www.digimanie.cz
>
>
>

Slow-motion video kolibříků bylo natočeno iPhonem

Slow-motion video kolibříků bylo natočeno iPhonem
, , aktualita
Mobilní telefony Apple iPhone mají schopnost natáčet solidní zpomalené (slow-motion) video. Fotograf Phil Torres toho využil a v Ekvádoru s pomocí telefonu a předsádky natočil zajímavé video krmících se kolibříků.
K oblíbeným
reklama
Schopnost natáčet zpomalené (slow-motion) videosekvence má dnes už spousta mobilních telefonů a mnohdy tím překonávají nejeden tradiční fotoaparát. Fotograf Phil Torres v rámci svého putování Ekvádorem využil Apple iPhone X k natáčení těchto slow-motion videosekvencí a vybral si k tomu velmi těžký oříšek, kolibříky. Ti jsou známí extrémně rychlým máváním křídel. To Torrese neodradilo, nastavil Full HD rozlišení (1920×1080 pixelů) a 240 snímků za sekundu.
 
 
Telefon ještě vybavil předsádkou Moment, která dovolila zaostřit z kratší vzdálenosti. Tuto kombinaci pak umístil na krmítko, zamkl ostření i expozici a nechal telefon natáčet asi čtvrt hodiny. Poněvadž bylo zaostřeno velmi blízko, přilétávající kolibříci jsou často mimo hloubku ostrosti, nicméně občas se dostanou do ideální vzdálenosti, kdy jsou ostří a krásně jde také vidět i stabilizace jejich hlavy (vzpomínáme na virální reklamu Mercedesu?). I tak jde vidět, že 240 fps nestačilo a křídla jsou rozmazaná. Kolibříci jsou opravdu velmi rychlí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO
Oblíbené stativy GorillaPod od společnosti Joby existují ve velkém množství variant a nyní se představuje další novinka. Jmenuje se GorillaPod 3K PRO a představuje kovovou variantu již známého modelu.
15.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony Cyber-shot HX99: postřehy z praxe Sony Cyber-shot HX99: postřehy z praxe
Sony pokračuje s výrobou kapesních ultrazoomů a jeho nový model Cyber-shot HX99 míří trochu výš. Přináší totiž např. podporu RAWu, má i dotykový displej a nezapomnělo se ani na populární 4K videosekvence.
15.4.2019, recenze, Milan Šurkala18 komentářů
Nejlepší foto monitory na TIPA 2019 má LG a BenQ Nejlepší foto monitory na TIPA 2019 má LG a BenQ
Poslední kategorií, na kterou se v rámci aknety TIPA Awards 2019 podíváme, jsou monitory pro fotografy. Zde letos bodovaly dvě společnosti, BenQ v levnější kategorii a LG v té více profesionální.
14.4.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Ceny TIPA 2019 pro Tokinu, Tamron a Manfrotto Ceny TIPA 2019 pro Tokinu, Tamron a Manfrotto
Po jednom titulu z cen TIPA Awards 2019 si odnesly i další tři společnosti. Nyní se podíváme na širokoúhlé objektivy od Tamronu a Tokiny se světelností F2,8 a karbonový stativ italské společnosti Manfrotto.
13.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nové sklo pro CSC Nikonu: Samyang MF 85mm F1.4 Z Nové sklo pro CSC Nikonu: Samyang MF 85mm F1.4 Z
Pro full frame CSC od Nikonu si společnost Samyang připravila dva nové manuální objektivy. Vedle 14mm F2.8 objektivu je to také objektiv s 85mm ohniskovou vzdáleností a velmi dobrou světelností F1.4.
13.4.2019, aktualita, Milan Šurkala