www.digimanie.cz
>
>
>

Slow-motion video kolibříků bylo natočeno iPhonem

Slow-motion video kolibříků bylo natočeno iPhonem
, , aktualita
Mobilní telefony Apple iPhone mají schopnost natáčet solidní zpomalené (slow-motion) video. Fotograf Phil Torres toho využil a v Ekvádoru s pomocí telefonu a předsádky natočil zajímavé video krmících se kolibříků.
K oblíbeným
reklama
Schopnost natáčet zpomalené (slow-motion) videosekvence má dnes už spousta mobilních telefonů a mnohdy tím překonávají nejeden tradiční fotoaparát. Fotograf Phil Torres v rámci svého putování Ekvádorem využil Apple iPhone X k natáčení těchto slow-motion videosekvencí a vybral si k tomu velmi těžký oříšek, kolibříky. Ti jsou známí extrémně rychlým máváním křídel. To Torrese neodradilo, nastavil Full HD rozlišení (1920×1080 pixelů) a 240 snímků za sekundu.
 
 
Telefon ještě vybavil předsádkou Moment, která dovolila zaostřit z kratší vzdálenosti. Tuto kombinaci pak umístil na krmítko, zamkl ostření i expozici a nechal telefon natáčet asi čtvrt hodiny. Poněvadž bylo zaostřeno velmi blízko, přilétávající kolibříci jsou často mimo hloubku ostrosti, nicméně občas se dostanou do ideální vzdálenosti, kdy jsou ostří a krásně jde také vidět i stabilizace jejich hlavy (vzpomínáme na virální reklamu Mercedesu?). I tak jde vidět, že 240 fps nestačilo a křídla jsou rozmazaná. Kolibříci jsou opravdu velmi rychlí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Svatební fotografka brojí proti smartphonům, kazí fotky Svatební fotografka brojí proti smartphonům, kazí fotky
Dnes má skoro každý smartphone a používá jej k záznamu spousty situací. V poslední době to jsou často i svatby. Svatební fotografce Hannah Stanley se to ale nelíbí, občas jí náruživí fotografové kazí fotky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Instagram zkouší schovávat počty lajků pro uživatele v sedmi zemích Instagram zkouší schovávat počty lajků pro uživatele v sedmi zemích
Instagram se snaží bojovat s negativními stránkami používání sociálních sítí. Zkouší nyní už v sedmi zemích na svých uživatelích odstranění počtu lajků u příspěvků. Tato čísla bude moct vidět každý jen u svých vlastních fotografií. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Hasselblad slaví 50 let letu na Měsíc speciální verzí 907X Hasselblad slaví 50 let letu na Měsíc speciální verzí 907X
50 let od letu na Měsíc chce slavit i společnost Hasselblad. Byly to právě její fotoaparáty, které pořídily ikonické obrázky z povrchu naší přirozené družice. Proto představí speciální edici středoformátu 907X a stěny CFV II 50C.
19.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Kompaktní středoformátový objektiv GF 50mm F3.5 WR Kompaktní středoformátový objektiv GF 50mm F3.5 WR
Středoformátový systém Fujifilm GFX dostává do nabídky další nový objektiv. Je jím GF 50mm F3.5 R LM WR a má jít o zatím nejkompaktnější objektiv pro tento systém. Jeho hmotnost činí jen 335 gramů.
19.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm uvedl objektiv Fujinon XF 16-80mm F4 R OIS WR Fujifilm uvedl objektiv Fujinon XF 16-80mm F4 R OIS WR
Od společnosti Fujifilm jsme se dočkali nového objektivu pro jeho X systém, model Fujinon XF 16-80mm F4 R OIS WR. Ten nabídne příjemně univerzální 5× optický zoom, odolnou konstrukci i velmi účinnou 6EV stabilizaci.
18.7.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře