www.digimanie.cz
>
>

Slavná pařížská ulice chce v určité časy zakázat vstup instagramerům

Slavná pařížská ulice chce v určité časy zakázat vstup instagramerům
, , aktualita
Bydlet v krásné a oblíbené pařížské ulici Rue Crémieux má i své nevýhody. Tamní obyvatelé totiž nejsou spokojeni se spoustou instagramerů, fotografů a tvůrců videoklipů, kteří se k nim bez přestání hrnou. 
K oblíbeným
reklama
Velmi fotogenická pařížská ulice s pastelovými domky a spoustou květin začíná nezvládat nápor instagramerů a jiných lidí či skupin, kteří si do Paříže vyrazili nafotit své portréty či natočit různé videoklipy. Obyvatele této ulice - Rue Crémieux - už kontaktovali úřady s prosbou o klid především o víkendech a ve večerních hodinách. 

Podle francouzské stránky Franceinfo už počet příspěvků na Instagramu s hashtagem "Rue Crémieux" přesáhl počet 31 000. Není tedy divu, že obyvatelé uličky nemají klid a chtějí si nějaký zajistit, protože ulice trochu připomíná studio. 
 
 
Obyvatelé totiž nemají problém jen s turisty, kteří si fotí jejich líbivou ulici, s rozmachem Instagramu do Rue Crémieux jezdí lidé i cíleně nafotit své outfity se zajímavým pozadím. Výjimkou nejsou ani celé skupiny tanečníků, které v uličce natáčí nejrůznější klipy. S tím ruku v ruce přichází i pouštění hudby, kterou k tanci potřebují. 

Místní se proto snaží naléhat na místní úřady, které by jim mohly pomoct v určitých časech ulici uzavřít. Existují i různé účty na Instagramu či Twitteru, jako třeba Club Crémieux, které dokumentují realitu na ulici Rue Crémieux. Na jejich fotkách a videích je tak možná spatřit v různých denních i nočních hodinách spoustu lidí pořizujících si selfies, tanečních skupin a portrétních fotografů.

Zdroj: dpreview.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Leica představila objektiv Summilux-M 90mm f/1.5 ASPH Leica představila objektiv Summilux-M 90mm f/1.5 ASPH
Novým objektivem ve výrobním programu společnosti Leica je dlouho očekávaný světelný portrétní objektiv Summilux-M 90mm f/1.5 ASPH pro M-Mount. Počítejte však s tím, že bude stát jak nové malé auto.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Fotobanka Shutterstock už fotografům vyplatila 1 mld. USD Fotobanka Shutterstock už fotografům vyplatila 1 mld. USD
Fotobanka Shutterstock patří k největším ve svém oboru a nyní slaví velký milník. Od roku 2004 totiž fotografům na provizích vyplatila více než jednu miliardu dolarů. Za prvních 11 měsíců letošního roku to bylo přes 145 milionů.
11.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF
Sony vylepšilo své snímače s Quad Bayerovou barevnou maskou o novou technologii 2×2 On-Chip Lens (OCL). Ta zvětšuje mikročočky nad pixely, které pokrývají 2×2 pixely, což má mít výhody zejména pro autofokus.
10.12.2019, aktualita, Milan Šurkala57 komentářů
Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč
Cashback si pro letošní rok připravila i společnost Sony. Ten potrvá do konce ledna 2020 a zpět můžete dostat až 10.000 Kč, což platí pro objektiv SELP18110G. Dostane se ale i na jiné objektivy, fotoaparáty, blesky a jiné příslušenství.
9.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom
Pomalu se blíží nový smartphone Samsung Galaxy S11, který má být opět jedním z nejlepších fotomobilů na trhu. Tentokrát mu k tomu ale nemá dopomoci nízké rozlišení, ale naopak vysoké. Má mít 108MPx 1/1,33" senzor.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář