www.digimanie.cz
>
>
>
>
>
>
>

Sony a Fujifilm v Japonsku rostou, Nikon a Olympus padají

Sony a Fujifilm v Japonsku rostou, Nikon a Olympus padají
, , aktualita
Z japonského trhu jsme se dočkali zajímavých čísel ohledně prodejů fotoaparátů. Daří se tu hodně společnostem Sony a Fujifilm. Naopak Nikon a Olympus tu mají problémy a výsledky nejsou pozitivní.
K oblíbeným
reklama
Už dobře víme, že trh s digitálními fotoaparáty dlouhodobě klesá. Nyní tu máme další zajímavá čísla, konkrétně se jedná o japonský trh. Jde o čísla z BCN Ranking, která tvoří zhruba 40 % všech japonských prodejců a jsou za období od dubna 2018 do března 2019. Jedničkou je zde nadále společnost Canon se 37,3% podílem, nicméně další čísla už tolik nadšení nevzbuzují. Prodeje fotoaparátů se snížily o mírných 1,3 %, což by ani tolik nebolelo. Horší je to s jejich hodnotou. Příjmy za prodej se snížily o nemalých 11,4 %.
 
Prodeje fotoaparátů v Japonsku
 
Mnohem hůře je na tom Nikon, který si nicméně stále drží druhou příčku s 26,7 %. Počty prodejů fotoaparátů klesly o výrazných 15 % a s hodnotou je to mnohem horší. Finančně to totiž dělá 28,5% propad. Jedním z těch, komu se dařilo, je společnost Sony na třetím místě s 13,1% zastoupením. I té se sice snížil počet prodaných kusů, a to o 6,6 %, což není zas o tak málo, ale společnosti se rozhodně vyplácí sázka na dražší modely. Průměrná cena prodaného fotoaparátu je nejvyšší ze všech značek a Sony si finančně polepšilo o 14,5 %.
 
Naopak velkým propadákem je za poslední rok vedle Nikonu také Olympus. Tomu spadly prodeje o 13,8 % a finančně to pak bylo dokonce o 21,3 %. Sama společnost drží čtvrtou příčku s 6,0% podílem na trhu. Pátou pozici pak bere Fujifilm s 5,8 %. Této společnosti se dramaticky povedlo zvýšit tržní podíl a počet prodaných kusů meziročně navýšila o 19,4 %. Bohužel se jí to už nepovedlo tak dobře přetavit do financí, kde zaznamenala jen 0,6% nárůst. Další výrobci si pak odnesli zbývajících 11,2 % trhu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon
Po dvou oceněních EISA Awards 2019 získalo několik společností. Nyní se podíváme na dvě z nich, Fujifilm a Nikon. Zde byly oceněny především CSC fotoaparáty s různými velikostmi snímačů a jeden objektiv.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019 Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019
Společnost Canon patřila v letošních cenách EISA Awards 2019 jednoznačně k těm nejúspěšnějším. Odnesla si totiž celkem pět cen. Dařilo se především objektivům, které si odnesly rovnou 4 ocenění.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2 Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2
Novinkou pro systém L-Mount je objektiv z dílen Leicy, model APO-Summicron-SL 50mm f/2. Tato světelná padesátka nabídne odolnou konstrukci i velmi rychlý autofokus díky technologii Dual Syncro Drive.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8 Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8
Od společnosti Meike jsme se dočkali nového manuálního makro objektivu MK 85mm f/2.8. Ten je určený nově i pro další full frame CSC fotoaparáty a má dle výrobce dosahovat netradičně vysokého zvětšení 1,5:1.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění
Společnosti Sony se i letos hodně dařilo a v anketě EISA Awards 2019 zazářila. Dostala totiž ze všech výrobců fotografické techniky nejvyšší počet ocenění, šest. Dařilo se především full frame objektivům.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře