9.9.2020, Milan Šurkala, aktualita

Už několik let se pracuje na novém vesmírném teleskopu LSST (Large Synoptic Survey Telescope). Snímač pro něj je už hotov. Má rozlišení 3200 megapixelů a tvůrci nyní zveřejnili první snímky z něj.

reklama
mezery | od: Jirka-77 (147)  9.9.202019:12
Mezi skupinama čipů jsou viditelný mezery. Zajimalo by me jestli kousky fotky budou na vysledne fotce rozmistene spravne, to znamena ze se do vysledne fotky vsadi prouzky cernych pixelů a nebo se kousky fotky daji tesne k sobe a tim vznikne chyba. potom by pohybujici se hvezda vzdy poskocila. Pro to vedecke pouziti bych to bral jako vyraznou chybu, protoze mezery jsou dobre viditelne i tady v tom nahledu fotky snimace.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: mezery | od: busy (3536)  10.9.20208:01
Co som pozeral ukazkove fotky, tak kusky fotky su rozmiestnene spravne, a cierne pruzky na fotkach zodpovedaju medzeram medzi poliami snimacov. Takze pohybujuce sa objekty by nemali poskakovat.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(2)
Re: mezery | od: Jirka-77 (147)  10.9.202010:38
Už to vidím. Já včera na mobilu měl jen zpomalený data po vyčerpání :­-D Ještě že takový primitivní chyby vědci nedělají, to jen ve firmách, ve výrobě a tak :­-­(
Ty snímače v blízkosti rohů jsou ale hrozný, proč jsou tak blbě umístěný. Jako by nemohli zachovat všude rastr těch skupin snímačů a v rohách je jen vynechat.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste vpravo nahoře. Pokud nemáte profil, zaregistrujte se.
Uživatelský profil Vám umožní u nás využívat několik zajímavých funkcí.