www.digimanie.cz
>
>
>
>
>
>
>

Sony a Fujifilm v Japonsku rostou, Nikon a Olympus padají

Sony a Fujifilm v Japonsku rostou, Nikon a Olympus padají
, , aktualita
Z japonského trhu jsme se dočkali zajímavých čísel ohledně prodejů fotoaparátů. Daří se tu hodně společnostem Sony a Fujifilm. Naopak Nikon a Olympus tu mají problémy a výsledky nejsou pozitivní.
K oblíbeným
reklama
Už dobře víme, že trh s digitálními fotoaparáty dlouhodobě klesá. Nyní tu máme další zajímavá čísla, konkrétně se jedná o japonský trh. Jde o čísla z BCN Ranking, která tvoří zhruba 40 % všech japonských prodejců a jsou za období od dubna 2018 do března 2019. Jedničkou je zde nadále společnost Canon se 37,3% podílem, nicméně další čísla už tolik nadšení nevzbuzují. Prodeje fotoaparátů se snížily o mírných 1,3 %, což by ani tolik nebolelo. Horší je to s jejich hodnotou. Příjmy za prodej se snížily o nemalých 11,4 %.
 
Prodeje fotoaparátů v Japonsku
 
Mnohem hůře je na tom Nikon, který si nicméně stále drží druhou příčku s 26,7 %. Počty prodejů fotoaparátů klesly o výrazných 15 % a s hodnotou je to mnohem horší. Finančně to totiž dělá 28,5% propad. Jedním z těch, komu se dařilo, je společnost Sony na třetím místě s 13,1% zastoupením. I té se sice snížil počet prodaných kusů, a to o 6,6 %, což není zas o tak málo, ale společnosti se rozhodně vyplácí sázka na dražší modely. Průměrná cena prodaného fotoaparátu je nejvyšší ze všech značek a Sony si finančně polepšilo o 14,5 %.
 
Naopak velkým propadákem je za poslední rok vedle Nikonu také Olympus. Tomu spadly prodeje o 13,8 % a finančně to pak bylo dokonce o 21,3 %. Sama společnost drží čtvrtou příčku s 6,0% podílem na trhu. Pátou pozici pak bere Fujifilm s 5,8 %. Této společnosti se dramaticky povedlo zvýšit tržní podíl a počet prodaných kusů meziročně navýšila o 19,4 %. Bohužel se jí to už nepovedlo tak dobře přetavit do financí, kde zaznamenala jen 0,6% nárůst. Další výrobci si pak odnesli zbývajících 11,2 % trhu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Muž natočil doručování FedExem, vzduchem letěl objektiv za $1500 Muž natočil doručování FedExem, vzduchem letěl objektiv za $1500
Mnoho doručovacích služeb si moc neláme hlavu se zacházením se zásilkami. Problém kvůli tomu nyní bude mít smluvní partner FedExu v USA, který místo chůze balík s objektivem hodil na několik metrů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy S11 bude mít patrně 8K video a 108MPx čip Samsung Galaxy S11 bude mít patrně 8K video a 108MPx čip
Neoficiální zprávy hovoří o tom, že by se další generace vlajkových lodí od Samsungu mohla zbavit 12MPx senzoru pro hlavní fotoaparát a místo toho má dostat 108MPx senzor schopný 8K videozáznamu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Limitovaná série Leica CL Edition Paul Smith bude mít 900 kusů Limitovaná série Leica CL Edition Paul Smith bude mít 900 kusů
Německý výrobce fotoaparátů Leica přichází s další limitovanou edicí. Ta poslední nese název CL Edition Paul Smith podle britského designéra. Zaujme modrou barvou i obrázkem oka na horní straně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Oceánoložka vyvinula program pro potlačení modré u podmořských fotek Oceánoložka vyvinula program pro potlačení modré u podmořských fotek
Oceánoložka a inženýrka Derya Akkaynak v rámci práce na svém PhD titulu vyvinula nový systém Sea-Thru, který podvodním fotkám dodá barvy, které jsou zbavené typického namodralého nádechu, jenž snižuje barevnost i kontrast.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Tokina uvedla objektiv atx-i 100mm F2.8 Macro FF Tokina uvedla objektiv atx-i 100mm F2.8 Macro FF
Tokina přichází s novou verzí makro objektivu atx-i 100mm F2.8 Macro FF. Ta je určena pro full frame zrcadlovky Canonu a Nikonu, přičemž bylo zapracováno především na optické kvalitě po celé ploše obrazu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala