www.digimanie.cz
>
>
>

Slow-motion video kolibříků bylo natočeno iPhonem

Slow-motion video kolibříků bylo natočeno iPhonem
, , aktualita
Mobilní telefony Apple iPhone mají schopnost natáčet solidní zpomalené (slow-motion) video. Fotograf Phil Torres toho využil a v Ekvádoru s pomocí telefonu a předsádky natočil zajímavé video krmících se kolibříků.
K oblíbeným
reklama
Schopnost natáčet zpomalené (slow-motion) videosekvence má dnes už spousta mobilních telefonů a mnohdy tím překonávají nejeden tradiční fotoaparát. Fotograf Phil Torres v rámci svého putování Ekvádorem využil Apple iPhone X k natáčení těchto slow-motion videosekvencí a vybral si k tomu velmi těžký oříšek, kolibříky. Ti jsou známí extrémně rychlým máváním křídel. To Torrese neodradilo, nastavil Full HD rozlišení (1920×1080 pixelů) a 240 snímků za sekundu.
 
 
Telefon ještě vybavil předsádkou Moment, která dovolila zaostřit z kratší vzdálenosti. Tuto kombinaci pak umístil na krmítko, zamkl ostření i expozici a nechal telefon natáčet asi čtvrt hodiny. Poněvadž bylo zaostřeno velmi blízko, přilétávající kolibříci jsou často mimo hloubku ostrosti, nicméně občas se dostanou do ideální vzdálenosti, kdy jsou ostří a krásně jde také vidět i stabilizace jejich hlavy (vzpomínáme na virální reklamu Mercedesu?). I tak jde vidět, že 240 fps nestačilo a křídla jsou rozmazaná. Kolibříci jsou opravdu velmi rychlí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Olympus uvedl PEN E-PL10 s otočným displejem Olympus uvedl PEN E-PL10 s otočným displejem
Olympus představuje nové stylové CSC v podání modelu PEN E-PL10. Tento fotoaparát podporuje natáčení UHD 4K videa, má také o 180° otočný displej pro selfie. Umí nový AP (Advanced Photo) režim pro snazší focení kreativních snímků.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Olympus uvádí malý OM-D E-M5 Mark III s 20MPx čipem Olympus uvádí malý OM-D E-M5 Mark III s 20MPx čipem
Olympus dnes představil nový fotoaparát OM-D E-M5 Mark III, který má přinášet některé z technologií E-M1 Mark II v mnohem menším těle. Má tak 20MPx senzor, vylepšený fázový systém AF s citlivostí od -6 EV a další detaily.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Doporučené fotoaparáty: říjen 2019 Doporučené fotoaparáty: říjen 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala55 komentářů
Nikon prozradil chystané objektivy pro Z-Mount Nikon prozradil chystané objektivy pro Z-Mount
Nikon nás pravidelně informuje o připravovaných objektivech pro svůj nový Z-Mount a nyní už víme plány až do roku 2021. Dostane se na pevná světelná skla, zoomy, ultrazoomy a dokonce i pancake objektivy.
15.10.2019, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Canon uvedl IVY REC, malý fotoaparát ve formě klíčenky Canon uvedl IVY REC, malý fotoaparát ve formě klíčenky
Na začátku léta oznámila společnost Canon svůj nový fotoaparát IVY REC, který má tvar a velikost typickou spíše pro USB klíčenky. Karabina pro připnutí fotoaparátu pak může sloužit i jako průhledový hledáček.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář