www.digimanie.cz
>
>
>
>
>
>
>

Sony a Fujifilm v Japonsku rostou, Nikon a Olympus padají

Sony a Fujifilm v Japonsku rostou, Nikon a Olympus padají
, , aktualita
Z japonského trhu jsme se dočkali zajímavých čísel ohledně prodejů fotoaparátů. Daří se tu hodně společnostem Sony a Fujifilm. Naopak Nikon a Olympus tu mají problémy a výsledky nejsou pozitivní.
K oblíbeným
reklama
Už dobře víme, že trh s digitálními fotoaparáty dlouhodobě klesá. Nyní tu máme další zajímavá čísla, konkrétně se jedná o japonský trh. Jde o čísla z BCN Ranking, která tvoří zhruba 40 % všech japonských prodejců a jsou za období od dubna 2018 do března 2019. Jedničkou je zde nadále společnost Canon se 37,3% podílem, nicméně další čísla už tolik nadšení nevzbuzují. Prodeje fotoaparátů se snížily o mírných 1,3 %, což by ani tolik nebolelo. Horší je to s jejich hodnotou. Příjmy za prodej se snížily o nemalých 11,4 %.
 
Prodeje fotoaparátů v Japonsku
 
Mnohem hůře je na tom Nikon, který si nicméně stále drží druhou příčku s 26,7 %. Počty prodejů fotoaparátů klesly o výrazných 15 % a s hodnotou je to mnohem horší. Finančně to totiž dělá 28,5% propad. Jedním z těch, komu se dařilo, je společnost Sony na třetím místě s 13,1% zastoupením. I té se sice snížil počet prodaných kusů, a to o 6,6 %, což není zas o tak málo, ale společnosti se rozhodně vyplácí sázka na dražší modely. Průměrná cena prodaného fotoaparátu je nejvyšší ze všech značek a Sony si finančně polepšilo o 14,5 %.
 
Naopak velkým propadákem je za poslední rok vedle Nikonu také Olympus. Tomu spadly prodeje o 13,8 % a finančně to pak bylo dokonce o 21,3 %. Sama společnost drží čtvrtou příčku s 6,0% podílem na trhu. Pátou pozici pak bere Fujifilm s 5,8 %. Této společnosti se dramaticky povedlo zvýšit tržní podíl a počet prodaných kusů meziročně navýšila o 19,4 %. Bohužel se jí to už nepovedlo tak dobře přetavit do financí, kde zaznamenala jen 0,6% nárůst. Další výrobci si pak odnesli zbývajících 11,2 % trhu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Canon uvedl 120MPx APS-H a 2,7MPx full frame čip Canon uvedl 120MPx APS-H a 2,7MPx full frame čip
Canon představil dvě novinky na poli průmyslových snímačů. Máme tu APS-H čip s velmi vysokým rozlišením 120 megapixelů a dále ještě větší full frame čip, jehož rozlišení je naopak velmi nízkých 2,7 MPx.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Techart TZE-01, adaptér pro FF CSC Nikonu a objektivy Sony FE Techart TZE-01, adaptér pro FF CSC Nikonu a objektivy Sony FE
Majitelé full frame CSC od Nikonu mají zatím omezený výběr nativních objektivů, mohou ale využít různé adaptéry. Nikon jim nabízí adaptér pro své DSLR objektivy, společnost Techart nyní přidává adaptér pro objektivy Sony FE.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Meike uvádí 11+18mm makrokroužky pro Canon EOS R Meike uvádí 11+18mm makrokroužky pro Canon EOS R
Společnost Meike z Hongkongu představuje užitečné příslušenství pro full frame CSC fotoaparáty Canon EOS R a EOS RP. Jde o makro kroužky s délkou 11 a 18 mm, které mohou být použity i současně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hasselblad uvádí digitální stěnu CFV II 50C a tělo 907X Hasselblad uvádí digitální stěnu CFV II 50C a tělo 907X
Od společnosti Hasselblad jsme se dočkali velkého množství novinek a mezi nimi je i digitální stěna CFV II 50C a velmi malé středoformátové tělo 907X, které podporuje nové XCD objektivy. Výsledkem je na svou třídu velmi malý fotoaparát.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Leica CL dostává další limitovanou edici Urban Jungle Leica CL dostává další limitovanou edici Urban Jungle
Leica představuje další ze svých nesčetných limitovaných edicí svých fotoaparátů. Tentokrát přišel na řadu model CL a limitovaná edice nese název Urban Jungle. Za návrh designu může tentokrát fotograf Jean Pigozzi.
23.6.2019, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů