www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sony A5100 s 24MPx čipem a hybridním AF

Sony A5100 s 24MPx čipem a hybridním AF
, , aktualita
Společnost Sony dnes uvedla nový CSC fotoaparát A5100 (ILCE-5100), který v malém těle přináší mnoho funkčnosti z dražšího modelu A6000. Najdete tu 24MPx senzor s hybridním ostřením a dokonce XAVC S videosekvence.
K oblíbeným
reklama
Sony rozšiřuje nabídku CSC fotoaparátů o nový model A5100 (ILCE-5100), který nahrazuje starší verzi A5000 (nebo možná spíše doplňuje - uvidíme, zda to bude znamenat konec modelu A5000). Zároveň jej však významně vylepšuje a je spíše už jakousi bezhledáčkovou variantou modelu A6000. Disponuje 24,3MPx APS-C Exmor CMOS snímačem s rozměry 23,5×15,6 mm. Ten umožňuje ostřit kontrastně (25 oblastí) i fázově díky 179 oblastem na čipu, které podporují fázové zaostřování. Díky tomu výrobce slibuje zaostření za pouhých 0,07 sekundy. Citlivost autofokusu je od -1 EV do +20 EV.

Zpracování obrazu má na starosti nový procesor BIONZ X. Podporovány jsou Full HD videosekvence, a to jak v tradičním formátu AVCHD 2.0, tak nově i v XAVC S s datovým tokem 50 Mbps. V nižších rozlišeních je k dispozici i formát MP4. Data jsou vyčítána z celého snímače, snižuje se tak riziko případného vzniku moaré efektu a zvyšuje detailnost videosekvencí. Fotografie je možné ukládat do formátu JPEG i RAW (soubory ARW).

Fotoaparát pochopitelně nabídne všechny expoziční režimy jako automatiku, prioritu clony, času a plný manuál včetně bulb režimu. Citlivosti mají rozsah od ISO 100 do ISO 25600, přičemž automatice lze nastavit horní i dolní limit. U videosekvencí je pak rozsah ISO 100 až ISO 12800 (opět konfigurovatelný). Expoziční časy mohou nabývat hodnot 1/4000 sekundy až 30 sekund, u videosekvencí je maximem 1/4 sekundy, rozsah clon už závisí na použitém objektivu. Sony A5100 disponuje elektronickou závěrkou na první lamele.

Sekvenční snímání nabídne rychlost 6 fps, v pomalejším režimu pak 3 fps. Buffer pojme 75 JPEGů standardní kvality a 56 JPEGů vyšší kvality. V případě RAWů je to 23 fotografií a RAW+JPEG by se měl zpomalit při 22 zaznamenaných snímcích. Interní blesk má směrné číslo pouhopouhých 4 při citlivosti ISO 100 a pokryje úhel záběru 16mm objektivu (přepočtených 24 mm).

Jak už je zvykem, najdete zde i bezdrátové připojení Wi-Fi (IEEE 802.11b/g/n) včetně podpory NFC a Wi-Fi Direct. Díky tomu můžete snadno přenášet snímky a MP4 videa mezi fotoaparátem a smartphonem nebo televizí. Podporována jsou mobilní zařízení s operačním systémem Google Android nebo Apple iOS. Možné je využít i dálkového ovládání pomocí smartphonu.

Data lze už tradičně ukládat na karty Memory Stick PRO Duo a SD/SDHC/SDXC včetně UHS-I verzí. Fotoaparát je vybaven 3,0" LCD displejem s rozlišením 921.600 bodů (640×480 RGB pixelů). Displej je dotykový a otočný směrem vpřed o 180° (umožňuje ostření i focení dotykem). Vedle USB rozhraní tu najdete i HDMI typu D. Napájení má na starosti Li-Ion akumulátor NP-FW50. Při rozměrech těla 109,6×62,8×35,7 mm váží 224 gramů, s baterií a kartou pak 283 gramů. Fotoaparát bude dostupný od poloviny září. Ceny byly stanoveny na $550 za tělo (14.000 Kč s DPH), resp. na $700 v setu s 16-50mm objektivem (18.000 Kč s DPH).

Zdroj: www.dpreview.com, www.sony.cz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Fotograf proměnil celé patro mrakodrapu v New Yorku v obrovský foťák Fotograf proměnil celé patro mrakodrapu v New Yorku v obrovský foťák
Fotografie se dají vytvářet různými způsoby, netradiční postup si našel britský fotograf, který k fotografování použil celé jedno patro vysokého mrakodrapu v New Yorku. Přetvořil ho na obří fotoaparát.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Leica M Monochrom "Signature": s podpisem Andyho Summerse Leica M Monochrom "Signature": s podpisem Andyho Summerse
Slavný kytarista Andy Summers z britské kapely The Police se podepsal na limitovanou edici fotoaparátů Leica M Monochrom "Signature". Na těle fotoaparátu budou vyobrazeny jeho černobílé fotografie.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Ricoh oznamuje vývoj nové APS-C DSLR Ricoh oznamuje vývoj nové APS-C DSLR
Oznámení o vývoji nového fotoaparátu vydala také společnost Ricoh Pentax. Ta si pro blízkou budoucnost chystá novou vlajkovou loď APS-C systému svých digitálních zrcadlovek. Ta má nahradit Pentax KP.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Fujifilm vyvíjí X-Pro3 se skrytým LCD Fujifilm vyvíjí X-Pro3 se skrytým LCD
Fujifilm na tiskové konferenci oznámil vývoj nového APS-C CSC fotoaparátu X-Pro3. Ten má přinést několik zajímavých funkcí. Vylepší hybridní hledáček, přesune se hlavní LCD a budou zde i nové simulace filmů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Nikon prý chystá 60MPx full frame s 16bitovými RAWy Nikon prý chystá 60MPx full frame s 16bitovými RAWy
Podle uniklých informací chystá Nikon nový full frame fotoaparát, jehož snímač by měl dosahovat velmi vysokého rozlišení 60 megapixelů. Další zajímavostí by měla být podpora 16bitového RAW formátu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře