.6.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Extrémní Canon EF 1200mm f/5.6 půjde do dražby Extrémní Canon EF 1200mm f/5.6 půjde do dražby
Další pozoruhodný objektiv zamíří do aukce a určitě nepůjde o levné zboží. Jde o extrémní teleobjektiv Canon EF 1200mm f/5.6 L. Tento objektiv váží 16,5 kg, na délku má přes 83 cm a vyráběl se v jednotkách kusů.
9.6.2021, aktualita, Milan Šurkala