www.digimanie.cz
>
>

Skandál u Fox News: magazín manipuloval snímky, aby zdramatizoval články

Skandál u Fox News: magazín manipuloval snímky, aby zdramatizoval články
, , aktualita
Magazín Fox News si uřízl pořádnou ostudu. Zjistilo se totiž, že u svých článků záměrně manipulovat s fotografiemi, aby působily dramatičtěji. Do různých snímků vkládal fotografii muže se zbraní.
K oblíbeným
reklama
Dokumentární fotografie má svá pravidla a jedním z nich je to, že nemají být fakticky upravovány. Zatímco úpravy barev nebo kontrastu jsou v pořádku, mazání nebo přidávání objektů je nepřípustné. A právě to provedl server Fox News u svých článků ohledně protestů iniciativy Black Lives Matter v Seattlu. Konkrétně mělo jít o snímky z Capital Hill Autonomous Zone (CHAZ), do kterých byly dodány fotografie muže se zbraní, aby poměrně poklidné protesty působily nebezpečněji. Toho editoři vyřízli z jiných snímků z téhož dne.
 
Fox News logo
 
Fotograf David Ryder, který tyto snímky pořídil pro fotobanku Getty Images, pochopitelně nebyl z takového použití vůbec nadšený. Jenže u těchto dvou snímků to neskončilo. Další snímek měl také dokumentovat CHAZ v Seattlu, jenže ve skutečnosti šlo o snímek vyfocený v Minnesotě o týden předtím, než tato zóna vůbec vznikla. Ani u jednoho snímku nebylo uvedeno, že jde o manipulovaný snímek. Fox News už dotčené snímky stáhl a za "chybu" se omluvil.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vogue a Annie Leibovitz pod palbou kvůli fotkám černošské gymnastky Vogue a Annie Leibovitz pod palbou kvůli fotkám černošské gymnastky
Uznávaná fotografka Annie Leibovitz si to tentokrát pořádně slízla a magazín Vogue, kde se její fotografie objevily, také. Za vše mohou fotky černošské gymnastky Simone Biles, které podle reakcí lidi měla raději fotit černoška. Ta by prý věděla jak na to.
13.7.2020, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Kodak Alaris opět prodává, část z PPF míří do Číny Kodak Alaris opět prodává, část z PPF míří do Číny
Kdysi slavný Kodak je dnes už téměř historií. Zbytky společnosti už byly dávno rozděleny, prodány a nyní došlo k dalšímu prodeji. Z Kodaku Alaris a jeho další části PPF byl vyčleněn další díl, který nyní putuje do Číny.
13.7.2020, aktualita, Milan Šurkala
Canon EOS R5 může mít problémy s chlazením Canon EOS R5 může mít problémy s chlazením
Nový fotoaparát Canon EOS R5 je jedinečný svou schopností natáčet 8K video, nicméně překvapil relativně malým tělem a absencí pokročilého chlazení. Dle technických specifikací Canonu je viditelné, že mu přehřívání nemusí být úplně cizí.
13.7.2020, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Canon přichází s novými telekonvertory pro systém EOS R: 1.4x a 2x Canon přichází s novými telekonvertory pro systém EOS R: 1.4x a 2x
Ve velké smršti novinek společnosti Canon se objevily také dva nové telekonvertory pro systém EOS R (bajonet RF). Ty nabízí 1,4× a 2× prodloužení ohniskové vzdálenosti se zachováním autofokusu, stabilizace i odolnosti.
12.7.2020, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl A3+ fototiskárnu imagePROGRAF PRO-300 Canon uvedl A3+ fototiskárnu imagePROGRAF PRO-300
Novinkou ve výrobním programu společnosti Canon je i A3+ fototiskárna imagePROGRAF PRO-300. Má celkem 9 barevných inkoustů + Chroma Optimiser a schopnost využívat záložní trysky v případě problémů s jinými.
11.7.2020, aktualita, Milan Šurkala