www.digimanie.cz
>
>
>

Slow-motion video kolibříků bylo natočeno iPhonem

Slow-motion video kolibříků bylo natočeno iPhonem
, , aktualita
Mobilní telefony Apple iPhone mají schopnost natáčet solidní zpomalené (slow-motion) video. Fotograf Phil Torres toho využil a v Ekvádoru s pomocí telefonu a předsádky natočil zajímavé video krmících se kolibříků.
reklama
Schopnost natáčet zpomalené (slow-motion) videosekvence má dnes už spousta mobilních telefonů a mnohdy tím překonávají nejeden tradiční fotoaparát. Fotograf Phil Torres v rámci svého putování Ekvádorem využil Apple iPhone X k natáčení těchto slow-motion videosekvencí a vybral si k tomu velmi těžký oříšek, kolibříky. Ti jsou známí extrémně rychlým máváním křídel. To Torrese neodradilo, nastavil Full HD rozlišení (1920×1080 pixelů) a 240 snímků za sekundu.
 
 
Telefon ještě vybavil předsádkou Moment, která dovolila zaostřit z kratší vzdálenosti. Tuto kombinaci pak umístil na krmítko, zamkl ostření i expozici a nechal telefon natáčet asi čtvrt hodiny. Poněvadž bylo zaostřeno velmi blízko, přilétávající kolibříci jsou často mimo hloubku ostrosti, nicméně občas se dostanou do ideální vzdálenosti, kdy jsou ostří a krásně jde také vidět i stabilizace jejich hlavy (vzpomínáme na virální reklamu Mercedesu?). I tak jde vidět, že 240 fps nestačilo a křídla jsou rozmazaná. Kolibříci jsou opravdu velmi rychlí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Lomogon 2.5/32 s clonovým diskem na Kickstarteru Lomogon 2.5/32 s clonovým diskem na Kickstarteru
Další kampaň na Kickstarteru se věnuje uvedení nového objektivu. Za následujícím z nich stojí společnost Lomography a představuje nový Lomogon 2.5/32 pro digitální i analogové DSLR. Zajímavý je zejména clonovým diskem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fotíme dovolenou mobilem: italské Lecce nalehko Fotíme dovolenou mobilem: italské Lecce nalehko
Mobilní telefony jsou mezi nadšenci fotografie často zavrhovány, nicméně faktem je, že většinoví uživatelé hází kompakty i zrcadlovky do koše a nefotí už na nic jiného než na telefon. Proto jsem si to také vyzkoušel v italském Lecce.
Dnes, článek, Milan Šurkala9 komentářů
Tamron oznámil vývoj 3 objektivů včetně SP 35mm F1.4 Tamron oznámil vývoj 3 objektivů včetně SP 35mm F1.4
Známý výrobce objektivů Tamron oznámil, že si pro nás chystá hned tři nové objektivy. Konkrétně půjde o 35-150mm F/2.8-4 Di VC OSD, SP 35mm F/1.4 Di USD pro DSLR a 17-28mm F/2.8 Di III RXD pro CSC.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let
Slavná fotografie "V-J Day in Times Square" Alfreda Eisenstaedta zobrazuje námořníka George Mendonsu, který z radosti nad koncem války políbil okolo jdoucí sestřičku. Ten zemřel ve věku 95 let těsně před svými dalšími narozeninami.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Šrotovné u Panasonicu: Lumix S1/S1R s objektivy až o 15600 Kč levněji Šrotovné u Panasonicu: Lumix S1/S1R s objektivy až o 15600 Kč levněji
Pokud si děláte zálusk na nový full frame CSC fotoaparát Panasonic Lumix S1 nebo S1R a některé objektivy, tak má pro vás Panasonic připravenu akci typu "šrotovné". Za odkup starého CSC nebo DSLR můžete dostat slevu až 15600 Kč.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře