www.digimanie.cz
>
>

Sonda New Horizons poslala do NASA další snímky Pluta

Sonda New Horizons poslala do NASA další snímky Pluta
, , aktualita
Sonda New Horizons proletěla kolem trpasličí planety Pluto a nyní posílá nasbíraná data zpátky na Zem. Máme tu další dva nové snímky. První byl vyfocený fotoaparátem MVIC, druhý pak pořídil LORRI. Snímek ukazuje zajímavé prohlubně na povrchu.
K oblíbeným
reklama
Nadšence vesmíru určitě potěšily nedávné úspěchy agentury NASA, které se podařilo dopravit sondu New Horizons až k trpasličí planetě Pluto a získat zde mnoho nevídaných obrázků a jiných dat. Nyní bude minimálně rok trvat, než se všechna data dostanou pomalým přenosem zpátky na Zem. Už jsme viděli modrou atmosféru Pluta, snímek jeho měsíce Charonu i velkou 64MPx fotografii této planety.
zdroj: nasa.gov (klikněte pro zvětšení)Fotoaparát MVIC pořídil i další snímek Pluta, který vidíte výše. Sonda byla planetě nejblíže na vzdálenost 12500 kilometrů 14. července tohoto roku.
zdroj: nasa.gov (klikněte pro zvětšení)Druhá fotografie byla pořízena fotoaparátem Long Range Reconnaissance Imager (LORRI) a můžete tu rozlišit detaily o velikosti 250 metrů. Celá scéna má údajně okolo 210 kilometrů. Zajímavá je tu plocha nazvaná Sputnik Planum, která obsahuje velké množství malých prohlubní. Vědci předpokládají, že za to mohou vlivy sublimace a vypařování, zatím si ale nedokážou vysvětlit jejich tvar a uspořádání.

Zdroj: nasa.gov
Nejnovější články
Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti
Společnost Nikon uvedla nový odolný kompakt Coolpix W150. Ten je díky svému jednoduchému rozhraní vhodný nejen pro dospělé, ale i pro děti. Má 13MPx snímač a objektiv s 3x optickým zoomem. Nově přibyly i další kreativní režimy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
"Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu "Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu
Brazilská reklamní agentura F/Nazca Saatchi & Saatchi vytvořila společnosti Leica novou reklamu, která ale ve výsledku Leice dost uškodila. Zobrazuje slavnou fotku muže před tankem na Náměstí nebeského klidu, což se Číně pochopitelně nelíbí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR
Zástupce společnosti Canon pro Evropu se zúčastnil rozhovoru s EOS Magazine, kde prozradil mnoho zajímavých vlastností o svých CSC i DSLR systémech. Nastínil i jejich další budoucnost a potenciál.
23.4.2019, aktualita, Milan Šurkala23 komentářů
Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony
Společnost Tokina přidala do nabídky svých objektivů novinku v podobě objektivu Fírin 100mm F2.8. Ten je určen pro APS-C i full frame CSC fotoaparáty značky Sony a nabídne tradiční makro zvětšení 1:1.
21.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO
Oblíbené stativy GorillaPod od společnosti Joby existují ve velkém množství variant a nyní se představuje další novinka. Jmenuje se GorillaPod 3K PRO a představuje kovovou variantu již známého modelu.
15.4.2019, aktualita, Milan Šurkala